A magyar munkahelyeken miért kötelezően elvárt dolog, hogy a dolgozó beszámoljon a magánéletéről?
Figyelt kérdés
Senki ne mondja nekem, hogy ez nem magyar mentalitás, mert az! Amíg odahaza éltem, az összes munkahelyen ezt tapasztaltam, amióta külföldön élek, itt érdekes módon egyiken se. Ha valaki nem számol be a magánéleti dolgairól, akkor azt nem igazán akaródzanak befogadni. (Az én személyes tapasztalatom, hogy "Sose beszél nőügyekről. Biztos meleg.") A dolog, és a belőle született konfliktusok rendszerint oda futnak ki, hogy az illetőt bepanaszolják a főnöknél "Nem képes a csapatba illeszkedni" címszó alatt. Mi az oka ennek a jelenségnek? Alapjában véve az ember dolgozni és pénzt keresni megy a melóhelyre, nem pedig azért, hogy vadidegeneknek magánéleti beszámolót tartson, nemdebár?2016. febr. 21. 12:02
71/74 A kérdező kommentje:
70: Onnan veszem, hogy otthon élő ismerősöktől, amikor a munkahelyükről beszélnek, ugyanazokat a panaszokat hallom, mint amiket én átéltem. Valamint itt az oldalon is rendre olvasni ilyeneket. Azt pedig már leírtam, hogy miért számít. Minél régebb óta, élek itt, látom a különbségeket, és akaratlanul is megfogalmazódik bennem az összehasonlító kritika. Egyfelől nyilván élvezem, hogy itt mennyivel jobban működnek a dolgok. Másfelől viszont minél inkább tapasztalom, annál inkább fokozódik bennem az értetlenség, hogy odahaza miért nem lehet így.
2020. jún. 24. 15:59
72/74 anonim válasza:
71
Amit ezen az oldalon olvasol, annak hinni tájékozatlanság. Az itt írtaknak más a célja, mint aminek láttatja magát. Te ne tudnád?
73/74 A kérdező kommentje:
72: Az ismerőseim is mesélik, mint írom. Azt pedig ne akard már beadni nekem, hogy amiket itt az oldalon olvasok, az mind kamu! Minő érdekesség, pont úgy kamuznak, hogy az 90-100%-os megyegyezést mutat az általam anno megélt negatívumokkal. Elképesztő.
2020. jún. 24. 16:07
74/74 A kérdező kommentje:
Pár éve (pár válasszal feljebb) ugyebár valaki azt írta, hogy az általam kifogásolt dolgoknak a dolgozók minősége volt az oka, és nem az, hogy Magyarországon dolgoztam. Ezt így, a kérdésfeltevésem után több, mint 4 évvel, még inkább csak cáfolnám. Itt kint gyári munkát és közmunkát ugyan sose végeztem, de eddig csak irodatakarítást és éttermi mosogatást csináltam. Márpedig ezekhez a munkakörökhöz csak minimál végzettség (magyar mértékben számolva 8 általános) szükséges. És pár helyen meg is fordultam a 12 év alatt. Mégsem tapasztaltam sehol az általam felhozott negatívumokat. Vagy rosszul látom, és ezekben a munkakörökben a kollégák összetétele színvonal szempontjából ennyivel magasabb lenne a gyári melósokhoz és a közmunkásokhoz képest?
2020. jún. 27. 16:40
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!