Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Debrecenben mely nagyobb...

Debrecenben mely nagyobb vállalatoknál van jó munkahelyi légkör?

Figyelt kérdés
Ahová már csak a társaság kedvéért is szívesen megy be az ember reggel dolgozni, még ha a munka vagy a fizetés nem is annyira fantasztikus.

jún. 5. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Én debreceni vagyok. Volt pár munkahelyem. Nem találtam még meg azt a fantasztikus helyet, amit te is keresel.

Pedig luxusnak mondott helyen is dolgoztam.

De én már tudom, hogy a "baj" velem volt. Nem vagyok alkalmas már alkalmazottnak.

jún. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Én most ilyen helyen dolgozom. Nem itt fogok meggazdagodni az tény. De itt stroke-ot sem fogsz kapni az is fix. Sokszor elkések, tudok nyugodtan kakálni és mindig itt bent reggeliztem munka közben. Jó fej mindenki a főnök is tök laza. Ahol sokat kerestem ott mindig egy s.zpás volt.
jún. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%

#2

Te nő vagy?

jún. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
A kérdés szempontjából miért érdekes a nem?
jún. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


#1 ha van kedved, kifejtheted bővebben, szerintem témába vág.


#2 még egy "apró" információ érdekelne, konkrétan melyik cégről van szó? Privátban is megírhatod, bár nem látom okát, miért ne lehetne nyilvános.

jún. 5. 09:11
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
A NI - dobtam el az agyam.
jún. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a magyar társadalom jelentős része érzelmileg fogyatékos, bántalmazó, agresszív és önző. Vannak persze kivételek.

Mikor bekerülsz egy helyre, sokszor látod azt, hogy a vezető/főnök teljesen alkalmatlan arra a posztra, amiben van, mert nincs hozzá megfelelő személyisége. Nem tud embereket delegálni, nem tud ok-okozati összefüggéseket hozni, inkább kizsigereli a dolgozót. Azt hiszi, ha már szivességet tesz azzal, hogy felvette, cserébe övé a lelke. 0-24-ben természetesen.

A dolgozók pedig általában nem mernek kiállni magukért, mert hát ugye félnek a kirúgástól.

A kollégákkal pedig a baj többek között:

-utálja eleve saját magát, hogy nem tud határozott lenni, ki van égve, ezt persze általában az újakon levezeti

-ha már 15-20-30 éve ott van, azt gondolja, hogy joga van kisfőnököt játszani, kiadni a parancsokat. Ha te visszaszólsz, megy árulkodni a főnöknek, aki nyilván nem tőle válik meg, mert csak tudja a szakmát 20 éve, hanem tőled. És ez ugye visszamegy az első bekezdésben foglaltakhoz. Hogy miért dilettáns az átlag vezető. Nyilván nem lát rá saját magára sem a vezető, hogy látna már az emberekre. És ez szépen megy tovább, addig, amíg a dolgozó fel nem mond, vagy teljesen szarik a munkájába.

Általában a normális betanítás is hiányzik, szinte sértésnek veszik és hülyének néznek, ha kérdezel. Kussolj, csináld. Ha van egy kis lyukat, a munkamániás kolléga forgó szemekkel nézi, hogy te beszélgetni mersz pár szót, neadjisten kicsit bambulsz. Sikálj akkor valamit, nem azért fizetnek, hogy csak ácsorogj.

Az ilyen munkahelyeken azért nem engedik ezt, mert a végén még elkezdesz gondolkozni, hogy normális vagy-e, amiért ott vagy.

Hirtelen ennyi. Nyilván vannak kivételek, nem igaz ez minden munkahelyre. Ahol érzelmileg is fejletebbek az emberek, van esetleg mentálhigiénés segítség, nem 10 másodperc alatt tudják le, ha van valami problémád, ott jól érezheted magad.

Na meg ott, ahol nem az számít, hogy ott van valaki 20 éve, de egy megkeseredett, pletykás, irigy, áskálódó ember, mégis őt tartják meg. De ugye a profit a lényeg mindenhol, minél több bevétel, hataloméhség, munkamánia. És ismét kilyukadtunk a dilettáns főnökhöz, akinek nyilván legyen a profit, de profitot csak egészséges pszichéjű ember képes termelni hosszútávon.

jún. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szvsz azon is múlik, hogy neked milyen a stílusod. Ha kiakasztó vagy, nem fog befogadni a csapat.
jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#6 mi tetszett annyira, hogy "eldobtad az agyad"? És ez "lent" volt a gyártáson, vagy "fent" a fejlesztésen?


#7 - köszönöm a kifejtést. Alapvetően én is hasonlóan pesszimista vagyok (ezért is írtam ki a kérdést...), és a leírtak egy részét én is tapasztaltam. Bár még nem sok munkahelyen dolgoztam, de volt ilyen és olyan is. Persze, kicsit kapcsolódva a #8-ashoz is, ha az ember már így áll hozzá (még ha jogos is), az is lehet visszatetsző. Én is kezdek ilyen lenni, de szeretném ezt elkerülni - túl fiatal vagyok ahhoz, hogy ennyire megkeseredjek.


Munkahelyváltás előtt állok. A leendő új helyen igyekszem majd türelmes és pozitív lenni másokkal, meg persze rendesen elvégezni a munkámat (a jó hozzáállás az erősségem), és akkor "hátha" hasonlóan viszonozzák. De az igazságtalanság, méltánytalanság, a mérgező légkör olyasmi, amit szeretnék elkerülni.

jún. 5. 10:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Viszonozni nem fogják, max. Kihasználni.

Egyébként nem láttam még ilyen céget.

jún. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!