Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Számítógép előtti munka...

Számítógép előtti munka bizonyítottan zombisodáshoz vezet?

Figyelt kérdés
7 éve dolgozok számítógép előtt és nem ismerek az arcomra. Lefolyt, színtelen az arcom, táskásak a szemeim. Ez mindenkinél bekövetkezik? Mi lehet az oka? Gyorsítja az öregedést?
ma 12:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jó esetben "csak" napi nyolc órát ülsz a gép előtt. Ha a többi időt igyekszel tartalmasan eltölteni és nem átülni a TV elé, akkor szerintem nem fog zombisodni. Én is számítógépen dolgozom nagyjából 25 éve, de imádom a természetet és ezért is cseréltük a panelt kertesházra. Napközben is sokszor kimegyek a kertbe egy-egy körre, mert jól esik kiszakadni a gép elől még 5 percre is. Hétvégén pedig igyekszünk olyan programokat csinálni, amik ténylegesen kiszakítanak minket a négy fal közül.
ma 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
10 éve dolgozok napi 8 órát gép előtt, de nem tapasztaltam amiket írtál. A kék fény viszont gyorsíthatja az öregedést, meg a szemet is bántja.
ma 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én se tapasztalok ilyet, pedig többet vagyok gép előtt mint napi 8 óra
ma 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

"meg a szemet is bántja"


Hogyne pistike, hogyne.

ma 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem. Megöregedtél, ennyi.
ma 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

4 FYI


"

Káros hatások


A számítógép, telefon és különböző kijelzők fénye a legrosszabb. A monitor előtt töltött napi több óra könnyedén okozhat szemkárosodást és fáradtságot. Az alacsonyabb energiájú fényeket a szaruhártya elnyeli. A kék fény azonban keresztülmegy ezen a nagy energiájának köszönhetően és lassan elkezdi roncsolni a retinát. Mivel a szervezetünk ezt a fényt használja arra, hogy megkülönböztesse a nappalt és éjszakát, ezért az esti telefonozásból, számítógépezésből érkező mesterséges fények komoly problémát okozhatnak az elalvásban és az alvás minőségében."


Szóval de.

ma 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Random szöveget én is tudnék idehányi, csak értelme nincs.
ma 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#6: forrás?
ma 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát ha nem hiszed hát nem hiszed.


De ilyen színvonalas válaszokkal igazán segíted a kérdezőt.

ma 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Te nyaltad be az ostoba marketingszöveget, nem mi. Elég röhejes hitről papolni orvostudományi kérdésben.
ma 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!