Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg léteznek olyan munkahe...

Tényleg léteznek olyan munkahelyek, ahol ha születésnapod van, kötelezően elvárják, hogy bevigyél nassolni- és innivalót?

Figyelt kérdés

És ha nem régóta dolgozol ott, amikor a születésnapod van, még alapvetően új vagy, neadjisten próbaidős, akkor alapjában véve a befogadásod függ ettől? Hogy emberszámba fognak-e venni?

Hallottam már ilyesmire utalni valakit, akivel beszélgettem. Meg mintha itt, kommentben is találkoztam volna ilyennel.



ma 09:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is. No meg próbálják figyelmességnek feltüntetni, de egyébként meg fúrják kifele az embert...
ma 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
10: Nem arra írom, hanem általában arról, amiről a kérdésem szól. Hogy valakitől elvárják, hogy a szülinapján megvendégelje őket, mert hogy ők is mindig ezt csinálják, amikor szülinapjuk van. Hozzáteszem, azt sem helyeslem, amikor valaki megajándékoz valakit a szülinapján, és utána automatikusan úgy kalkulál, hogy majd ő is meg fogja őt. Az ajándékozásnak önzetlenségen kellene alapulnia, nem haszonlesésen.
ma 11:12
 13/17 anonim ***** válasza:
Szabadságot szoktam kivenni és nem érdekel, hogy ki, mikor, miért és mit hoz be.
ma 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szoktak hozni valami kis sütit ilyenkor. 1,5 éve vagyok az adott helyen. Év elején volt a születésnapom de pont olyan napra esett, hogy mennem kellett mást helyettesíteni egy másik részre másik telephelyre így én nem vettem semmit. Amit a következő hétfőn kb szóvá is tettek, hogy “ja születésnapod volt, na hol süti?” Ezt így félig poénkodva. Teszem hozzá egyik sem köszöntött fel se az nap se akkor ott hétfőn így nem is vittem semmit, ha már csak akkor érdemlem meg a köszöntést, ha veszek 2 tálca sütit… teszem hozzá én sem eszem soha abból amit hoznak egészségügyi okokból.
ma 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kötelező, de a szülinapos/névnapos hoz sütit és üdítőt és közösen vett ajándékot kap. (Pl. édesség, 6an vagyunk közvetlen kollégák) De nem kötelező,idén pl. hétvégén volt a szülinapom és 1 hét szabin is voltam; nem vittem semmit, de kaptam 1 tábla csokit. A karácsonyt viszont "megszüntettük", senki nem vesz senkinek semmit, épp elég a saját család. Húsvétra, Mikulásnak adunk egymásnak kb. 1 db szaloncukrot/ mandarint, vagy húsvéti apró csokit. Nyaralásból szoktunk hozni 1 doboz kekszet, nápolyit, amit közösen eszünk meg. De, ha valaki nem hoz, semmi gond belőle. Szóval próbálunk figyelmesek lenni, de senkit nem terhel meg annyira anyagilag.
ma 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak.

De én nem dolgoznék olyan helyen, ahol az ember magánéletét be kell vinni a munkahelyre. Eleve nem csinálok nagy ügyet a születésnapomból, az meg nonszensz, hogy azért süssek aznap, mert mások "elvárják".

De nincs is ilyen gond, normális munkahelyem van.

ma 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem az előző munkahelyemen így volt, de én nem úgy éreztem, hogy "elvárás", hanem hogy ez a szokás. 8-an voltunk egy telephelyen, ez 8 szülinap, 8 névnap egy évben.

Volt, aki szeretett sütni, az sokszor többféle sütit is bevitt ilyen alkalmakkor, de aki nem, az simán vitt valami bolti aprósüteményt meg üdítőt, és kész, ebéd után kitette az asztalra (általában együtt ebédelt mindenki).

De nem tudom, ezt én nem éltem meg kényszerként, jó volt együtt lenni, együtt sutizni ilyenkor, szívesen sütöttem a többieknek, persze volt, hogy egyáltalán semmi időm nem volt rá, akkor vittem bolti sütit. De elhiszem, hogy aki magának valóbb tipus, az nem érezte volna jól magát ezen a munkahelyen.

ma 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!