Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, ha levonják a...

Normális, ha levonják a táppénzt az utalt és a fekete fizetésből is?

Figyelt kérdés
Tehát zsebbe is kevesebbet kapsz, mikor szerintem ahhoz semmi köze semminek, azt mindig fixen meg kellene kapnod az egész összeget, nem? (Nyilván tudom, mivel fekete, azt csinálnak vele amit akarnak, de amúgy nem szokott gond lenni, normális esetben mindenki megkapja időben a rendes összeget.) Nem nekem aktuális épp, csak ilyen sztorikat hallok, hogy így működik a cégnél a dolog. :D
ma 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem amikor félfeher felfekete fizum volt be se jelentették a tappenzem meg se kaptam. De időaranyosan a munkabérem kevesebb volt. De nem a fekete.
ma 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%
a fekete összeget is a munka után kapod, de betegen nyilván kevesebbet dolgoztál...
ma 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha az adót vonták le abból a részből ami után nem adóztak, az kreatív megoldás. Azt se fizeti be, csak zsebre rakta és annyival kevesebbért dolgoztál. Azért csinálják, mert megtehetik: senki nem mer szólni, hogy nem ebben egyeztetek meg, mert fél, hogy ezután már a feketét sem fogja megkapni, de az elvégzendő munka ugyanannyi marad.
ma 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát én fogok szólni, ha lebetegszem és kevesebb lesz a KP. Minimum megkérdezem, hogy ez amúgy mi. Hatalmas patáliát nem fogok csapni nyilván, mert eleve max 1-2 évre tervezek itt, amúgy vannak más tervek a jövőre, de azokat nem értem, akik régóta itt vannak, mert jó pár olyan kolléga van aki már 8-10 éve itt dolgozik úgy, hogy ilyenek mennek. És nem ez az egyetlen furcsaság, mert pl sok hétvégén is dolgozunk, de úgy, hogy be sem vagyunk oda jelentve, túlóraként sincs feltüntetve, de ha nem tudsz jönni x nap hétvégén, akkor másikon kell jönnöd vagy -1 szabi olyan napra, amikor hivatalosan nem is dolgozol.
ma 18:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!