Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fiatal munkavállalót keres...

Fiatal munkavállalót keres egy cég induló csapatába.32 évesen nem kellek öreg vagyok.32 már nem fiatal?

Figyelt kérdés

Meg is mondták (és ezzel nagy hibát vétettek mert akár jogi útra is terelhetném az ügyet) hogy „nem az én korosztályomra gondoltak”, ők fiatalt keresnek. 24-25-ig bezárólag max, de inkább 20 körülit.


Mielőtt az agyamentek elkezdenének (ál)poénkodni hogy call girl szolgáltatásról van szó… nem. Hanem egy telekommunikációs cég ügyfélszolgálatosi munkaköréről (személyes ügyfélszolg). És oda egy 32-es már öreg.


2015. szept. 7. 10:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Én megértelek, hisz magam is milliószor jelentkeztem olyan melóra, amit maximálisan el tudnék végezni, és még csak öreg sem vagyok hozzá, meg semmi egyéb.


De... Rengetegen vannak ugyanígy, ezt neked is be kell látnod. Több alkalmas munkakereső van, mint munka. Ezért a munkaadó azt választja, akinek inkább hisz,aki a saját szempontjainak inkább megfelel, akit jobban tud majd használni (kihasználni...), stb.


És bocs, de ilyen hozzáállással, ami neked van...

De te tudod.

Ide jöttél ezzel a kérdéssel, mi megértően állnánk ehhez, de te csak támadsz. Persze, se kor se családi állapot, semmi ilyen nem lehet elvileg döntő egy állásinterjún, de még csak beszélni sem való róla. De álomvilágban élsz, ha azt hiszed, hogy ez be is van tartva.

Hőzönghetsz akárhogy....

Ez egy fórum, ahol meg lehetne ezt beszélni, hogy akkor most tényleg hány éves vagy, meg mi a nemed a családi állapotod, netalántán hol laksz, blabla. És akkor jobban hozzá tudnánk szólni, hogy miért is nem téged vettek fel és miért küldtek el azzal, h fiatal kollegát keresnek.


De ha ennyire szűk látókörű vagy, akkor maradj is az, erre nem lehet mit mondani. Alapíts saját céget és majd lesz munkád és hatalmad.

2015. szept. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
33%

A hozzád hasonló mentalitásúak szoktak ilyen hirdetést feladni: "45 éves fiú társat keres" :-)

A gyerekből lesz teenager, aztán 18 évesen FELNŐTT választópolgár lesz. Talán még az egyetemi évei alatt fiatalnak mondanám.

De 25 éves kor fölött nő-ről és ferfi-ról beszélek. Akármennyire is fiatalembernek érzi magát még 32 évesen valaki, már régen nem az!

2015. szept. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
33%

Hát akkor mi, egy 32 éves, ha nem fiatal? Vagy akkor mikortól öreg valaki? Mert ha 32 évesen már öreg, akkor a 72 éves matuzsálem?

Nem, továbbra is tartom, a 32 éves igenis fiatal egy olyan társadalomban, ahol jócskán élnek az emberek 70 -80 évig

2015. szept. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Nem vagy öreg 32 évesen, de ők még fiatalabbat keresnek.

Még 40 évesen sem öreg valaki, de ha kiemelten azt írják egy álláshirdetésben, hogy fiatal munkavállalót keresnek, akkor az általában huszonévesekre vonatkozik.

Sokszor a pontos elvárások csak a telefonos beszélgetés, vagy az állásinterjú alatt derülnek ki, a hirdetés csak pár szavas, néha félreérthető is.


Például ha azt írják, hogy az adott területen tapasztalattal rendelkező munkavállalót keresnek és neked van egy éves tapasztalatod, lehet azt mondják, bocs, de ők tapasztaltabbat szeretnének.

2015. szept. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Lezdő csapat. Oda olyan kell, aki felxibilis, esetleg túlórázik, nem megy el szülni/kicsi beteg gyerekkel, minél kevesebb vele a baj.

Ők most alapozzák meg a cégük sikerét. Nem tehetik meg, hogy olyat vesznek el, aki szül, Pistikét viszi orvoshoz, munka után szalad érte oviba, aztán Marcsikának van ünnepélye, nyáron nem tudják hova rakni, szabi kell, stb.

Ha meg azt írnák be, hogy gyerekes szülőt vagy küzeljövőben gyereket tervezőt NEM keresnek, akkor meg a gyerekvállalás témában menne a sírás, meg az átkozódás, hogy micsoda gonosz munkáltató.

2015. szept. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

, szabi kell, stb



Hát igen, aki dolgozik annak előbb utóbb szabi is kell!

És túlóra: hát igen, mikor dolgozni kezdtem még megtehetteék velem hogy túlóra aztán sose fizették ki én meg kussoltam és örültem hogy egyáltalán van munkám.

Most ha ezt meg mernék tenni, fél perc alatt otthagynám a céget de előtte még rájuk gyújtanám a házat.



Hát igen, nem túl jó egy olyan dolgozó aki tudja is a jogait és él is velük. Csak a baj van egy ilyennel. Még a végén fizetést is kell neki adni, elmegy betegállományba stb. Kimondani is szörnyű.

Jobb az olyan akit szarrá lehet szívatni és benyal mindent és kussol.

Megértem.

2015. szept. 7. 14:48
 17/25 anonim ***** válasza:
32%

azért mondom tesó, irány london ország, előtted az élet!

kár itt pitiánerkedni, mert ezeknek a lelkes 18 éves diákok kellenek, akik után se normális fizetést nem kell adni, se adózni nem igen

2015. szept. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

A szabit úgy értettem, hogy a gyerekre hivatkozva, a többi dolgozó elé helyezkedve.

De őszintén, ha ilyen a hozzáállásod, nekem sem kellenél, mint munkaerő. NEM feleltél meg a követelményeknek. NEM téged keresnek. Nab*szki, valószínű nem vagy akkora főnyeremény, mint amekkorának hiszed magad, szóval most sérül a kis lelked, mert a cég legyen megtisztelve, hogy nagyságát foglalkoztathatja, mert kegyeskedett jelentkezni. 32 évesen nem vagy még öreg, de nagyon fiatal sem.

De amúgy nyugodtan hisztizz, csapkodd az ajtót, vágd magad a földhöz. Igen, te vagy a legjobb munkaerő a világon, fantasztikus vagy. PÓTOLHATATLAN. Te csoda.

2015. szept. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
A főnöknek dugópajti kell és jobban szereti a 20onéves friss pipiket,akiket be is tud kábítani pénzzel és igéretekkel. Ez a nagy helyzet.
2015. szept. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

A főnöknek dugópajti kell és jobban szereti a 20onéves friss pipiket,


Az a vicc hogy voltam olyan munkahelyen ahol a főnöknek kettő titkárnője volt. Volt egy 40-es maca, aki értett a dolgokhoz ott dolgozott ezer éve és végezte a dolgát profin.


És volt egy "másodtitkárnő" vagy ahogy a főnök mondta személyes asszisztens. Na ezek pár havonta váltották egymást és kivétel nélkül dekoratív (és segghülye) cicababák voltak.

A cégnél mindenki tudta hogy ezeknek mi a dolguk: lábak szét szájat kerekíteni.

Tiszta sor volt, de nem is játszotta senki az agyát hogy másról van szó.

2015. szept. 7. 17:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!