Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg léteznek olyan munkahe...

Tényleg léteznek olyan munkahelyek, ahol ha születésnapod van, kötelezően elvárják, hogy bevigyél nassolni- és innivalót?

Figyelt kérdés

És ha nem régóta dolgozol ott, amikor a születésnapod van, még alapvetően új vagy, neadjisten próbaidős, akkor alapjában véve a befogadásod függ ettől? Hogy emberszámba fognak-e venni?

Hallottam már ilyesmire utalni valakit, akivel beszélgettem. Meg mintha itt, kommentben is találkoztam volna ilyennel.



ma 09:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk hasonlo. Félévente névnapozás van. Arra osszegyűjtünk lóvét az ünnepelteknek plusz vinni kell be sütiket rágcsát nekik.


De amikor nyaralasbol jonnek vissza mindenki hoz vmi kedveset pl cukrok vagy hűtőmágnesek szétosztogatni.


Ez olyan mint régen volt a "tized" hogy a munkabérből illik leadni lecsapolni vissza a cégbe small talkra

ma 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
*Ja de mondják hogy nem kotelezo nem elvárás. Csak épp legyen képed ahhoz, hogy te nem adsz bele egyedul, meg nem kinálsz meg senkit semmivel (mikozben téged mjndig kínálnak meglepnek) meg nem vagy ott a nevnapozási fél-1 órás összejoveteleken a tágyalóban.
ma 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk nincs ilyen. Mindenki a szülinaposnak visz csokit vagy valami apróságot, ha akar. Pl. én főnökömnek szoktam szülinapjára, meg a közvetlen kollégámnak. Ők is nekem.
ma 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ja meg közös tortázás szokott lenni, amit a csapat dob össze a szülinaposnak.
ma 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerencsére nálunk nincs ez, nem is tudják, mikor van a szülinapom, a többiekét se tudják. Pár ember szokta mondani, hogy szülinapja lesz, akkor megy egy boldog szülinapot, vagy egy kisebb csoki és ennyi. Nem elvárás.
ma 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A kérdésem arról szól, amikor neked van szülinapod, és azt várják, hogy ennek alkalmából vigyél be valamit, és kínáld meg őket. Vagy hogy hívd meg őket valahol munka után.
ma 10:36
 7/17 anonim ***** válasza:
Nálunk van szülinapozás, és kell bevinni harapnivalót. Volt erről beszélgetés, hogy inkább hanyagoljuk a szülinapokat, mert rohadtul kínos az egész, és a többség nem akar középpontban lenni. Csakhogy az a 3 ember, akinek feltűnési viszketegsége van, eldöntötte, hogy így marad, a szülinapos viszi a nasst, és kész. :D
ma 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A szulinap az azert magánugy. Ezt nalunk tiszteletben tartják. Névnap még oké.
ma 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ez így ebben a formában alapvetően egy képmutatás. A szülinapozás lényege az kellene, hogy legyen, hogy az illető szivesen vendégül látja a számára szinpatikus és kedves embereket. De itt akkor alapvetően arról van szó, hogy azért kinálja meg valaki a kollégáit, hogy utána majd ők is megkínálják őt. Csak azért ad, hogy később kaphasson.
ma 10:59
 10/17 anonim ***** válasza:

#9 most a 3-as kommentemre írod ezt? Mi nem azért adunk, hogy kapjunk, hanem mert jól esik figyelmesnek lenni. Vagy szerinted magamnak nem lenne pénzem egy tábla csokira? xD És azzal én miért járok jól, ha veszek valamit, amit utána visszakapok? Ebben mi az üzlet? Nullára jövök ki vele ember…


Szerintem amúgy az a gáz, ha egy szülinaposnak kell megajándékozni a kollégáit a saját szülinapján. Ezt a koncepciót már iskolásként sem értettem soha. A többieknek illik a szülinapost megajándékozni, nem fordítva.

ma 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!