Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A tegeződést vissza lehet...

A tegeződést vissza lehet vonni, ha kellemetlen?

Figyelt kérdés
Orvos vagyok. Bekerültem egy új helyre és rákérdeztek, hogy tegezhetnek-e. Természetesen azt mondtam, hogy igen. Az egyik asszisztens kissé el van tévedve és lassan kezdem úgy érezni a fejében szerepcsere történt. Goromba és tiszteletlen. 11 évvel idősebb vagyok és nő, persze ő is. Mondhatom neki, hogy visszavonnám a tegezést? Kezdem magam nagyon kellemetlenül érezni.

2017. jan. 28. 22:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért magázódva nem lesz goromba?

Kicsit sem ezen múlik a tisztelet.

2017. jan. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Talán kicsit visszavesz magából.
2017. jan. 28. 22:32
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
hát ezt erősen kétlem, hogy visszavenne. nem a tegezésen/magázáson múlik.
2017. jan. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Persze mást is mondanék neki. Nem csak annyit, hogy holnaptól ne tegezz.
2017. jan. 28. 22:35
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a tegeződésen múlik. Úgy is ugyanolyan tiszteletlen-ha nem tiszteletlenebb- lenne veled mint most.

Inkább mond meg neki normális hangnemben, hogy nem az alárendeltje, és nem a puszipajtása vagy, ezért próbáljon meg ennek megfelelően viselkedni tegeződés ide vagy oda

2017. jan. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha visszavonod a tegeződést , akkor szerintem egy határozatlan ( egyszer igen egyszer nem) és beképzelt ( én vagyok az orvos, te meg csak az asszisztens)hülye p.ics.ának fognak tartani és már csak azért sem fogod megkapni a várt tiszteletet.

A kolléga nővel, munkatárssal kezdeményezzél egy személyes elbeszélgetést.

Tudod valamikor sok évvel ezelőtt, egy tegeződéses témával kapcsolatosan azt mondta egy idősebb úr, hogy ellehet valakit küldeni a p.i.csába tegeződve és magázódva is.

2017. jan. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Adjatok már tippet mit mondjak neki, hogy leszálljon a földre. 24 éves kis szerencsétlen IQ 0 lánynak hogy a fenébe magyarázzam meg, hogy mi a helyzet? Úgy , hogy ne bántsam meg, de felfogja...
2017. jan. 28. 23:03
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha hülye akkor muszáj lesz megbántani. De amúgy semmi konkrétat nem írtál, így hogy mondjunk bármit is?
2017. jan. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

Te 35 éves vagy, Ő 24 éves, neki az IQ -ja 0 azaz nulla, neked elvileg 70 felett van az IQ szinted mert 70 IQ alatt nem tudnád számítógépen megírni a kérdésedet.

Ha jól tippelek akkor a kettőtök IQ ja közti különbség , minimum 70 IQ és még te kérsz segítséget.

Szedd már össze magadat ! Nehogy már téged irányítson egy náladnál ennyivel "fejben" gyengébb személy.

2017. jan. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Odamész hozzá, aztán azt mondod neki amit érzel gondolsz, ennyi nem kel ezt túl reagálni, akkor csinálsz jól valamit ha nem szeretnek.
2017. jan. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!