Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki biciklivel jár dolgozni,...

Aki biciklivel jár dolgozni, nem izzad le?

Figyelt kérdés
Vagy minden egyes bringásnak lehetősége van a munkahelyén lefürödni? Irodában is? Hogy viszik a váltóruhát? Vagy nem izzadnak? Vagy nem érdekli őket?
2015. szept. 28. 17:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hollandiában ez nem is lenne kérdés :D

Nem tartja őket vissza a biciklizéstől az eső, a szél, a hideg, a gyerek elvitele :)


[link]


Azt hiszem, kicsit szűklátókörű vagy, de ezt ne vedd sértésnek.


Első körben azt mondanám, hogy normál tempóban biciklizés esetén elvileg nem kellene, hogy izzadjon a bringás.

Ehhez fontos, hogy induláskor úgy öltözzön fel, hogy picit fázzon.


Ha mégis izzad...


Nagyon sok tágas és elegáns (!) tárolási lehetőség van egy kerékpáron. Kosár előre, vagy a hátsó csomagtartóra rögzíthető oldaltáska.


Egy csomó olyan elegáns ruhanemű van, amit NEM kell vasalni.


Egy zuhany nagyjából 5 perc.

Szolid smink szintén.


Egy vérbeli bringás megoldja, és nem jelent neki problémát!

2015. szept. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Irodaban dolgozom, néha én is bicajjal megyek. 10km. Van zuhanyzo, öltözõ. Cuccom elfér bicajos taskaban plusz laptop, egyebek hatizsakban.
2015. szept. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs zuhanyzó, de nem is izzadok le, mondjuk normális, nem hajtós tempóban biciklizek és nem vagyok szívbeteg, hogy 5 km kényelmes tempóban történő letekerésétől leverjen a víz. Bankban dolgozok, a szép ruhában ülök reggel biciklire, bemegyek, csak cipőt cserélek, mert magassarkúban veszélyes lenne a tekerés. Egyszer izzadtam le, de akkor is ijedtemben, amikor egy hülye autós elütött, mert szerinte a biciklisnek nem kell megadni az elsőbbséget. Ezt kérdezte: Az elsőbbségadás tábla nem csak az autókra vonatkozik? Nah de akkor amúgy is elkérezkedtem dokihoz, mert félő volt, hogy eltört a lábam.
2015. szept. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

11: köszi a képeket, jót nevettem rajtuk! :) Én is bringázom, a tél és az eső rajtam is kifog. Az esernyőn már én is gondolkodtam, de tovább nem jutottam. :(


Kérdező: én 20 percet bringázok oda és vissza, illetve munkaidő után ahová csak megyek. Nem megyek gyorsan a 7,5 km-t ennyi idő alatt teszem meg. 6-ra járok melózni, így reggel nem izzadok le, visszafelé nyáron már igen, de az meg már nem érdekel. Nyáron, amikor délutánra mentem, akkor lassabban mentem, illetve nedves törlőkendőt használtam és egy másik felsőt. Egy élmény a biciklizés, még este 10-kor is, nem hagynám ki. Ok, fontos a környék este, de csillagos ég alatt biciklizni... Ezt csak az tudja, aki próbálta.

2015. okt. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!