Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nekt3k hányszor volt részet3k...

Nekt3k hányszor volt részet3k ilyen szituációban élet3tek során?

Figyelt kérdés

Rövid verzió: valaki a háttérből sunyi módon, koholt vádakkal mesterkedik ellened, és te nem is tudsz róla, nem tudod, hogy rosszban lennél valakivel, és egyszercsak hirtelen koppansz, és az arcodra dobnak (ejtenek, csak az nem elég kifejező) minden előzmény nélkül, amikor mindigis szépen elláttad a feladataidat, nem szólt senki, hogy valamit rosszul csinál, máshogy kéne. Csak utólag kiderül, amikor koppansz; hogy valakinek nem tetszett a fejed.


---


Hogy te csinálod szépen a dolgodat, amivel megbíztak, már mindent tudsz, már nincs több kérdésed, kedves, illedelmes is vagy mindenkivel, oda is teszed magad a feladataid végzésében, majd egyszercsak repülsz. És nincs indoklás, és kiderül, hogy valaki valószínűleg áskálódott mögötted a héttérben; mert ha valamt rosszul csintál volna, akkor valaki szólt volna, hogy "Ezt legközelebb ne így csináld, hanem úgy"; és valaki fikázód(hat)ott rólad a háttérben.

És nem mondják meg, miket fikázódott, valszeg ilyen gondolkodás mentén, hogy "úgyis letagadnád", meg a főnök 'nem akarja,hogy összeugorjatok', így esélyed sincs védekezni, mert nem is tudod, hogy fikázódnak ellened, nem is tudod, hogy "támadnak". Csak a végén koppansz. (Lehet, hogy azt is kamuzta, hogy már szólt ezerszer neked.)


És sose derül ki,hogy miket fikázódott. csak azt mondják, hogy 'nem vagy jó erre a pozícióra'. De megindokolni persze nem tudják. Vagy nem akarják. mert rájuk nézve ciki, ha csak azért távolitanak el valakit, mert valaki úgydönt, hogy nem/mégse tetszik a fejed; sőt, lehet, hogy már előre eldöntötte. (Mondjuk nem a főnök döntötte el előre, hanem egy kolléga, aki már régebb óta ott van, és úgy érzi, már megteheti. Persze a szemedbe színleli/ igyekszik színlelni a kedvességet. Nem is tudod, hogy <ennyire> ellenséges feléd a hozzáállása, hogy erre is képes lenne. Akár a saját önértékelését igyekszik átmenetileg helyrehúzni, mert ő ettől érzi csak magát valakinek; hogy hatalmat fitoktathat más fölött; akár irigységből.


(Pl. lát(hat)od / észreveheted / feltűnhet rajta, hogy sunyi szeme van, de ilyenre nem feltétlen gondolnád, hogy képes lenne, de akár tapasztalataid alapján leszűrheted; hogy 'akár kitelik tőle'.)


---


Túl hosszúak a válaszaim (nem mind fér ki), úgyhogy inkább ideírom, egyebeket le tudhattok írni kommentben, ha szeretnétek.



A) 0

B) 1

C) 2-3

D) 3-nál is több

E) Nekem volt 1X -vagy többször ilyen, de azt én generáltam, én voltam az áskálódó fél.

F) Nekem volt ilyen, hogy szándékos áskálódásom-gáncsoskodásom miatt kirúgták/ nem vettek fel valakit állandóra, de már megbántam.

G) Nekem volt ilyen, és tudom, hogy nem volt fer, de a másikról lerítt, hogy egy arrogáns, fennhéjázós, orrfenhordós bunkó, önhatalmúlag úgy döntöttem, hogy a csapatot védem egy ilyen undokképű, felfújt hólyag ellen. (Persze ez nem mentség!!)

H) Nekem volt már, hogy próbálkoztam hazugságokat generálva kirúgatni kollégámat, de nem jött össze.

I) Nekem volt már, hogy kirúgattam kollégámat/áskálódtam valaki ellen, de aztán "vissza is nyalt a fagyi", velem is megtörtént hasonló szitu fordítva, így utólag megbántam, hogy ezt tettem mással.

J) Nekem volt már, hogy kirúgattam kollégámat/áskálódtam valaki ellen, de aztán "vissza is nyalt a fagyi", velem is megtörtént hasonló szitu fordítva, nem bántam meg utólag sem.



okt. 19. 11:23
A kérdező szavazást indított:
A)
B)
C)
D)
E)
F)
G)
H)
I)
J)
10 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
ne haragudj de ez mi a lo*asz?
okt. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kíváncsiság, hogy mennyire rossz a helyzet, a tapasztalatok;

a jó-rossz helyzetek aránya.

okt. 19. 11:32
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Sose voltam ilyen helyzetben.
okt. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%

2


nem a kontextusra ertem, hanem az irasmodra. az 'e' helyett mindig "3" a fokerdesben aztan meg a leirasban nem, katyvasz, de majd elolvasom.

okt. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

Hát én ezt nem bírtam végigolvasni, a matekfeladatos szavazást totál áttekertem wtf ember...


De amúgy volt olyan velem, hogy gimiben két csaj azt terjesztette rólam, hogy leszbi vagyok, és az egyikükre rá is hajtottam, úgy, hogy életemben egy szót nem beszéltem velük. Úgy derült ki, hogy szólt egy barátnőm, hogy ezt mondják rólam. Megkerestem az egyiküket, hogy mégis mit képzel magáról, meg honnan szedi ezeket a dolgokat, mikor jó formán azt se tudom ki ő. Elkezdett röhögni, hogy jaaa nem is te voltál!! De utána ezt úgy adta elő, hogy megint ráhajtottam és nem tudom felfogni, hogy ő nem leszbi... Utána talált jobb szórakozást.

okt. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Neked ennyire az agyadra ment a matek, hogy az e helyett 3-ast írsz? 😄
okt. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
valamiért az E/2-t, T/2 nem engedte kiírni
okt. 19. 12:16
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Lekopogom, de nekem eddig még egyszer sem volt ilyen. Olyan volt már, hogy a hátam mögött ügyeskedett valaki ellenem, azonban mindegyik alaklommal utánajártak a dolognak jobban, mielőtt bármit is tettek volna a többiek (1.: legjobb barátnak hitt barátnő próbált másokat ellenem hangolni, 2.: pályakezdőként szúrtam a szemét egy nyugdíj előtt álló nőnek).
okt. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Katona Dius ***** válasza:
72%

Nekem olyan volt, hogy a főnök nyugdíjba ment, lett helyette egy fiatal díszpicsa. A feladataimat ettől függetlenül ugyanúgy elláttam, ahogy korábban.

Rendszeres volt, hogy kérdeztem tőle valamit (mert az önálló gondolkodásért itt lecseszés járt), hogy az adott felmerülő problémát hogy oldjam meg. Mikor a mondottnak megfelelően csináltam, le lettem baszva, hogy miért így csináltam? Mert így mondtad. Ő nem mondta. (Megmutattam neki az e-mailt, amiben leírta, akkor ment a sumákolás.)

Illevte nem vagyok az a seggnyalós alkalmazott. Igyekszem jó kapcsolatot kialakítani a vezetőkkel is, de nincs az a fenéknyalás, hogy jaaajdejólnézelki, de tetszikazújfrizurád, decsinilettazújkörmööööd stb. Ez nem tetszett az új kishölgynek, így bár más indokkal, de kirúgott. Meg még egy-két másik embert és körbe vette magát fenéknyalogatókkal.

Akkor eléggé felhúzott a dolog igazságtalansága, legalább lett volna benne annyi, hogy a szemembe mondja, hogy nem nyalom eléggé a seggét, szóval nem kellek neki. (Amúgy az indok az volt, hogy nem megfelelő a hitéletem. Egyházi iskola volt, nem volt követelmény a katolikusság, de azt elvárták, hogy havi 1 alkalommal templomba járjunk, amit meg is tettem. Amúgy ugyanezen indokkal olyan nem fenék nyaló kollégákat is kirúgtak, akik rendes katolikusok voltak, hívők, rendszeresen jártak templomba, nem felszólításból, hanem mert ők így látták jónak.)

Szóval elég szarul esett a dolog, hogy nem a munkámat nézik, hanem a pofámat.

Végül jól jártam, mert olyan helyre mentem ezután, ahol megbecsülik a munkámat, nem elvárt a seggnyalás, csak az, hogy a munka el legyen végezve.

okt. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigieket, jöhetnek még, aki akar írni.
okt. 19. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!