Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közös munkavégzés a főnökkel?

Közös munkavégzés a főnökkel?

Figyelt kérdés

Építőiprban dolgozom.

A munkahelyemen tapasztalt körülmények komoly hatással vannak a munkamorálra és a munkavállalók közérzetére. Jelenleg a vállalkozónk/főnökünk, aki egyben a munkatársunk is, folyamatosan jelen van a munkafolyamatokban. Ez a helyzet különböző következményekkel jár, amelyek negatívan befolyásolják a munkahelyi légkört.


A főnök közvetlen irányítása és aktív részvétele a mindennapi munkában folyamatos feszültséget teremt a munkavállalók között. Sokan érezzük úgy, hogy a főnök állandó figyelme miatt nem tudunk szabadon dolgozni, ezáltal megjelenik bennünk a megfelelési kényszer. Ezt a nyomást sokan stresszként éljük meg, ami csökkenti a munkánk hatékonyságát és a kreativitásunkat. Ahelyett, hogy egy természetes munkatempóban végezhetnénk a feladatainkat, sokszor úgy érezzük, hogy folyamatosan bizonyítanunk kell, hogy igazodjunk a főnök elvárásaihoz.


A főnök elvárásai gyakran túlzottak, és a munkatársak azt tapasztalják, hogy a kemény munkával elért eredmények nem mindig járnak arányos jutalommal. Mivel a munkahelyünk kicsi, és a csapat mindössze 5-6 főből áll, a fluktuáció jelentős problémát jelent. Átlagosan 3-4 hónap elteltével a munkatársak többsége felmond, ami a körülményekkel és a folyamatos terheléssel magyarázható.

Az emberek közérzete folyamatosan romlik, és a munkahelyi légkör egészségtelen. A főnök túlteljesítése, és az ebből fakadó elvárások mindenkire hatással vannak. A csapatdinamika torzul, hiszen a munkatársak gyakran nem mernek nyíltan beszélni a problémáikról, és nem érzik magukat biztonságban a főnök jelenlétében. Ez a helyzet csökkenti a morált, és hosszú távon aláássa a csapat együttműködését.


Összességében elmondható, hogy a munkahelyi környezet, ahol a főnök közvetlenül részt vesz a munkafolyamatokban, nem egészséges a munkavállalók számára.


Ti hogy látjátok ezt és mit tennétek?


szept. 30. 07:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Máskor meg azon nyüglödtök, hogy a fönök nem csinál semmit, nem ért semmihez.

A fönök ugyanolyan munkatárs, ha ez téged akadályoz, akkor eleve lógós vagy. Amit ö meg tud csinálni, azt jogosan várhatja el töled is, aki meg nem meri elmondani a fönöknek a munkával kapcsolatos probléakat, ott nem a fönök a hibás.


Te ülsz fordítva a lovon, itt veele van gond, nem a fönökkel.

szept. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Én meg azt látom, hogy ahol nincs ott a főnök ott sokkal nagyobb a lógás. Tovább tart a cigi szünet, hosszabban megy a telefon nyomkodás stb…

És egyre kényelmesebbé válnak a munkatársak.

szept. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszod és van igazad, de dolgozz már egy munkamániás vállalkozó mellet, aki saját zsebre keres! Persze hogy elégedetlenek vagyunk amikor sokszor egy szusszsnásunk alig van egész nap. Persze hogy hajtja magát és mindenkit, amikor tudja hogy minden egyes kitöltött perc az ő zsebét tömi.
szept. 30. 08:01
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

Én fordítva értékelek egy ilyen helyzetet.

Napi szinten dolgozom együtt a főnökömmel, akinek nem büdös a munka és már-már az a kínos inkább számomra, hogy milyen szinten türelmes az embereivel.

Az én főnökömnek nem lealacsonyító megmutatni személyesen, hogy mit, illetve miért kér úgy, ahogyan és ha elveszíti valaki a fonalat, nem rúg bele kettőt, hanem még akkor is építő jelleggel viszonyul a történésekhez, amikor már tényleg alapos oka lenne arra, hogy ordítson. Talán nem tűnik szerencsésnek eme tulajdonsága, de arra még nem volt példa, hogy sürgősen megoldandó probléma adódott és mindent elejtve a kezéből elindult volna haza - mondván, hogy lejárt a munkaideje, - bármikor (!) képes alárendelni a családi életét a hivatásának, ha a helyzet ezt kívánja és szó szerint (!) rendelkezésére áll a beosztottjainak akár éjjel kettőkor is, ha az érintett úgy véli, segítségre van szüksége! Ez főleg azoknak ad stabilitást, akik éjjel dolgoznak, - tudnak egy olyan hátteret maguk mögött, amely megnyugtató! A munkaszervezésen lenne mit javítani, de aki azt állítja magáról, hogy hibátlan, az hazudik, - szokott is szegény időközönként szabadkozni, amikor be kell rendelnie valakit soron kívül, pedig nem ő tehet arról, hogy a magyaroknál nemzethy sporttá vált "Hét az egyben" megoldásokhoz kell folyamodnia időről-időre. Amit lehet, kihoz a technikából és embereiből.

Ami szimpatikus nekem ebben az egészben:

Nem csak a távkapcsolót nyomkodja, - miközben dobálja a halom tetejére a megrendeléseit és nem csak behajt, - hanem igyekszik technikai, morális hátteret nyújtani is ahhoz, hogy teljesíteni tudjunk és éjjel kettőkor is képes leadni azt a teljesítményt, amit tőlünk vár el, nem csak a duma megy nála! Arra sem volt még példa, hogy olyan dolgot akart volna behajtani rajtunk, amit még nem mutatott meg, nem magyarázott el személyesen!

Soha ne legyen rosszabb főnököm!

szept. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

3-as: EZ AZ a hozzáállás, ami miatt MO-on NEM nyugati bérek vannak! Ott az a normális, hogy a munakidöt le kell dolgozni, azért fizetnek. Ha te a fele idö alatt "szusszansz", akkor csak fele fizetés jár.


A bejövö pénz meg nem CSAK a fönöké, elvégre ti is kaptok fizetést, és nem is keveset.

szept. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem látom sehogyan, mert 1) nem én dolgozok ott, 2) semmi konkrétum nem hangzott el.


Neked is a felmondást javaslom.

szept. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
45%

Én mosogatóként dolgozom már több, mint 15 éve. Azt nagyon utáltam, amikor olyan éttermekben dolgoztam, ahol a mosogatórész egyben volt a konyhával, és közvetlen a szakácsok mellett dolgoztam, a séfnek is szem előtt voltam végig. És permanensen jöttek a belepofázások a munkámba, hogy ezt miért így csinálom, azt meg miért úgy, meg hogyha épp nincs tennivalóm, akkor csináljam már meg ezt vagy azt. Én ilyenkor, ha tudom, hogy direktben figyelnek, lestresszelek, és jó eséllyel valami hibát fogok véteni. Az volt még különösen zsigerelő, amikor a főszakács vagy a főnök magyarázott a munkámmal kapcsolatban, hogy szerinte valamit nem jól végzek, majd odállt, hogy "Nos, látni akarom hogy csinálod! Itt figyelek, kezdheted!". Ilyenkor igencsak felment bennem a pumpa és gondolatban egy péklapáttal csaptam le őket.

A mostani helyemen hálistennek nem ilyen az elrendezés, eleve másik emeleten vagyunk, a felettesek csak néha jönnek föl ránézni a munkánkra.

szept. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
36%
Ma is dolgozol? Hánykor kezdtetek?
szept. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk a főnök főleg irodában van, bár sokszor kijön lecsekkolni a dolgokat. Néha viszont vele kell dolgoznom, örülök neki mert garantált laza nap. Nem bírja a tempót, kávészünet, cigiszünet, mcdonaldsozás, tankolni kell, hosszú telefonhívások az asszonnyal stb. fele annyit nem kell dolgoznom mint amúgy amit elvár
szept. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
37%

"...tudja hogy minden egyes kitöltött perc az ő zsebét tömi."


Te nem kapsz fizetést?

szept. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!