Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nézik le a közmunkát?...

Miért nézik le a közmunkát? Pedig ha úgy vesszük, az egyik leghasznosabb az emberek számára.

Figyelt kérdés
Tehát pár napja közmunkára lettem osztva, mert a községnél dolgozom, és ők ugye megtehetik hogy akárhova elküldözgetnek. Nos, tehát ma a kukákat ellenőriztük, és nagyon lesajnálóan néztek az emberek. Sokan röhögtek is biztos magukban, mert ebben a faluban lakom, ismernek, biztos azt gondolják hogy én sem vittem semmire...

2015. nov. 16. 11:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%

"Sokan röhögtek is biztos magukban, mert ebben a faluban lakom, ismernek, biztos azt gondolják hogy én sem vittem semmire..."


Miért és nem jól gondolják?

2015. nov. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Gonoszak, rosszindulatúak. Azt hiszik, hogy ők többek, jobbak másoknál.

Én sose nézek le senkit, aki dolgozik. Az a gáz, ha valaki nem akar dolgozni, miközben ezt anyagilag nem engedheti meg magának.

2015. nov. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Mert az emberek hülyék. Bezzeg, ha nekik kellett volna közmunkázni...
2015. nov. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Az emberek hajlamosak lenézni azt aki olcsón vagy ingyen tesz jót az emberekkel. Persze nem sokáig fognak lenézni téged, mert főleg a falvak (és az ország) egyre szegényednek és nemsokára már a közmunkához jutás is luxus lesz. Tehát ők is közmunkások lesznek, persze ha jut nekik. Az egykori szülőfalumban is lenézték a munkást régen. Ma meg akkora a nyomor hogy már arra felnéznek akinek egy jól rendbentartott kemping biciklije van vagy aki jó egészségben tartja magát.

Valamikor régen a parasztot is lenézték. Ma meg diplomásokról is tudok akik úgy döntöttek hogy elég volt és nem fognak tovább függők és szolgák lenni hanem saját gazdálkodásba fogtak.

2015. nov. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

Ilyenkor sírni tudnék, mert az ilyen ostoba birkák miatt szív az a néhány gondolkozó emberi lény, akinek azért többre lenne igénye, mint közmunkásként tengődni.De mivel a hozzád hasonló, papucsállatka szintjén gondolkozó bio robotokból van több, ezért lehet ebben az országban a szolganéppel bármit megtenni!!

Ilyet mondani pedig, hogy hasznos, kifejezetten felháborító.A kormánynak hasznos, mert szinte ingyen dolgozat olyan embereket, akiket simán lehetne alkalmazni rendes állásban is, csak kellett kreálni egy réteget, akiket lehet minimálbér alatt csicskáztatni! A közmunkásnak ebből haszna nincs, hisz a közmunkabérből ugyan úgy hal éhen, ahogy a segélyből.Csak így még közröhej tárgyává is teszik.De ha neked az hasznos, hogy hogy röhögnek rajtad amint kukát pucolsz és dobnak érte pár fillért, akkor csak tapsolj a közmunkának tovább.

A közmunkásokat én személy szerint nem nézem le, sokan végső kényszerből vállalják és nincs róla jó véleményük.Azt viszont végzettségtől függetlenül lenézem, aki nem érti meg ennek az egésznek az értelmetlenségét és aljas szándékát.Mert az nem tud gondolkozni.a közmunka hasznáról meg annyit, hogy ezek szerint munka az van, tehát nyugodtan ki lehetne ezeket a melókat adni rendes állásként, normális munkabérért is.Paraszt vakítás, rabszolgatartás az egész és a munkaügyi statisztika kozmetikázása, nesze semmi, fogd meg jól!

2015. nov. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%

1, 5: Ti tudjátok, hogy mi az a közmunka?

Gondolom, veletek sose fordulhat elő, hogy átmenetileg munkanélküliek lesztek.

Ilyenkor sokan jelentkeznek a munkaügyi központnál, mert kapnak segítséget, kis pénzt, lehetőséget, ajánlatokat, tanfolyamokat. De, ilyen esetben be is oszthatnak közmunkára, ha x idő után nem találsz munkát. Nem választás kérdése.

Vannak olyan falvak, ahol semmi munkalehetőség sincs. Megfelelő végzettséggel sem rendelkeznek sokan, mert eleve hátrányos helyzetűek, és nem csak a cigányok vannak ilyen helyzetben. Nekik a közmunka még mindig jobb, mint a semmi. És közmunkást a kis települések is tudnak alkalmazni pl. fizikai munkára, az utcák rendben tartására.

Milyen lenne a világ, ha mindenkinek büdös lenne a fizikai munka? Nem működne.

És egyébként elfogult sem vagyok, mert én is egy irodában ülök :)

2015. nov. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
3%

5: Közmunkával, ha már van egy érettségid, akkor 90-100 ezret hazavihetsz. Ami elég átlagos egy normál munkahelyen is, ami nem közmunkás. Napi 8 órára.

Sokan napi 12 órákat dolgoznak ezért, nem közmunkásként. Akkor melyik a jobb, rosszabb?

2015. nov. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%
Mi kell az átlag magyarnak? "Több a semminél".Na ezért lettünk közmunkások országa.Szégyen ez az igénytelenség.Akkor adhatnának itt is napi egy tál rizst a munkabérként, nem?Az is több a semminél!
2015. nov. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8: Ha meg a semmiért kapják a pénzt, segélyt, akkor meg az a baj.

Ajánlom a Belgától az Az a baj c. számot :D

2015. nov. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mikor analfabéták meg hajléktalanok kerülnek oda a közmunkára, akkor azt mondom hogy tényleg nekik ez is valami, de mikor pl diplomás tanár és hasonló emberek...
2015. nov. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!