Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kisgyerekesek! Valóban én...

Kisgyerekesek! Valóban én vagyok a rossz? Futamodjak meg vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
Felvettek egy nagyon jónak tűnő munkahelyre. Bevallom, életem első munkahelye. Örültem, kezdetben támogattak is az itthoniak. Ketten vagyunk, heti 3-4 napot dolgozunk. Vagyis csak dolgoznék. A munkatársam az első hónapban kecsegtetően írta a beosztást. Már a múlt hónapban sokkal többet dolgoztam én mint ő, egyben is darabokban is hétvégente is. Nem szóltam. Viszont a beosztást 2 hóra előre megírja, ha valamit előre tudok szólok. Nos ebből sajnos az van, hogy sűrűn kell cserélni. Mindig elöre szólok legalább dgy héttel, 3 hónap alatt olyan nem volt h napokkal előtte szóltam volna. A munkanapok számát sem bántom. Kínosnak érzem a folytonos variát de nem tudok ellene mit tenni. A válasz mindig az volt, hogy nyugodtan szóljak semmi gond stb. Egészen máig. A beosztást nézve elgondolkodtam, hogy a havi 2 hvége helyett augusztusban 1 egész hvégém szabad illetve egy vasárnap. Ismét szóltam nem e lehetne hogy hamarabb kezdjek nyaralás után, így legalább 2 egész hvégém lehetne nekem is. Erre olyan választ kaptam amire nem számítottam, kibújt a szög a zsákból. Megkaptam hogy mindig variálok, cserélgetek, ő nem tud tervezni. Mint írtam előre szólok mindig, a nyaralást pedig ő nem tudta előre én pedig még akkor amikor fel sem vettek foglaltam. Mindenfélének el lettem hordva. Megvédtem magam, elmondtam neki h nem tehetek róla hogy nem tudom az életem 2 hónappal előre és igyekszem tekintettel lenni. Öszinték voltunk eddig egymással, megosztottam vele azt is h nehézkesen oldom meg a gyerekeim felügyeletét de emiatt ki még nem maradtam sosem. Nem tettem szemrehányást h a hvége az nekem is hvége lenne. Próbáltam már úgy h írjuk együtt a beosztást de beki sürgös dolga akadt amikor bementem. Mit kezdjek ezzel? Volt egy gyanúm már hogy nem minden arany ami fénylik de őszintén erre nem gondoltam. Ti mit tennétek? A 3hó próbaidő most telik le.
2017. júl. 16. 23:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha van esély másik munkára, hagyd ott őket!
2017. júl. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nincsen. Azt érzem kezdettől, hogy ez nem az én terepem, rémessn unom a semmittevést de a fizetés jó, konkrétan nem akartam felmondani. Viszont most elgondolkodtam rajta, hogy így maradjak ott? Hogyan? Továbbra sem fogom tudni ennyire előre a dolgaimat, a gyerekeket. Persze nem kell hogy érdekelje és tudom hogy ezt nem tolerálják sok helyen. Neki nincs családja, csak egy barátja.
2017. júl. 17. 00:19
 3/14 anonim ***** válasza:

Azért ez sánít a te oldaladról is egy kicsit. Mégis milyen gyerekekről van szó, hogy nincs egy normális rutin?

Hétköznap ovi, bölcsi, hétvége a tiétek. Ennyi.

2017. júl. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedves 2. Ez egy du-i munka ami estig tart, illetve nálunk szünet van júni vége óta az oviban is bölcsiben is.
2017. júl. 17. 06:50
 5/14 anonim ***** válasza:

Sajnos a magyarországi munkahelyen jórésze ilyen, kevés ember, összevissza rakosgatják őket, szabadságolások, a munkának meg mennie kell, a főnökök hajtják az embereket a rangsorban lefelé, sajnos alkalmazkodni kell valamennyire.

Ha jó a fizetés, és nem nehéz a munka, próbálj meg kicsit toleránsabb lenni valahogy.

Nekem eddigi munkahelyeimnél ezek simán megvoltak, sőt...

2017. júl. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám, hogy nem lennék az. De 2 gyerek mellett nem tudok 2 hónappal előre tervezni mert 2 hónappal előre írja a beosztást. Amit észreveszek vagy tudok, akkor szólok. De ezekszerint az összehangolás is varia számára. Leginkább a hétvégékkel van problémám, augusztusban én vinném majdnem mindet. Múlt hónapban is egy hétvégém volt szabad. Munkanapok számàval úgy írja hogy ne legyen mibe belekötni, csak a kitöltése számomra nem egy előnyös. Persze ha azólok akkor variálok. Emiatt pesig nekem kellene hálásnak lennem és voltam is érte eddig, mindig kellemetlenül éreztem magam éa elnézést kértem, kérdeztem nem e lehetne hogy..
2017. júl. 17. 07:36
 7/14 anonim ***** válasza:

Jó pénz, kevés munka, mégis mit szeretnél még? A világ és mindenki azért nem idomulhat hozzád örökké...

Megkell oldani..

Férj, szülők, barátok. Valahova csak ellehetne rakni a gyerekeket arra az időre.

Esetleg fogadni egy bébiszittert vagy fiatal diákot, aki felügyelne a gyerekekre azokon a bizonyos napokon, amikor sehogy sem tudnád megoldani.


Az elején persze, hogy azt mondja, hogy szólj de egy idő után tényleg macerás ha valaki hetente szól, hogy már megint ez meg az nem jó.


Mindketten hibásak vagytok. Ő azért, mert hiú ábrándokkal etetet, te pedig azért, mert nyújtja a kisujját és rászállsz az egész karjára.

A gyerekek egy pontig kifogás tárgyát képezhetik de senki sem akarja azt, hogy emiatt mindig mindent variálni kelljen.

A gyermeket te és a párod vállaltátok, nem a munkaadó. Ennyire egyszerű a dolog.

2017. júl. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

Másnak is van magánélete, attól hogy nincs gyereke.

Nem körlötted forog a világ. Próbálj meg te is alkalmazkodni a többiekhez. Nem mindig nekik kell módosítani a terveiket, csak mert neked van gyereked és arra hivatkozva nem tudsz menni.

A munkatársad az ajánlatát szerintem úgy értette, hogy max egy hónapban ha egy napot nem tudsz menni akkor megoldjátok ha időben szólsz...nem az, hogy folyamatosan variálni kell miattad.


Van a gyereknek apja, nagyanyja, stb. Vigyázzanak rájuk ők. Tökmind1 ki, old meg. Te problémád.

Ne a munkatársaid szívjanak miattad.

Ha nem tudod megoldani, ne csodálkozz, hogy kiútálnak...vagy kirúgnak.

2017. júl. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ő nem a munkaadóm hanem a kolléganőm aki saját íze szerint megírja a beosztást egymaga, majd ha nekem az nem jó legyek hálás hogy mehet a csere. A gyerekeim pedig nem kifogások hanem tények. Te sem szeretnél minden hvégén dolgozni mikor havi 2 kötelező és legyél hálás ha alakul a kedvedre is.
2017. júl. 17. 08:17
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Nézd, lehet ezt csűrni-csavarni, de ha nincs más munkalehetőség, akkor mégis mit szeretnél elérni? Mocsok a kolléganőd? Igen, az. Tudsz bármit tenni? Nem. Összeszorított foggal dolgozol, és amint adódik jobb lehetőség, lelépsz.
2017. júl. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!