Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit dolgoztok? Szerintetek...

Mit dolgoztok? Szerintetek miből lehet megélni jól itthon? Ha tanultok tovább minek? Befolyásolta a döntéseteket a megélhetés?

Figyelt kérdés

tegnap 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Diplomás könyvtáros vagyok, és mivel ez nem egy túl fizetett szakma, ezért nem ez motivált, mikor ezt választottam.

Az, hogy miből lehet jól megélni az relatív, mert nagyon sok minden múlik az adott ember igényein és a pénzkezelési stratégiáján.

tegnap 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gyakori93 ***** válasza:
100%

Én esztergályosként dolgozom. Januártól már megyek egy másik helyre, mert ott 100.000-rel több a fizetés.


És szerintem miből lehetne megélni? Szerintem egy 600-650 ezres fizetés már elfogadható. Mert abból tudsz félre rakni, meg akár egy kisebb lakás hiteltörlesztőjét is ki lehet fizetni.


De ami manapság van 300-400 ezres fizetések, (már ahol) abból nagyon nehéz egy 150-200 ezres lakás törlesztőt fizetni.

tegnap 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tanár vagyok, nem a megélhetésért lettem az. Másodállásban magánórákat adok, azzal azért már fel lehet kerekíteni egész jól. Valószínűleg, ha újra kéne kezdeni, megint tanár lennék, de bánom kicsit, hogy nem valami piacképesebbet tanultam. Kicsi a gyerekünk, úgyhogy most jó, hogy akkor vagyok szabin, amikor neki szünet van, de később lehet, hogy váltok én is. A férjem is tanár volt, de ő másfél év után otthagyta, azóta bankszektorban dolgozik, nagyon szereti, jól is keres.
tegnap 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Adatokkalfoglalkozom nagyvonalakban (részletekre nem térnék ki, mert bonyolult, ritka a pozícióm, ráadásul nem csak azt csinálom, ami szorosan ahhoz kapcsolódik). Átlag felett keresek, de azért lehetne több is család mellett.

Munka mellett adattudomány képzést végzek. Nem feltétlenül azért, mert egyébként minden vágyam, hanem mert ez biztosítja a jövőmet a szakmámban, illetve meg fogok tudni élni valószínűleg bárhol. Ha bármit csinálhatnék, nem ezt csinálnám.

tegnap 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szociális területen dolgozom. Ma Mo.-n coach-nak, egyéb motivációs trénernek érdemes menni, ami többnyire a másik lehúzása megy. A döntésemet a megélhetés nem befolyásolja.
tegnap 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!