Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megvesztegetés tanárnak...

Megvesztegetés tanárnak osztályozó értekezlet ELŐTT ajándékot adni?

Figyelt kérdés

Ugye ismert a szokás hogy évzáró és biziosztás után a tanároknak a diákok (szüleik )ajándékot visznek megköszönve az éves munkát.

Na de az hogyan értelmezendő ha egy kb mindenből bukásra álló diák szülei még az osztályozó értekezlet és a bizi megírása ELŐTT ajándékot visz az összes tanárnak? Nem mondja ki hogy azért viszi hogy a gyereket ne buktassák meg, de senki se most jött a falvédőről…

Na persze a tanárokat se kell félteni az összes szó nélkül elfogadta egyik se mondta hogy nem kérem és láss csodát az eddig színegyes gyerek most nagy hirtelen az összes tanár szerint „nem is olyan rossz azért egy kettest megérdemel”.

Érdekes tegnap még egyes volt…. Ma meg kettes. És közben a gyerek benn se volt az iskolában…

Akkor ez a történet micsoda? Korrupció (kicsiben)?


2017. jún. 14. 17:28
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Ja. csak épp a csöpp agyát az kerülte el hogy igazából leszarom az egészet.

szerződésem jún végén lejár itt akkor felállok többet a környékre se.

csak kérdeztem

2017. jún. 14. 20:31
 12/34 A kérdező kommentje:

Tökömtudja ki utál ki szeret. Nem kérdeztem jelentősége semmi.

Én is van akit szeretek /utálok. És akkor mi van semmi.

2017. jún. 14. 20:32
 13/34 anonim ***** válasza:
Gyanús vagy te nekem. Testneveléstanár vagy, hogy még csak írni sem tudsz?
2017. jún. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, hiszen őt láthatóan senki nem akarta megvesztegetni, és itt érezhetően ez a legnagyobb probléma. :D
2017. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
wazze a munkaügyes troll valami félig eredetit talált ki :D
2017. jún. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

" és itt érezhetően ez a legnagyobb probléma"


tkp eltaláltad.... csak azt a szemforgató okádék magatartartást utálom amikor a "nagy" tanár eljátssza (zsebében a kapott lóvéval) hogy "ja nem is olyna gyenge ez a gyerek" ja.... ja meg a pénz a zsebedben az se gyenge.

Mondja meg: kaptam X ft-ot ezért kamura átengedem a tanulót...

Mit játssza a nagy tanárt az összes aztán egy pulikutyát se lehetne rájuk bízni mert még azt is eladnák.... hányadék az összes.

2017. jún. 15. 07:17
 17/34 anonim ***** válasza:

4-es, nehogy azt hidd...

Jó, mondjuk nálunk nem vesztegetős ügy volt, de angoltanárom elmondta, hogy az egyik évfolyamtársunknak adott érettségin 2-3 pontot jogtalanul, hogy meglegyen a kettese, mert senki nem akart azzal a csajjal még egy évet foglalkozni a suliban (renitens, balhés, útszéli módon öltözködő proli p...a volt).

2017. jún. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Na ja ez meg a másik hogy valakit csak azért rugdosnak tovább kegyelemkettessel hogy ne kelljen még 1 évig a pofáját bámulni...
2017. jún. 16. 13:43
 19/34 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tisztességes dolog - sem adni, sem elfogadni!


Az "elfogadni rész":

A tanár a munkáltatójától megkapja a munkájáért őt megillető munkabért. - A "csecse-becse", ilyen-olyan "ösztönző kütyü" NEM JÁRANDÓSÁG, - még akkor sem, ha ezt többen úgy vélik, hogy az!

- Senkit nem érdekel, hogy mennyit keres egy tanár - magán a tanáron kívül, - őt sem érdekli, hogy mennyit keres (pl.) egy ápolónő, (aki napi 12 órában szart, húgyot, vért lapátol és mindamellett, hogy felel a betegek állapotáért, "mosolyognia illik lefelé is, ill felfelé is") hozzávetőlegesen feléért, harmadáért, mint egy átlagos tanári fizetés.


Az "adni rész": Ha már megadatott egy embernek, hogy iskolába járjon, akkor tanuljon tisztességgel és a tudása alapján szerezzen érdemeket, - ne tisztességtelen úton!

Speciel, igen is buktassa meg a tanár a tanulóját, ha az nem tanult egész évben az elvárható minimum szintjén!

- Megtehetem, hogy "ösztönzöm egy kicsit" a tanárt így, vagy úgy, - anyagi javakkal, kedvezményekkel, álnok mézes-mázoskodással, - de senki mást nem verek át ezzel, csak is magamat és a saját gyerekemet!


Valójában nem fog annyit tudni a gyerek, amivel az életben

meg fogja tudni állni a helyét bármikor és a gyerek innentől kezdve természetesnek fogja venni, hogy nem kell sehol teljesítményt ladnia, - úgyis lesz valamilyen körülmény, amivel "el lehet boronálni a gázfelhőt"!


NEM!


Sőt! Kipenderíteném a tanárt ("utcát söpörni") - ha oktatásért felelős személy lennék, - és tudomást szereznék ilyen dologról!


10 - 15 tanárt "bukna" az állam, az igaz, de a példák statuálása "józan eszéhez térítené" a maradékot.


Nem különösebben izgat, ha valakit magamra haragítottam esetleg, - ez a saját véleményem!

2017. jún. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

"ha oktatásért felelős személy lennék, - és tudomást szereznék ilyen dologról!"


Hagyjad már ezt demagóg szart..... olyan iskolában pl ahol maga az igazgató teszi zsebre a legtöbbet őhozzá lehet menni ha "el akarsz intézni" bizonyos dolgokat (pl a gyereked egész évben be se járt rég ki kellett volnba rúgni a hiányzásai miatt hátegy kövér boríték igazgtaónak és nagy hirtelen senki se foglalkozik a hiányzásokkal)


meg aztán hol élsz te? Ahol az orvostól kezdve a rendőrökön bírákon ilyen olyan köztisztviselőkön át mindenkit lehet kenni na ott épp a tanárokat ne lehetne??????


Hát amikor a feleségem szült a szülészetn nyíltan mondták kinek mennyit kell adni!!!!!

Nyíltan ennek enynit annak annyit "illik" adni-a szülésznek egy 100-as...

miközbne ingyenes TB ellátás.....

Hol élsz te úristen..... nem tűnt fel ez itt Magyarország!!!

2017. jún. 17. 10:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!