Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan dolgozzam fel az egyre...

Hogyan dolgozzam fel az egyre nagyobb elszegényedésemet?

Figyelt kérdés

Magamról annyit, hogy jogi végzettségem van és ügyvédjelöltként dolgozok egy budapesti ügyvédi irodában. Szakvizsgákat már elkezdtem, de várhatóan csak jövő év elejére lesz meg mindhárom vizsga (ha nem bukok meg persze).


Az amúgy is alacsony fizetésem 2 éve nem emelkedett, miközben egyre nehezebb kijönnöm egy hónapban. Minden egyre drágább, plusz albérletet is fizetek. Ez már annyira nehezedő probléma, hogy az általános közérzetemre, hangulatomra is rámegy. Mindezt tetőzi, hogy ismerősi köreimben, aki nem a jogi szakmában van, szinte mind jobban, van aki dupla annyit keres velem ugyanannyi idősen.


A váltás biztosan megoldás lenne, próbálkozom is vele folyamatosan, de ez a piac borzasztóan telített, nagyon riktán jön interjúlehetőség, ott is maximum az utolsó körig jutok csak, ajánlat egy sem jött az elmúlt egy évben, mióta aktívan állást keresek.

Ennek az is oka, hogy nincsen kiemelkedő tudásom, mert a mostani helyem egyszerűen túl átlag, semmi hasznos vagy spec. tudást nem lehet felszedni, így a nagyobb cégeket/irodákat (ahol a fizu is jobb lenne és még neadjisten fejlődni is tudnék) sem érdeklik az itt eltöltött éveim.


Tudom, hogy a rossz anyagi körülmények az egész országban jellemzőek, ahogy azt is, hogy a jogi pályával nem lehet meggazdagodni, de nem rongyot rázni szeretnék, hanem csak egy normális szinvonalon élni, ami nem az állandó árcédulabámulásról szól. Azért tanultam évekig (5 év jog, aztán 2 év közgáz), hogy ne kelljen majd nyomorognom, legalábbis ebben a reményben, ehhez képest így közeledve a harminchoz nemhogy a gyerekvállalás, hanem egy saját kis putris lakás is elérhetetlen.


Próbálkozom a karrierváltáson is, de ott meg abba az akadályba ütközök, hogy tapasztalatom nincsen az adott területen.



ma 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Vállalkozás? Pl jogi tanácsadás ilyesmi? Biztosan sok lehetőség van ezzel a szakmával egyéni vállalkozni, nem?
ma 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%
Adj lejjebb az igényeidből, plusz keress másodállást, ha tényleg szükséges.
ma 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ingatlankozvetites nagy cegnel plusz jogi tanacsadas.
ma 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen hobbid van? Milyen terület érdekelne ezen kívül? Esetleg ezek mentén is érdemes lenne gondolkodnod. Vannak olyan területek, amik elsőre hiába is tetszik az embernek, idővel derül ki, hogy milyen hiányossága van hozzá, amit vagy tud/vagy nem tud pótolni hozzá, ezért érdemes váltani.
ma 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben vagyok, bár megoldást nekem sem sikerült találnom.


A környezetemben akiknek sikerült kitörni, ott három dolgot látok:

- az illető örökölt lakást vagy a szülei vettek neki

- megfogott egy jó állást. azt látom ezek igen nagy része informális kapcsolatokon keresztül töltődnek be. ahová pl én jelentkeztem engem oda be sem hívtak interjúra, de a partiarc kollégát aki szakmailag sehol sem volt hozzám képest őt felvették (pedig egyszerre jelentkeztünk)

- kitartott lett, vagy onlyfans-et csinál


És hát kell a párkapcsolat is, ami nekem sincs. Mert akkor ketten fizetitek az albit, ami már nagy könnyebség, és mégsem idegenekkel laksz együtt. Ha jön a gyerek mind a ketten fogtok kapni valami kis adókedvezményt, stb. Persze ez nem sok de hidd el, ha ketten vagytok az könyebb még ha ez közhelyesen hangzik is.

ma 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!