Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közös munkavégzés a főnökkel?

Közös munkavégzés a főnökkel?

Figyelt kérdés

Építőiprban dolgozom.

A munkahelyemen tapasztalt körülmények komoly hatással vannak a munkamorálra és a munkavállalók közérzetére. Jelenleg a vállalkozónk/főnökünk, aki egyben a munkatársunk is, folyamatosan jelen van a munkafolyamatokban. Ez a helyzet különböző következményekkel jár, amelyek negatívan befolyásolják a munkahelyi légkört.


A főnök közvetlen irányítása és aktív részvétele a mindennapi munkában folyamatos feszültséget teremt a munkavállalók között. Sokan érezzük úgy, hogy a főnök állandó figyelme miatt nem tudunk szabadon dolgozni, ezáltal megjelenik bennünk a megfelelési kényszer. Ezt a nyomást sokan stresszként éljük meg, ami csökkenti a munkánk hatékonyságát és a kreativitásunkat. Ahelyett, hogy egy természetes munkatempóban végezhetnénk a feladatainkat, sokszor úgy érezzük, hogy folyamatosan bizonyítanunk kell, hogy igazodjunk a főnök elvárásaihoz.


A főnök elvárásai gyakran túlzottak, és a munkatársak azt tapasztalják, hogy a kemény munkával elért eredmények nem mindig járnak arányos jutalommal. Mivel a munkahelyünk kicsi, és a csapat mindössze 5-6 főből áll, a fluktuáció jelentős problémát jelent. Átlagosan 3-4 hónap elteltével a munkatársak többsége felmond, ami a körülményekkel és a folyamatos terheléssel magyarázható.

Az emberek közérzete folyamatosan romlik, és a munkahelyi légkör egészségtelen. A főnök túlteljesítése, és az ebből fakadó elvárások mindenkire hatással vannak. A csapatdinamika torzul, hiszen a munkatársak gyakran nem mernek nyíltan beszélni a problémáikról, és nem érzik magukat biztonságban a főnök jelenlétében. Ez a helyzet csökkenti a morált, és hosszú távon aláássa a csapat együttműködését.


Összességében elmondható, hogy a munkahelyi környezet, ahol a főnök közvetlenül részt vesz a munkafolyamatokban, nem egészséges a munkavállalók számára.


Ti hogy látjátok ezt és mit tennétek?


szept. 30. 07:42
1 2
 11/20 Kólauborkával ***** válasza:
80%

Sajnos én is ki kellett rúgjak 3 embert, amikor nem voltam ott hirtelen 3-an annyit dolgoztak, amennyit én elvégzek egyedül 3 óra alatt, nekik ez 8 óra volt és még szar is lett.

Szóval, ha nincs ott a kontroll, az emberek elkezdenek semmit csinálni, de így nem hogy a vállalkozó nem tudja tömni a zsebét, de még a saját fizetésüket sem termelik ki.

szept. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
27%

11

Sajnos nekünk is ez a tapasztalatunk.

szept. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%

Én a munkaidőm 80%-ban együtt dolgozom a főnökömmel. Bennem inkább akkor van nagyobb stressz, ha kérdéses helyzet merül fel akkor, amikor nincs ott, mert később sokszor azt érzem, ő máshogy döntött volna. (Mert egy problémára ugye több megoldás is létezik, nem is kritizál érte, de ott van a levegőben a dolog...)

Másrészről amikor én voltam a főnök, tény és való, hogy sokszor kaptam azon az alkalmazottakat, hogy nem végzik a feladataikat rendesen, ha nem vagyok ott...

szept. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Mint már mondtam, ez egy kisebb építőipari cég, amely 5-6 alkalmazottal működik. Formálisan négy órás munkaidőre vagyunk bejelentve, de valójában napi 10 órát dolgozunk feketén, mert a főnök így spórol az adókkal. Bár csupán öten vagyunk, gyakran olyan feladatokat látunk el, mintha tízen lennénk. Emellett a főnök is folyamatosan jelen van, aki ha véletlenül észreveszi, hogy valaki rágyújt, azonnal előáll valamilyen sürgős teendővel.

Emellett a hivatalos 2 óránkénti szünet sincs betartva, akkor allunk meg amikor engedik. A munkaidőnk 10 órára van beállítva, de előfordul, hogy még délután 5-kor is a munkahelyen matatunk, mert a főnök még nem keresett aznap félmillió forintot.

szept. 30. 14:13
 15/20 Kólauborkával ***** válasza:
71%
Ez pedig csak rajtatok múlik. Én, ha 8 órát írok alá, akkor annyit dolgozom. Persze, ha üzemzavaros az ember (hivatalosan), akkor megint más a szitu, de mindenki magának húzza meg a határait.
szept. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk üzemzavarosak csak valamiből el kell tartanunk a családunkat. Nekünk erre felé nem sok munkalehetőség jut sajnos. Én keírtam egy pár gondolat sort, remélve hogy valaki megérti és tudunk róla beszélni. Ha nem tudsz erdemben hozzászólni inkább halgass és ne verd itt a nyálad!
szept. 30. 15:13
 17/20 anonim ***** válasza:
37%

Ez van Magyarországon az építőiparban balkáni felfogás a vállalkozók körében.

-nem becsülik meg a munkavállalót, nem figyelnek a munkabírására, nem tisztelik, hogy valaki kezdő, fiatal vagy öreg. Nem veszik figyelembe, hogy bárki hibázhat egy építkezésen

-kevés emberrel csináltatnak egy munkát

-szar a fizetés

-olcsó, vacak, régi szerszámokkal dolgoztatnak, nem adnak munkaruhát stb.

-trükköznek a bejelentésen, ha van egyáltalán


És ezek után a vállalkozók többsége megállás nélkül azon panaszkodik, hogy nem lehet normális munkásokat találni. Természetesen nem lehet, mert ilyen körülmények között akinek van agya az elhagyja az építőipart vagy külföldön vállal munkát. Mert az a munkáltató aki a felsoroltakat betartja és európai módon vállal munkákat megtalálja a minőségi munkaerőt és nem lézengnek az emberek, mert eszük ágában nem lenne, hogy másik helyet keressenek, megbecsülnék a helyüket és nem kell kézenfogni, sarkukban munka alatt.

szept. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Kólauborkával ***** válasza:
26%
Ja értem, amikor nem csak egymásnak sírunk, hanem megoldást mondok, akkor menjek máshova verni a nyáladat. OK. Én kérek elnézést. Hozzám nem akarsz jönni dolgozni? Én is bejelentelek 4-re, de aztán dolgozhatsz 12-t is!
szept. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Figyel már kólás uborka!

Tudod hogy veletek vállalkozókkal mi a baj? Az, hogy elfelejtettétek hogy honnan indultatok és bele vagytok betegedve a harácsolásba.

Ugyan olyan az a szívtelen, kihasználó, magának való sz*rragó lehetsz mint a főnököm!

Javaslom olvasd el a 17-es hozzászólását és magadra fogsz ismerni.

szept. 30. 16:09
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a chatgpt-vel írattad le? Full olyan a megfogalmazás. A kommenteké már nem, de a kérdés leírása nagyon.
szept. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!