Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Manapság a huszonévesek miért...

Manapság a huszonévesek miért mennek el párhónap után új munkahelyre?

Figyelt kérdés

Többnyire itt olvasgatom, meg néhány emberről hallom, hogy új munkahelyre ment egy pár hónap után-itt most nem az egyetemistákra, tanulókra gondolok akik azért melóznak, hogy megpróbáljanak saját lábra állni, vagy legyen egy kis pénze, hanem a már "dolgozó" fiatalokra. El vannak egy párhónapig aztán írják a felmondási papírt, hogy elég volt, mennek máshova. Lehet csábítják több pénzért, de lehet egy idő után emelték volnaa a bérét.

Anyukám mikor 18évesen befejezte a sulit elment a helyi gyárunkba dolgozni, ott vmi papírokkal foglalkozott, ott kitanulta ezt a "szakmát", a gyár bezárása után elment egy helyi céghez könyvelőként. A gyárban egy kb. 10 évet dolgozott mostani helyén sztem már van 20éve. Apukám több helyen dolgozott-ők szegények voltak, mindent elvállalt, mikor idejött a falunkba akkor egy cégnél pakolta a trágyát, majd egy ismerőse mondta, hogy egy nagy vállalatnál villanyszerelőket keresnek és mivel ilyen végzettsége van, elvállalta, és ő is egy 20éve ott dolgozik.

Ez a kérdés mindig felvetődik bennem, ha ilyenről van szó akkor mindig írja vki, hogy az önéletrajzban milyen "szépen mutat", hogy egy csomó helyen volt(a családi kapcs. Téma körben olvastam egy olyat, hogy a csaj 2.3hónap után megy világot látni és a szülője, még ha kispénzzel is kisegíti)


2017. szept. 4. 12:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%

"Ez a kérdés mindig felvetődik bennem, ha ilyenről van szó akkor mindig írja vki, hogy az önéletrajzban milyen "szépen mutat", hogy egy csomó helyen volt"


A lófa**t mutat szépen. Kiválasztásnál elsődleges szempont, hogy olyat vegyenek fel, aki minél tovább maradni is fog.

2017. szept. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Azèrt mert a többsèg nem olyan hü*e, hogy egy helyen szo*assa magàt elete vègèig mint a règiek. Ha valahol valami nem okès, vàltani kell. Ha meg minden okés, akkor is, mert beremelèst regi dolgozòkènt nehèz kapni.
2017. szept. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Tizen éve dolgozok egy helyen. Tíz fő van a cégnél ebből kb 5-en vagyunk stabilan. A többi 5 állandóan cserélődik. A tapasztalatom: sok fiatalnak nincs kitartása, nem bírják az utasítgatást, lusták, nincs tétje a munkahelynek, mert apuci anyuci eltartja őket. Keveslik a fizetést, azt hiszik máshol több. Nem hogy hónapokat, sokan 1-2 hét után felmondanak.
2017. szept. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az új generációnak mások az igényei, mint a korábbiaknak. Ehhez lassan a munkakultúrának is alkalmazkodnia kell.

Látszik a trend, hogy minél sikeresebb egy cég, annál több szabadságot és individualitást ad a dolgozóinak - és talán fordítva is igaz ez, mivel általában még erősebbek lesznek tőle, nem pedig beleroppannak.

2017. szept. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű hogy nincs megelégedve a munkahelyével azért megy tovább, hátha ott jobb lesz..akár a munka akár a pénz..de legtöbb esetben már tudni lehet munkába állás előtt, hogy milyen lesz a munkája, a fizetést meg egyértelműen megmondják szóval nem teljesen értem. Főleg ha az ember nem lát tovább annál, mint hogy egy gyárban robotoljon apró pénzért. Mert bárhova megy, úgyse fogják megfizetni. max kényelmesebb munkát kaphat a kevés pénzéért. Én 2 évig dolgoztam egy munkahelyen, gyárban. Tudtam mire jelentkezek és a munkával nem is volt bajom, csak a főnökök hozzáállásával. Pedig családias kis üzem volt, mégis csak olcsó húsnak éreztem magam, akit bármikor pótolni tudnak. A pénzem is több volt mint a magyar átlagnak de az se volt elég így a szüleim segítségével saját vállalkozást indítottam a szakmámon belül és nagyon jól megy..csak az emberek többsége fél belevágni mert kockázatos és sok befektetéssel jár, sokat kell agyalni, nem rakják eléjük a munkát..mindent maguknak kell elintézni stb. Inkább maradnak a "biztos" megélhetésnél és beérik a minimummal. Kicsit elrugaszkodtam az eredeti témától. Ja meg az amit írtál, hogy előbb utóbb úgyis emelnék a fizetésüket az se biztos. de ha mégis akkor mit érnek vele? 130ról felemelik 140re a fizetést? :D vagy 250ről 280-ra? tök mind1 melyiket nézzük, szerintem erre a nevetséges emelésre számítva nem érdemes évekig rabszolgának lenni.
2017. szept. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

első, nem láttad az idéző jelet? Egy ismerősünknek is van egy vállalkozása és többeknél látja, nem ez az első, sőt nem is a második leendő munkahelye, mindig elbeszélget velük mégis miért jöttek el, és többnyire mind azt mondta, mert nem tetszett nekik nem erre számítottak, világot akarnak látni.

Erre kitalálta kap egy pár hét gyakorlatot, nagyon minimális fizetést kap, aztán ha tetszik neki marad, ha nem tovább állhat.

2017. szept. 4. 14:20
 7/17 anonim ***** válasza:

"de lehet egy idő után emelték volna a bérét."


Ezt honnan veszed?

Mert nálunk pl. úgy van, hogy mindenki minimálbért keres, a ma felvett új dolgozó is, mert a 10 éve itt dolgozó "veterán" is. És igen, persze, minden évben emelik a fizut, éppen annyival, amennyivel növekedik a minimálbér, mert azt nem tudják törvényesen kikerülni, hogy kevesebbet adjanak. De annál többet soha az életbe nem fogsz itt keresni, hiába húzol le éveket, tanulod ki a szakma csínját-bínját.

Ez nem az első munkahelyem, és a legtöbb helyen így van. Megállapítanak egy adott bért, ami jellemzően nagyon alacsony, aztán mindenki azt kapja, kivéve a közép- és felsővezetőket. Na de azok a beosztások meg kihalásos alapon működnek jóformán. Szóval a többszáz beosztott hiába is reménykedik hogy esetleg pár év múlva majd előléptetik és a fizu is jobb lesz. Közülük csak 1-2-re vár ilyen sors, a többi évtizedeket lehúzhat a cégnél, mégis a megélhetésért kell majd küszködnie azzal a fizetéssel, amit kap.

2017. szept. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Lehet csak én ismerek ilyent, de egy ismerősömnek mondták, ha 1évig a melója mellett kitanul olyasmi ami kell a következő lépcsőfokjához emelik a bérét és magasabb pozícióban is lesz.

Ez történt 2éve eddig 2szer emelték a fizetését, de nem úgy mint ahogy az utolsó leírta

2017. szept. 4. 16:01
 9/17 anonim ***** válasza:
91%
Ugyan már kérdező. Tudod, hogy néz ki a hierarchia? 1 vezető, 10 csicska. Nem lehet mindenkiből vezető. A legtöbb embernek nincs következő lépcsőfok.
2017. szept. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez abszolút köszönhető annak, hogy jelentősen megváltozott a világ azóta. Az én szüleim még más rendszerben kezdtek dolgozni, máshoz szoktak, egy helyben is maradnak, nem számít mi történik, illetve helyhez kötöttek, nem költöznének meló miatt odébb.

A fiataloknál ez már nem jellemző. Szerintem mi tipikusan az a generáció vagyunk (27 vagyok), akiknek ha nem tetszik valami, akkor odébb állnak. Az első munkahelyemen 3 hetet bírtam, de mentségemre szóljon a másodiknál dolgozok most 2,5 éve. Ezt is probléma nélkül itt hagynám, ha kapnék jobb lehetőséget, vagy úgy érezném, hogy nincs megbecsülve a munkám. Mivel jelen pillanat itt jól érzem magam, ezért egyelőre nem gondolkodom ebben. Volt időszak, amikor elkezdtem nézelődni egy főnököm miatt, de végül ő ment előbb. Ez ilyen egyszerű.

2017. szept. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!