Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nézik le a közmunkát?...

Miért nézik le a közmunkát? Pedig ha úgy vesszük, az egyik leghasznosabb az emberek számára.

Figyelt kérdés
Tehát pár napja közmunkára lettem osztva, mert a községnél dolgozom, és ők ugye megtehetik hogy akárhova elküldözgetnek. Nos, tehát ma a kukákat ellenőriztük, és nagyon lesajnálóan néztek az emberek. Sokan röhögtek is biztos magukban, mert ebben a faluban lakom, ismernek, biztos azt gondolják hogy én sem vittem semmire...

2015. nov. 16. 11:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Felénk a közmunka semmi hasznot nem hoz. (Persze lehet felétek igen.) Itt ki osztják a munkát, kimennek dolgoznak 5 percet. És aztán órákig semmit nem csinálnak. Közben a munkafelügyelő vagy hogy hívják aki figyel rájuk az meg össze vissza megy. És ha éppen az adott csoport felé megy akkor egymásnak telefonálnak hogy "jön a XY" és egyből mindenki dolgozik. Szóval felénk ez a közmunka.
2015. nov. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Pedig ha úgy vesszük, az egyik leghasznosabb az emberek számára."

Én számomra is hasznos lenne, hogy nem csinálok semmit, nézem ahogy 1 dolgozik és jön az a kevés pénz a kezembe a semmiért. De valahogy nem akarok olyan életet élni.

2015. nov. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az elmúlt 2 hónapban egy olyan munka felett ültem közmunkában, amit egy program pár perc alatt elvégez, ha nincs hozzá program, akkor is 2 nap alatt vígan be lehetett volna fejezni, de be kellett osztani, mert ez volt előirányozva 2 hónapra, egyik kolléga még ennyi munkát sem kapott, pedig szegény mindig ment, hogy adjanak valami feladatot, nem kapott, nem volt, néha gép sem jutott, mert ahhoz kevés volt, amik voltak, azok is alig működtek, így ültünk a leginkább látványelemekből álló irodában. Közben volt egy váltás is, pár ember ment, pár ember jött, kezdték elölről kiadni ugyanazokat a feladatokat, amit már az előző csoportból valaki megcsinált, rém hasznos munka folyt ott.

Ha úgy vesszük hasznos, de csak a cég vezetőinek, akik ezáltal pénz nyúlnak le, mert minden csoport közmunkás után meghatározott összeget kapnak a cégek a munkaügytől, amit munkaruhára, eszközökre, útiköltség térítésre, stb., de ezen a pénzen aztán természetesen teljesen más dolgokat vesznek.

2015. nov. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Amíg anyuka meg apuka pénzeli őket nekik, addig úgyse értik meg. Már nem mindenki csak 51 keres... Tb-ét nem ők nekik kell fizetni.
2015. nov. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!