Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A tegeződést vissza lehet...

A tegeződést vissza lehet vonni, ha kellemetlen?

Figyelt kérdés
Orvos vagyok. Bekerültem egy új helyre és rákérdeztek, hogy tegezhetnek-e. Természetesen azt mondtam, hogy igen. Az egyik asszisztens kissé el van tévedve és lassan kezdem úgy érezni a fejében szerepcsere történt. Goromba és tiszteletlen. 11 évvel idősebb vagyok és nő, persze ő is. Mondhatom neki, hogy visszavonnám a tegezést? Kezdem magam nagyon kellemetlenül érezni.

2017. jan. 28. 22:17
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Pl számon kér... Én vagyok az új ezen a helyen az tény, de azért ne az asszisztens kérje már számon a dolgokat az orvostól. Az egy dolog, hogy próbálok kedves lenni és 1-2 beszólását eltűrtem szótlanul, de mikor már ő akarja megmondani, hogy nekem mit kellene tennem, mert én ugye új vagyok, azt kissé már zokon veszem. Az ember megpróbál úgy viselkedni, hogy egyenrangú munkatársként kezeli és nem érzékeltetem, hogy azért nem együtt tapostuk végig az orvosi képzést és ezután még neki áll feljebb, ő akar engem betanítani és irányítani, olyan dolgokban is, ami kimondottan az orvos felelőssége... Alapvetően konfliktus kerülő vagyok,ezért is kérek tanácsot.
2017. jan. 29. 16:27
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

Én már rég elküldtem volna az anyjába. Ha orvos lennék mondtam volna neki, hogy kapjál már a fejedhez. Ki itt az orvos te vagy én? :D

"Alapvetően konfliktus kerülő vagyok,ezért is kérek tanácsot."

Hagyjuk már ezt a hülyeséget, te vagy az orvos nem ő, viselkedj is úgy. Ha te nem hiszel magadban akkor ne lepődjél meg ha átnéznek rajtad.

2017. jan. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. Holnap helyre teszem. Persze utána tudom én eszek a nagy beképzelt majom, aki veri a mellét a diplomájára.
2017. jan. 29. 16:53
 14/18 anonim ***** válasza:
69%
Kit érdekel, hogy mit gondolnak az emberek? A legfontosabb személynek az életben te magad, kell, hogy legyél, ilyen hülyeség miatt ne érezd magad rosszul. Ne, hogy már a nyúl vigye a puskát. Ne a népszerűségre törekedjél, hanem arra, hogy jó orvos legyél. Azért diplomáztál le, hogy orvos legyél, ő pedig alattad van a rangsorban, amit tudatosítanod kell vele.
2017. jan. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

persze, te leszel a beképzelt majom, aki büszke a diplomájára, az asszisztens szerint.

pont azért, mert nincs sok esze...


anno én is bekerültem egy helyre, asszisztensnek, egyetem után. (tanárszakon végeztem, angolon- akkor még egyben volt).


munkatársnak nyolc általánosa volt, állítólag - mások szerint gyors- és gépírói végzettsége.

az első pillanattól kezdve lenézett, hogy én, az új, nem tudom a dolgokat - egy vadonatúj munkahelyen, ő ott volt 30 éve...

ő is úgy viselkedett velem, mint ha én verném a mellemet a diplomámmal, holott semmi ilyet nem csináltam, alapban lenézett...


ezt a nulla iq-val rendelkezők csinálják..

2017. jan. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Bárcsak nekem lennének ilyen jellegű problémáim.
2017. jan. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én másik helyet keresnék, és ott máshogy indítanék. Ha konfliktuskerülő lennék.


És mondom úgy, hogy tudom, milyen kiállhatatlanok tudnak lenni az ilyen mindentudó asszsztensek.


Eleve pimaszság volt nekik megkérdezni, hogy tegezhetnek-e.

2017. febr. 1. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
- Gizuska drága. Tisztelettudó javaslatokat várok, és nem irányítást. Az orvos egyelőre még én vagyok. Kicsit vegyél visszább légyszives!
2017. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!