Mér nehéz a szellemi munka?
Én személy szerint végeztem szellemi munkát de kemény fizikait is.
A fizikai szerintem nehezebb főleg ha a főnök is rátesz egy lapáttal. Rád jár, idegesít, figyel.
A szelleminél az volt a fárasztó, hogy stresszesebb volt mint a fizikai mert ha valami nem úgy sikerült ahogy kellett volna az ügyfelek előtt én kellett szégyelljem magam,ha a szolgáltatás nem olyan volt mint amilyent elvárt az ügyfél az én hírnevem csökkent.
Jelenleg otthonról android játékfejlesztőként és szabadúszóként dolgozom.Ami persze nagyon jó mert nem kötegszik velem senki,valamint azt csinálok amit akarok és amikor akarom.
De egy idő után a sok gondolkodtató munka után szinte egy sor normális programkódot nem tudok megírni.Ekkor van,hogy fogom a laptopot felülök a biciklire majd beülök egy kávézóba,cukrászdába ahol egy kis friss levegő után elkezdek megint dolgozni,de egy idő után azt veszem észre,hogy teljesen máshol jár az eszem, nem tudok koncentrálni és már nem is tudom mit akartam csinálni.Ezek után meg inkább hagyom az egészet a fenébe mivel vagy elrontom a dolgokat vagy nem olyan lesz mint ahogy megrendelték. Szóval a szellemi munkánál az agy fárad el elég rendesen.
Fizikai munka is becsúszik néha,ahol nem igen kell gondolkodni így a napvégére egy kellemes testi fáradságérzet van bennem ami szerintem jobb érzés mint az agyi fáradság.Persze ha minden nap ezt csinálnám lehet azt érezném rosszabbnak.
A szellemi munka szellemileg nehéz. A fizikai pedig fizikailag.
Ha ki szeretnéd próbálni, egy egyszerű gyakorlatot tudok javasolni:
Egy órán keresztül adj össze folyamatosan random számokat egymással. Mondjuk legyen az elmúlt pár hónap ötöslottó nyerőszámai, mind csak 1-2 számjegy, alapművelet, könnyű. Ülhetsz fotelban, teát szürcsölve. Non stop, egy órán keresztül.
Ha végeztél, érezni fogod, mi a szellemi munka :)
Amennyiben mégsem, csináld még egy órán át. Ha nagyon kitartó vagy, akkor 8 órán keresztül. Ha még mindig nem vagy fáradt, javaslom, kezdj el valami szellemi munkát végezni a jövőben, mert arra vagy hivatott :)
Mindkettő nehéz a maga módján.
Én mondjuk azt vettem észre, hogy mikor fizikai munkám volt, vagy egész nap rohangálós, amiben a testem fárad el, akkor jól esett leülni a nap végén, pihenni, és egy jó alvás után feltöltődött a szervezetem.
Az agyi kimerülésre meg általában több idő kell, hosszabb ideig regenerálódik. Főleg hogy még aludni is alig bírok, mert a testem nem fáradt, és kialvatlanul kelek. De volt ismerősöm akit egyetemi leadási időszakban a mentő vitt el, úgy ki volt merülve.
Ha a leteszed a munkahelyen a kőtörő kalapácsot, nem fogsz egész éjjel azon filózni, hogy jól forgattad-e.
Ha egy programot írsz, és a munkaidő végén nem találod meg benne a hibát, akkor egész éjjel járni fog az agyad, hogy hol szúrtad el.
> a fönök csak ül meg telefonál
Ha a kőfaragó szétrepeszt egy rejtett hibás márványtömböt a sírkőállítás előtt egy nappal, csak attól fél, hogy miből fogja kifizetni a kárt.
A főnöke pedig attól, hogy az elégedetlen megrendelő hogyan fogja elterjeszteni a cég rossz hírét. Amikor látszólag "csak ül és telefonál", azt méri fel, hogy mi az sírkövek divatos anyaga és formája mondjuk az Egyesült Államokban. Ez a divat jövőre ideér, de már idén fel kell halmozni a nyersanyagot, amíg még olcsóbb.
Ahogy elnézem eme remek helyesírást, neked nem nehéz....
Viccen kívül:
Lehet találni nehéz irodai/szellemi munkát, mint ahogy könnyű fizikait is.
Egyikről sem kijelenthető hogy nehezebb ez annál, az meg ennél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!