Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A boldogság vagy a biztonság...

A boldogság vagy a biztonság fontosabb?

Figyelt kérdés
Világéletemben szabadúszó nyelvtanár voltam, mindig kerestem annyit, amennyire szükségem volt. Két éve állást kaptam egy cégnél. Már nagyon unom, nem az én világom, gyűlölök az irodában ülni, ráadásul eredetileg fordításról és tolmácsolásról volt szó, újabban meg már a papírmunkába is állandóan be akarnak vonni. Viszont akárkinek mondom, hogy otthagynám, mindenki megrökönyödik, mert részmunkaidős állás, és ahhoz képest nagyon jól fizet. Tudom én, hogy ahhoz képest istenes, hogy mások 10-12 órát dolgoznak minimálbérért, de én utálom, hogy nem vagyok szabad, hogy nyáron is dolgoznom kell (eddig nyáron mindig utazgattam), ráadásul lenne lehetőségem szabadon (meg)élni. Te mit tennél?

2013. máj. 24. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jelen gazdasági körülményeket ismerve... a biztonság.
2013. máj. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt merlegelni kell. Attol is fugg, h mely nyelv(ek)rol beszelunk, mekkora az igeny ra.

Ha lenne lehetoseg enelkul az allas nelkul is megelned, akkor lepjel!

2013. máj. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Vicces a kérdés. A Maslowi piramis egyik alapja, hogy biztonság nélkül nem lehet boldognak lenni :]
2013. máj. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
"lenne lehetőségem szabadon (meg)élni." Ezt tenném, nincs rosszabb, mint egy nem szeretem munkát végezni és ha van más lehetőséged, akkor mi a kérdés? Ha boldog vagy, akkor a közérzeted is jobb.
2013. máj. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Négy nyelven beszélek, mindegyiket tanítom is. Most is tanítok délutánonként, és több csoportot vissza kellett utasítanom, mert a céges állás miatt nem fér bele az időmbe. Csak hát a tanfolyamok 10-12 hétig tartanak, és utána elméletileg kétséges, indul-e mindig elég (bár az utóbbi 15 évben sosem volt ezzel probléma), az állás meg fix. Tulajdonképpen én lépnék, de a családtagjaim (szüleim, tesóm, saját családom nincsen) úgy néznek rám, mint egy ufóra, amióta bejelentettem, hogy mégsem az én világom ez a céges élet.
2013. máj. 24. 16:29
 6/13 A kérdező kommentje:
Valójában a céges állás biztonsága is csak illúzió, onnan is bármikor elküldhetnek, vagy megszűnhet a cég (nem egy multi), csak hát a szüleim még abban a téveszmében élnek, hogy ha az embernek állása van, akkor hátradőlhet nyugdíjas koráig, többet nem kell a megélhetés miatt aggódnia.
2013. máj. 24. 16:34
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha igazabol nincs sajat csaladod, tehat gyakorlatilag csak magadert tartozol felelosseggel, akkor ne habozz valtani.

Azert 4 nyelvvel, ha nagyon megszorulnal kulfoldre is lehet menni.

2013. máj. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hogy én mit választanék? Egyszerű: boldogságban biztonságban élni. Én is a nyelvtudásomból éltem, és élek ma is, mert abból van a nyugdíjam. Saját tapasztalatom alapján azt mondom, legyél bátor és válts. Lehet, hogy egy kicsit várnod kell egy újabb csoport indulására, de mint írod, eddig is kerestél annyit, hogy még utazásra is futotta. Akkor meg miért aggódsz? Ne mások irányítsák a döntéseidet. A szüleid - és természetesen én is - állandó munkaviszonyhoz vannak szokva, nekik az jelenti a biztonságot. Ma már az önálló életre való alkalmasság sokkal többet ér, mint a munkaviszony biztonsága. Ha korábban meg tudtál élni "szabadúszóként", akkor a jövőben is sikerülni fog.
2013. máj. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológiai szempontból a biztonság a boldogság egyik feltétele. Bővebben lásd Maslow boldogságpiramisát.
2013. máj. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8. 16:45-nek

Köszönöm! :)

2013. máj. 24. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!