Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A páromra nagyon erőszakosan...

A páromra nagyon erőszakosan nyomul a főnöke, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy kis cégnél kezdett a párom egy fél évvel ezelőtt, örültünk neki, hogy vagy végre állása, mert a környéken nincs túl sok munkalehetőség, hiába a papír stb. A tulajdonos egy 42 éves faszi, már az első hetekben próbált vele flörtölni, amit ő igyekezett udvariasan kezelni, de nyilván elutasította. Az első hónapban sajnos egyszer elment vele vacsorázni, de ezt is úgy csinálta a fazon, hogy "munkaügyben" hívta el, aztán meglepetésszerűen az étteremben már ott várta őket a megterített asztal. Mára ott tartunk, hogy amit csinál simán minősülhet munkahelyi zaklatásnak; nemrég bement a párom után a női(!) wc-be, rányitotta az ajtót, állt ott néhány másodpercig majd vihogva elnézést kért és becsapta. Máskor előfordult, hogy hozzásimult a konyhában, majd amikor a párom szó nélkül otthagyta, később szándékosan nekiment a folyosón úgy, mintha észre sem venné, majdnem fellökte.


Mit csináljak? Nem vagyok puhány gyerek, az ilyen tolakodó senkiháziakat régebben összeálltunk páran és lerendeztük, hol szép szóval, hol ha ez nem működött akkor ököllel. Egy hete felhívtam, mintha a párom után érdeklődnék, merre jár, mert késő van, hátha észreveszi magát, hogy odafigyelek rá stb., de korrektül válaszolt és semmi sem változott. Mondtam a páromnak, hogy hagyja ott ezt a helyet, eddig is megéltünk, ezután is meg fogunk, de azt mondja tudja ezt kezelni, és jobb mintha nem lenne állása és otthon őrlődne a kilátástalanság végett. Nos lehet, hogy ő megpróbálja bagatellizálni ezt, de én képtelen vagyok tűrni. Mi erre a megoldás? 29/f


2017. febr. 3. 13:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%

Mindenki meneküljön, majd legyen a következő kolléganő gondja akit zaklat..Az ilyet dokumentálni kell és fel kell jelenteni a csipába hogy eszébe ne jusson még egyszer másokat zaklatni.

Most még nagyon magabiztos,de majd letörik a szarva ha járkálhat bíróságra emiatt.Nem menekülni kell hanem jogi úton odaszabni a mocsoknak.

2017. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha nincs bizonyitek sajnos mit tudnak tenni? Sok not hallanak szerintem aki azt mondja hogy erte odavan a fonok....bizonyitek hijan hihetik hogy nem kapott fizuemelest es ez a bosszu.
2017. febr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
:D Lehet azért visszakozik az asszony, mert bejön neki is más figyelmessége. Majd a végén lecsapják a kezedről, ha fontos vagy számára otthagyja.
2017. febr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

8-as: nem igazán érdekel, hogy mennyire egyenlőek az erőviszonyok, ha pl. egy késes cigányról van szó, aki ráadásul boxol - ezt nem most találom ki, ez volt az egyik ilyen eset. A másik egy nyüzüge, interneten fenyegetőző arc volt, nála elég volt csak megjelenni az albérlete előtt onnantól nem a haverom barátnőjén élte ki magát. Kíváncsi lennék te mernél-e egyáltalán fellépni ilyen helyzetben...


A hangfelvétel amúgy jó ötlet, nekem is megfordult már a felemben, bár verbálisan kevésbé alázza, csak épp annyira, mint azon a tetű helyen mindenki mást...

2017. febr. 3. 14:07
 15/19 anonim ***** válasza:
53%
Mondjon fel. Ha nem akar, az is egy valasz....
2017. febr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
53%
A többiekkel vagyok, én már rég felmondtam volna a helyében...
2017. febr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Sztem győzd meg a bnődet, hogy hagyjon ott téged, nálad még a főnöke is különb ember lehet.

Összeálltatok páran és lerendeztetek mást, meg jaj de csúnyán elbántál a "késes cigánnyal", meg a főnök tudtára adtad, hogy nem vagy puhány gyerek, istenem, ilyeneket pont azok írnak, akiknek problémájuk van az önbecsülésükkel...

2017. febr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ha meg azt írnám, hogy nincs tököm odaállni az lenne a bajod. Gondolom te is a fotelből osztod az észt, ha valaki csúnyán néz rád egyből teli a gatyó.
2017. febr. 7. 10:46
 19/19 anonim ***** válasza:
Tehát nálad ez a két alternatíva létezik, összeállni páran és lerendezni, illetve megmondani neki, hogy nincs tököd elé állni?
2017. febr. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!