Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azzal van a baj, hogy iskolába...

Azzal van a baj, hogy iskolába szeretnék járni, vagy velem van a gondjuk? (kicsit vagy nagyon hosszú)

Figyelt kérdés

Első munkahelyem és 2 éve vagyok ott. Már egyszer említettem, hogy szeretnék tovább tanulni, mert akkor sokkal több mindent tudnék csinálni mint a sima OKJ-mmel+magasabb fizetési kategória. Ezt már régóta terveztem, de most jutottam el oda, hogy el is tudjam kezdeni.


Annyit hozzátennék, hogy szerintem nekem van a legjobb főnököm a világon és imádok ott mindenkit, meg jól kijövök a többiekkel is.


Amikor év elején beadtam a jelentkezést, akkor azt mondta, hogy ezt nem így kellett volna meg ennyi idő után nem iskoláznak be senkit, le kell ahhoz még tenni sokat az asztalra stb. Én viszont nem onnan szeretnék nyugdíjba menni és nem 40 évesen szeretnék főiskolára menni se, azért jelentkeztem most.


Amiért feltettem a kérdést, az az, hogy telefonált nekem a főnök, hogy miért mentem el hamarább, mint megbeszéltük(6 órát dolgozunk és fél 10-től fél 4-ig ott voltam, ő azt mondta, hogy 5-ig nem kell maradnom, de amíg befejezik az írást addig maradjak. Az írós munka az kb 2,5 órát vett igénybe és ezt kb 3-kor mondták, mikor megkérdeztem, hogy meddig fog tartani).

Nekem muszáj volt elmennem, mert barátokkal találkoztam és mentünk fürdőbe ráadásul elég messzire. Ezt azért nem említettem neki, mert abból biztos baj lett volna.

Meg mondta, hogy másik ember is besegített volna, de mivel nem volt aki gépeljen, így nem tudott ő se segíteni. Az írós munka egyébként gyakorlatilag tollbamondás. És a főnök szerint szó nélkül leléptem és sz*rban hagytam őket. Pedig ilyet nem szoktam csinálni. Sokszor előfordul, hogy 2 ember munkáját viszem és sz*rért-húgyért ugráltatnak- ezt most csak mérgemben írom, mert amúgy szívesen megcsinálom, ha megkérnek rá. Ezt az írós melót is tök jó lenne ha gyakrabban tudnám csinálni, de nem hagyják, mert azt hiszik nem tudom. Közben ügyeletben gond nélkül bármit meg tudok csinálni, akkor nincs panaszkodás.


Korábbi eset volt az, hogy az egyik aki diktál felállított a géptől, mert másik kollégával akart volna írni, mert úgy gyorsabban haladt volna. Amikor 2-en maradtunk azért érdekes módon be tudta fejezni 4-re, szóval biztos nem velem van a gond ilyen szempontból(pl nem tudok írni, vagy lassú vagyok stb), mert amúgy többször volt, hogy mással írtam és dicsért, hogy ügyes vagyok...

Meg volt még olyan is, hogy szabin voltam egy hétig és nem telefonáltak, hogy ügyelni fogok aznap és akkor délelőtt tudtam meg(csere történt). Ez igazából azért fontos, mert én szoktam magammal vinni olyankor váltásruhát, mert másnapig ott kell lenni és ha fürdök akkor tiszta bugyit tudjak felvenni.


Amikor telefonált a főnök a lelépés miatt akkor még mondta, hogy hogy álljon ki így mellettem az igazgató előtt az iskolába járási szándékommal, ha ilyet csinálok. Közbe meg én is rengeteg szívességet tettem már nekik. Csak azt valahogy elfelejtik..


2015. aug. 10. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Azt sok helyen nem szeretik a főnökök, ha képzettebb akarsz lenni náluk.
2015. aug. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ott 2 kivétellel mindenki agyon iskolázott-én meg egy másik kolléganő- szóval ez nem gond.
2015. aug. 10. 18:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól tippelek, hogy fiatal, csinos lány vagy, a főnök és a kollégák többségében (ha nem mind) bő negyvenes nők?
2015. aug. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy ha leléptél úgy, hogy még szükség lett volna rád (mondta, hogy maradj, amíg tart a munka), nem szóltál, és nem volt beugró, akkor a főnököt hoztad sz@r helyzetbe, és mindegy, milyen szívességeket tettél korábban. Ennek a sztorinak nincs köze a továbbtanulásodhoz.
2015. aug. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vagy veled van a gondjuk, vagy inkább magukkal, és rajtad vezetik le.
2015. aug. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jól tippeled :( kb 10-15 fő dolgozik az osztályunkon aki 30 alatt van az kb 5 fő. Ebből 3-an fősulisok én tervezem 1-et meg nem igazán vonzza ez a világ. A többiek meg 40-50-60 felettiek.


Most jutott eszembe, hogy az egyik kolléganő most jött vissza alig 1 éve szülési szabadságról és most már megint terhes. Azzal bezzeg nem volt gondja. Örömmel újságolta el mindenkinek a hírt.

2015. aug. 10. 19:00
 7/11 A kérdező kommentje:
Én úgy hagytam ott őket, hogy csak írni kellett. Más meló akkor nem volt ott. A másik embert akivel lehetett volna írni, őt meg csak 1x láttam 3 és fél 4 közt utána eltűnt és nem is szólt, hogy akart volna írni.
2015. aug. 10. 19:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Értem:-) Biztos, hogy van benne egy olyan töltet, hogy te vagy az új, aki ugye alapból nem érthet semmihez, hiszen új és fiatal. Ha még jól is nézel ki, éled világodat, neadjisten ezt tudomásukra is hozod, duplán vesztes pozícióból indulsz. Legalább azért lenézhetnek, mert iskolázottabbak, erre te közlöd, hogy tovább akarsz tanulni...Sok ilyen "kollektíva" van, annak idején nekem is volt szerencsétlenségem ilyen szituhoz, ráadásul az én végzettségem magasabb lett, mint az övék (azt persze már nem ott éltem meg, nappali tagozatra jártam.) Ne tudd meg, hogyan szívattak agyba-főbe abban a pár hónapban, mikor kiderült, hova jelentkeztem és fel is vettek, szemembe megmondták, hogy miért.

Vagy felteszed a pléhpofát, udvarias maradsz, megteszed, amit kell, de semmivel sem többet, és nem hagysz támadási felületet, vagy keresel másik munkahelyet, ahol támogatják a beiskolázásodat. A helyedben azt még meglépném, hogy elmegyek az igazgatóhoz, elmondom, mennyire szeretek itt dolgozni, szívesen vállalok pluszmunkát is, de tovább akarok tanulni, és ha a cég ebben nem támogat, akkor elmegyek. Találok állást, mert kiváló munkaerő vagyok.

Próbáld meg, nem kell hagyni, hogy csak közvetve tájékozódjon rólad.

2015. aug. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindenképp kell az igazgatóval beszélni, de ha a munkahelyiskoláz be akkor alá kell velük írnom 8 évet. 8 év múlva én meg már nem szeretnék ebben az országban maradni.


Ami jó megoldás lenne az az, hogy az iskolás hetekre nem kapok fizut a vizsgaidőszakokra meg elmegy a szabadságom+"fizetetlen szabadság".

2015. aug. 10. 19:23
 10/11 anonim ***** válasza:
A tanulmányi szerződés megállapodáson alapszik. Le kell tárgyalni, mi legyen benne, nézz utána a jogszabálynak, fent van a neten, még szerződésmintákat is láttam, amikor pár hónapja nézelődtem a témában. Az rossz duma, hogy a cégnél "így szokás", nyugodtan el lehet térni a szokásoktól, a jogász megírja a szerződést úgy, ahogy megállapodtok, és kész.:-) Ha nem tudtok megegyezni, akkor esetleg más munkahelyen próbálkozz, most már van kétéves gyakorlatod, az előnyt jelent.
2015. aug. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!