Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás miatt ma beszélnem...

Felmondás miatt ma beszélnem kell a főnökkel, de nem egyszerű eset, hogy készüljek rá?

Figyelt kérdés

Az az igazság hogy múlt héten hétfőn felmondtam, de nem nagyon akara elfogadni a felmondásomat, miszerint a cégnél nincs ember, stb. így csak januártól engedne el, de most megnéztem a munkaszerződésemet és nincs ilyen hogy nem engedhet el 30 napos felmondásom van... Picit félek tőle eléggé toxikus, önző személyiség...

Nem szeretném hogyha bármilyen problémám adódna ebből... Lehet, hogy a múlt héten nem voltam elég kemény és határozott és ezért próbált lebeszélni róla és az ő nézőpontja szerint játszani, de ma mindenképpen kell beszéljek vele mert sajnos a másik munkahely meg nem vár meg engem januárig. Az az igazság mindenbe belekötött, nem tudom hogy szedjem össze a gondoltaim? Azon is gondolkodtam hogy elküldöm emailbe neki a felmondásom ha nem hajlandó aláírni, ez így jó?



tegnapelőtt 06:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Felmondäs mindig papiralapon, iräsban 2 peldänyban, a mäsik fellel aläiratva az egyiket törtenik...

Miota vagy a cegnel mert az is befolyäsolhatja a fölmondäsi idöt.

Ha fölmondäst irok akkor kb ez van benne:

Tisztelt hölgyem/uram


ezen irattal az xx.xx.xxxx kezdödö munkaszerzödesem a törvenyi kereteknek megfelelö 1 honapos (vagy ami a szerzödesben van) fölmondäsi idövel fölmondom.

Tisztelettel: xxxx xxxxx

Dätum/Aläiräs

tegnapelőtt 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell aláíratni a másikkal. A felmondás egyoldalú nyilatkozat. Azzal kell kezdeni, nem holmi megbeszéléssel. Felmondasz és kész
tegnapelőtt 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha fel akarsz mondani, ajánlott levélben elküldöd és ennyi. A fönöknek NEM KELL elfogadnia a felmondást, NEM KELL beleegyeznie, a felmondási idö akkor indul, amikor elküldted a levelet.
tegnapelőtt 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen ne beszélj az új munkahelyedről, főleg azt, hogy mi, és hol van!

Lehet, hogy nem tenne semmit, de lehet, hogy mégis.


A helyedben megmondanám, hogy ezt rendezhetjük szépen, és csúnyán, ő dönt, hogy mi lesz.


A szép megoldás, hogy szerződésmódosítással határozott időre változtatjátok a szerződésed, emelt fizúval, cserébe nem egy hónapot leszel, hanem decemberig, így több ideje lesz alkalmazottat találni.


A másik megoldás, ha nem tudtok számodra is kedvező feltételeket tartalmazó szerződésmódosításban megegyezni, akkor csak a törvényben megszabott határidőig maradsz.


A csúnya megoldás, ha akadékoskodik, akkor te gondoskodsz arról, hogy jobb belátásra késztesd, bomlasztani és hibázni fogsz egészen addig fokozva ezt, ameddig már ő maga meg nem bánja a "marasztalást", sőt, ki nem akar rúgni. Itt elég csak sejtelmesen fogalmazni. Netán mindent elkövetsz azért, hogy másokat is rábeszélj a felmondásra.


És megjegyezném azt, hogy a kibaszosdi az társasjáték, és neked baromira nincs már itt vesztenivalód, szóval ha nem akar konfliktust, akkor jobb, ha békén hagy.


A felmondás legbiztosabb módja, hogy leírod két példányban, két megbízható tanú jelenlétében odaadod neki, és megkéred, hogy írja alá a te példányodat. Ha aláírja, akkor azzal már tudomásul vette a felmondás tényét. Ha nem írja alá, akkor a két tanú azt írja alá, hogy tanúsítják, hogy XY a felmondó nyilatkozatot átvette, de annak aláírását megtagadta.


Ebben a nyilatkozatban benne lehet az is, amit korábban írtam, hogy:


SZERZŐDÉSMÓDOSÍTÁSI KEZDEMÉNYEZÉS VAGY FELMONDÁSI NYILATKOZAT

Alulírott XY a mai nappal szerződés módosítást kezdeményezek: azonos munkakörben változatlan munkahelyszínnel és időbeosztással (hogy ne tudjon nagyon szivatni) általad meghatározott fizetéssel a holnaputántól kezdve (hogy legyen lehetősége érdemben egyeztetni) 2024. 12. 31.-ig HATÁROZOTT MUNKAIDEJŰ szerződésre kívánod módosítani a jelenlegi munkaszerződésedet.

Amennyiben holnaputánig (természetesen ilyenkor mindig konkrét munkanapos dátum kell megadni), a munkáltató és közöted határozott idejű szerződésmódosítás nem jön létre, úgy ez kizárólagosan felmondási nyilatkozatnak tekintendő a jelzett határidőtől (holnapután) számítva.


Átvételt elismertem:

dátum, aláírás, (optimális esetben: cégbélyegző)


És akkor holnaputántól ketyeg a 30 nap. A saját példányodat meg utána ki ne add a kezedből!



Amúgy azt hiszem, hogy a HR-esnek kéne ezt inkább leadnod sokkal inkább, mint a főnöknek, hiszen nem a főnök a munkáltató. Persze nem tudom, hogy milyen cégről van szó. Ráadásul talán ő sokkal kevésbé nehéz eset.


Ha hezitál, hogy add oda a főnöködnek inkább, akkor mondd azt, hogy te neki szeretnéd odaadni, mert ez az ő munkakörébe tartozik. Amennyiben az átvételt megtagadja a két tébláboló ember tanúsítani fogja, a felmondói nyilatkozat átvételének megtagadását, és ezzel a felmondást úgysem akadályozza meg, viszont rossz hírét keltheted miatta a cégnek, amiért bizonyára nem fogják megdicsérni.

És ezt csak úgy kedvesen mosolyogva kell mondani, mintha csak a javát akarnád: megkímélni egy meggondolatlanságból okozott kellemetlenségtől. :)


Aztán ha a HR-es átvette, aláírta, másnap mondhatod a főnöknek, ha még nem értesült volna róla, hogy a HR-esnek leadtad amit leadtál, és ha pampog, hogy miért nem neki szóltál, akkor mondhatod, hogy te a múltkor SZÓLTÁL, csak akkor nem figyelt oda rád, csak arra, hogy ő mit akar.

tegnapelőtt 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többiek írták: nem csak beszélsz vele, hanem írásban is beadod a felmondást. Innentől nem tud mit csinálni, a beadás napjától kezdve 30 napig tarthat ott.
tegnapelőtt 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdezném tőle, hogy aláírja-e a közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetését, vagy felmondjak egyoldalúan? Ennyi lenne csak a kérdésem. AZ új helyen nem várnak rád januárig, hanem mást vesznek fel, szóval mielőbb töltsd be az állást!
tegnapelőtt 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!