Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan tényleg létezik, hogy...

Olyan tényleg létezik, hogy egy munkahelyen a főnökség kerekperec megkéri a dolgozót, hogy mondjon fel, különben ők rúgják ki előbb-utóbb?

Figyelt kérdés

Tehát hogy alapvetően szemtől szemben közlik vele, hogy nem szándékoznak végkielégítést fizetni neki, ezért jobban jár, ha felmond, különben valamiképp kiügyeskedik, hogy kirúghassák. Mintha olvastam volna itt mostanában ilyen esetet.

Veletek volt már ilyen vagy hallottatok már róla?



okt. 7. 04:17
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem volt, de ebben nem látom a logikát. Megkérik, hogy mondjon fel. Ez miért lenne előnyös a munkavállalónak? Ha tényleg elküldik 'mondvacsinált' indokkal, akkor ugyanott van, de a döntés ellen élhet panasszal/perelhet stb.


Valamilyen kölcsönösen előnyös feltételt kéne fejajánlani ilyenkor, ami mindkét fél számára elfogadható. A munkáltatói felmondás is egy lehetőség, de ezt jól kell tudni megindokolni, illetve három éven túli munkaviszony esetén végkielégítés is jár.

okt. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1: Nekik előnyös, mert megszabadulnának tőle a végkielégítés kifizetési kötelezettsége nélkül.
okt. 7. 08:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben nem érdemes ezt a kérést teljesíteni. Esetleg könnyen befolyásolható/buta embereknél működhet.
okt. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3: Ha tényleg van ilyen, akkor ez igazából nem kérés, hanem kérésnek álcázott fenyegetés. Vagyis valahogy így hangozhat: "Jobban jár, ha most felmond, mert különben mi fogjuk ráprovokálni, és abban nem lesz köszönet. De ha nem is sikerül rábírnunk, akkor úgyis megtaláljuk a módját annak, hogy elküldhessük, akárcsak fegyelmivel. És az a jövőjére nem fog túl jó fényt vetni álláskeresés terén. Úgyhogy legyen esze, mondjon fel most, amíg nem késő!".

A másik elképzelhető mód, hogy közös megegyezéses papírt akarnak vele aláíratni, ami szerint tudomásul veszi, hogy elbocsátják, és lemond a végkielégítésről.

okt. 7. 09:17
 5/9 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem mondanék fel. Mondjon fel a munkáltató és fizessen végkielégítést. Ha nem fizet, meg egyébként is, biztos, hogy munkaügyi bíróságra viszem az ügyet.

Ha nincs pénze ügyvédre az érintettnek, akkor jó, ha tudja, hogy minden önkormányzat biztosít ingyenes ügyvédi fogadó órát a lakosság számára, mert ezt törvény írja elő. Egy barátom az ingyenes ügyvéd tanácsait megfogadva pert nyert a MC Donald's ellen.

okt. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Közös megegyezés...ilyenkor ha nem is a teljes de valamennyi pénzt pluszba a fizun kívül szoktak adni.


Mondjuk +1 havit.


De az ilyen nagy kretén

okt. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van.

Par éve voltam fültanuja egy beszélgetésnek, a munkásoknak felajánlották hogy mondjanak fel maguktól, majd a főnök visszaveszi feketén, igy nem kell adozni, es akkor tobb fizetést is kapnának.

A birkak fel is mondtak, visszavétel meg persze nem volt. Hab a tortan hogy mivel ők mondtak fel, igy munkanélküli segélyt se kaptak utanna, azzalnindokolva hogy nem kirugták hanem önként mondott fel.

okt. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Velem próbálkozott így a főnököm. Másnap mentem a munkavédelmi felügyelőséghez tanácsot kérni.

Végül az lett, hogy közöltem a főnökkel, hogy felmondhat nyugodtan, ha akar, a közös megegyezést nem írom alá, mert nekem nem állt szándékomban felmondani. És kérem a felmondási időt és az arra járó fizetést is, mivel már nem vagyok próbaidős, addig tőlem nem szabadul, közöltem vele, hogy voltam a munkaügyi felügyelőségnél és nagyon szívesen visszamegyek. Nos megharcoltam vele, de meglett amit akartam. Csak azt bánom, hogy nem jelentettem mégis fel mert felvettem mindent titokban telefonra.

Ne légy naiv, ne hagyd zsarolni magad

okt. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan nem mondják ezt így ki kerek perec, de éreztetik az illetővel, hogy "felesleges" dolgozó. Többen is vannak ilyenek, de senki sem mondott még fel közülük. Jól is teszik. Milyen alapon várják el azt a főnökök, hogy valaki a semmire mondjon fel? Se végkielégítés, se másik munka, se semmi?... Nem is értem, hogy gondolják ezt, és azokat se értem, akik felmondanak a nyomás hatására.
okt. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!