Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fel merjek mondani a munkahely...

Fel merjek mondani a munkahelyemen? Vagy "szenvedjek" tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Közigazgatásban dolgozom, fél éve vagyok ezen a munkahelyen, jövőhét kedden jár le a próbaidőm. Nem érzem ott jól magam, iszonyat nagy a stressz, 8 órára vagyunk bejelentve, de napi 12 órákat (előfordult 14 is) dolgozunk, hétvégén is rendszeres a túlóra, amit nem fizetnek ki anyagilag. Ez a majd lecsúsztathatjuk szöveg pedig hazugság, mindenki tudja. Állandó szorongás van bennem a munka miatt.

Ami még nehezíti a dolgot, hogy olyan betegségem van, amit sporttal és helyes étkezéssel tudnék szinten tartani. Ez itt nem adott, mert sportolni nincs időm, reggelizni meg van, hogy délután 4-kor szoktam...


Havi szinten ezen a helyen cafeteriaval nettó 130 ezer körül keresek, de meg is dolgozom érte.


Nem tudom mit tegyek, mondjak fel? De vajon mennyi idő alatt találok másik munkát? Mert az albérletet fizetnem kell, élnem kell valamiből.

Vagy tűrjek tovább, de a próbaidő után 60 napos felmondási időm lesz, hiába találok utána valamit, sehol nem fognak rám várni 2 hónapig, hogy kezdeni tudjak..


Szerintetek mit tehetnék?


2015. máj. 1. 17:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ugyan sokat kell dolgozni, ez még talán belefér ( a 130 nettót nagyon-nagyon sokan boldogan elfogadnák így is), a stresszen talán úrrá lehet lenni, lazábban kell nézni a dolgokat, bár ez nyilván nem megy parancsszóra.

Nem tudom, hogyan vállalnám a felmondással járó anyagi bizonytalanságot, ez a megfontolandó. Nagy

is lehet a kockázat...

2015. máj. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem vártam volna ennyit, kerestem volna előbb egy másik munkahelyet.

Mennyit tudsz félretenni ebből a pénzből? Szüleidhez vagy valakihez ideiglenesen tudsz költözni? Van tartalékod?

Az lenne a legcélszerűbb, ha gyűjtenél egy kis tartalékot (akár úgy, hogy hazaköltözöl és felmondod az albit, mert az sok pénzt visz) és utána elkezdesz keresni új munkahelyet. Egy pár hét után meg felmondasz. Ez attól függ ugye, hogy ha most munkanélküli lennél, akkor éhen halnál-e. Készülj fel, hogy pár, rosszabb esetben jó pár hónap, amíg másik munkahelyet találsz.

2015. máj. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
18%
Mondj fel és 1 hónap múlva kezdj keresni új helyet, annyi idő alatt azért már bőven el lehet helyezkedni.
2015. máj. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó

Egy hónap alatt el lehet helyezkedni??? Te viccelsz ugye? Kb másfél év alatt lehet, ha lehet egyáltalán. Kérdező nehogy felmondj! Van munkád és százezer felett keresel ez ma magyarországon nagyon nagy szó, rengetegen mit meg nem adnának érte!!!

2015. máj. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Valamennyi tartalékom van, ha nagyon muszáj haza is tudok költözni, bár annyira nem szeretnék.


Én tudom, hogy ez ma Magyarországon nem rossz fizetés, csak ha hozzáveszem, hogy heti 70-75 órákat is dolgoztam, a 40 helyett, akkor azért az elég kimerítő volt, és továbbra is ez várható..


Ami még a történethez hozzátartozik, hogy bár van felsőfokú végzettségem (bölcsészkaron végeztem), munkatapasztalatom a közigazgatásban van, ahová meg végzettségem nincs..


Szóval nem tudom mit tudnék csinálni, mármint én elmegyek a Mekibe is, vagy boltba eladónak, csak vegyenek fel..

2015. máj. 1. 18:28
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
3. vagyok, kedves 4.: messze nem egy sztár szakmám van, évek tapasztalati sincsenek a hátam mögött, de még menő kapcsolatai sincsenek itthon senkinek, mégis mituán munká kezdtem keresni, 2 héten belül dolgoztam. Attól, mert neked nem sikerül vagy tucatszakmád van, másnak még összejöhet.
2015. máj. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%

" Kiszolgáltatottság, az érzékek határa

Nem akarok lenni, senki, senki rabszolgája

Emlékképek jönnek"...

2015. máj. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdj el nézelődni új állás után, közben tegyél félre minél több pénzt, és ha találsz néhány álláslehetőséget (mondjuk kettőt, hármat), akkor mondj fel és kezd el küldözgetni az önéletrajzod.

Míg lejár a 60 napos felmondási időd, tudsz spórolni is, tudsz nézelődni is.

Persze, neked kell eldönteni, hogy mennyit és meddig bírsz és szükség esetén milyen állást vállalnál be.


Pl én is diplomás vagyok, de 3 hónapja nem találok a szakmámban állást. Miután felmondtam az előző munkahelyemen, 2 hétre rá már egy boltban dolgoztam. (elvállaltam csak hogy ne legyek munkanélküli) Megsúgom, hogy februárban 217 órát dolgoztam (80 ezres fizetésért) és túl nagy stressz nehezedik ránk ahhoz képest, hogy ez csak egy pékáru eladói munka.

2015. máj. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ez kb minimalber... annyit mashol is kapsz! (heti 70 ora havi 130 ezerért)


Amugy miert nem csak 8 orat dolgozol ha ugyse fizetik?

2015. máj. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Amugy miert nem csak 8 orat dolgozol ha ugyse fizetik?"


? ...talan mert nincs mas valasztasa?



Kedves kerdezo, keress munkat es ahogy meglesz, mondj fel a jelenlegi helyeden.

2015. máj. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!