Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fel merjek mondani a munkahely...

Fel merjek mondani a munkahelyemen? Vagy "szenvedjek" tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Közigazgatásban dolgozom, fél éve vagyok ezen a munkahelyen, jövőhét kedden jár le a próbaidőm. Nem érzem ott jól magam, iszonyat nagy a stressz, 8 órára vagyunk bejelentve, de napi 12 órákat (előfordult 14 is) dolgozunk, hétvégén is rendszeres a túlóra, amit nem fizetnek ki anyagilag. Ez a majd lecsúsztathatjuk szöveg pedig hazugság, mindenki tudja. Állandó szorongás van bennem a munka miatt.

Ami még nehezíti a dolgot, hogy olyan betegségem van, amit sporttal és helyes étkezéssel tudnék szinten tartani. Ez itt nem adott, mert sportolni nincs időm, reggelizni meg van, hogy délután 4-kor szoktam...


Havi szinten ezen a helyen cafeteriaval nettó 130 ezer körül keresek, de meg is dolgozom érte.


Nem tudom mit tegyek, mondjak fel? De vajon mennyi idő alatt találok másik munkát? Mert az albérletet fizetnem kell, élnem kell valamiből.

Vagy tűrjek tovább, de a próbaidő után 60 napos felmondási időm lesz, hiába találok utána valamit, sehol nem fognak rám várni 2 hónapig, hogy kezdeni tudjak..


Szerintetek mit tehetnék?


2015. máj. 1. 17:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ!


Hát ja az a baj, hogy mondhattam volna eddig is azt, hogy akkor én nem vagyok hajlandó 8 óránál többet dolgozni, csak akkor ők rúgtak volna ki, és egyébként sem tartom magam pótolhatatlannak, lett volna más a helyemre. Mi itt csak bábuk vagyunk..(hányingerem van egyébként a helytől, és nemcsak ezért..)


Azt lehetne persze, hogy maradok és keresek munkát. De ha találok is, hogy és mikor megyek el állásinterjúra? (ja mert amúgy szabi nincs, csak papíron) Igaz most voltam pár hete egy másik helyen, el kellett mennem táppénzre, hogy el tudjak menni interjúra. Vicces, nem?


És ha találok egy másik/jobb helyet akkor mit mondjak majd? Hogy engem érdekelne, és 60 nap múlva tudok kezdeni? Merthogy jól hangzik a közös megegyezéssel történő felmondás, papíron persze van ilyen, csak a gyakorlatban már nem létezik. Ki lesz az aki vár majd rám 2 hónapot, hogy kezdeni tudjak?


Vicc ez az egész komolyan. :D

2015. máj. 2. 11:12
 12/17 anonim ***** válasza:
44%

Azért írtam, csak talán végig is kéne olvasni meg értelmezni, hogy előbb mondj fel, aztán valamivel később kezdj keresni. Ha 60 nap a felmondás, 30 nap után simán keresni kezdhetsz, azt a 2 havi fizetést a lehető legjobban beosztod, hogy minél több tartalékod legyen.

Ha valóban kellesz majd az új helyedre, azt a 30 vagy már kevesebb időt ki fogják várni.

2015. máj. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Tartsd be a 8 órát és minden szabalyt! Nem tudnak igy mit kezdeni. Legfeljebb felmondanak, na és? Ennél csak jobbat talalsz.

ha meg nem mondanak fel akkor is jo, nem? hisz 8 orara nem rossz a penz annyira.. csak 12 oraval szamolva rossz

2015. máj. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én is voltam ilyen helyzetben, tobbszor is. En nem vagyok az a fajta, aki sokaig bir ulni a sz.rban. :D


Adogasd be szerintem folyamatosan az oneletrajzokat, mert van ahol csak 1 honap mulva szolnak vissza, hogy akkor interju.


Addig meg tegyél félre, amennyit tudsz.

2015. máj. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
amugy nekem az jött le, hogy szereted a jelenlegi helyzeted csak jo volt picit panaszkodni valamiért ;-)
2015. máj. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mondj fel! Az élet túl rövid ahhoz, hogy olyan munkát legyen, amit ennyire gyűlölsz és ennyire embertelen. Heti 70-75 óra munka 130 ezerért embertelen, ráadásul a túlórákat ki se fizetik, szabi sincs... Undorító, hogy mit meg nem tesznek a munkáltatók. És azért csinálják ezt, mert tűrjük. Mindenhol mindenkinek fel kéne mondania azonnal, amint többre próbálják kötelezni, mint ami a szerződésben áll. Pár ilyen kört lezavarnának, hogy felveszik az embert, felmond, jön a következő, az is felmond, és a következő is, stb. stb., ez mind rengeteg papírmunka, hosszú távon nem érné meg ezt csinálniuk a munkáltatóknak, és máris rájönnének, hogy talán érdemesebb lenne olyan munkakörülményeket teremteni, ahol hosszabb ideig hajlandóak maradni az emberek. Csak hát mindenki fél, hogy hol találna másik állást... Ördögi kör :/
2015. máj. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Miert nem csak 8 orat dolgozol? Mert kirugnak? De hat ez a celod!

Szoval keress mast, ha felvettek akkor meg kezdj el dolgozni szabalyosan: 8 ora munka, vedd ki a szabidat stb. Felmondanak? Orulhetsz mert ott az uj hely. Nem rugnak ki? 8 orasban talan a jelenlegi helyed se rossz.

2015. máj. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!