Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő leteltével emelkedik...

Próbaidő leteltével emelkedik a fizetés?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem vasútijárműszerelőként a BKV Zrt.-nél és 6 hónap próbaidővel vettek fel. Kérdém, hogy a probaidő leteltével várható az alapfizetés emlekdése?

Igy is jobban keresek mint a jó pár +20 éve ott dolgozó.



#BKV #fizetés #Budapest #munka #kocsiszín #Villamos járműfenntartási szakszolgálat
tegnap 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Mit ír a szerződésed?
tegnap 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

Egyetértek,

1, mit ír a szerződésed

2,ha próbaidő után "automatikusan" növekedne, akkor azt valszeg mondták volna az interjún is -énszerintem,de lehetséges,hogy tévedek


:)

tegnap 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
11%
A legtöbb helyen igen
tegnap 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem feltétlenül. Attól függ, miben állapodtatok meg.
tegnap 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket az infókat az állásinterjún szokták elmondani, ha ott nem hangzott el és munkaszerződésedben se találsz erről pontos infót, akkor kérdezzél rá.
tegnap 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nincs erről külön kitétel a szerződésedben akkor nem. A próbaidő lejártával csak véglegesítenek
tegnap 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Megnéztem a szerződést én nem látok benne. De az üzemvezető említette, hogy valamely mértekben emlekedni fog (arra értette, így elmondta, hogy eleve a cégen belül a beosztások között nincsennek akkora bérlépcsők mint pl. egy múltinál)
tegnap 15:09
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs leírva, akkor nem valószínű.
tegnap 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A szó elszáll...
tegnap 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon sajnos aza szomorú valóság, ha a próbaidő lejár és megkellene emelni a fizetésed valamennyivel, de nincsen ez sehol leírva, csak szóban hangzott el, akkor ne számítsál fizetés emelésre.

Bármit amit igért az adott cég, annak mindennek lekell hogy legyen írva a munkaszerződésedben, és így tudsz ezekre hivatkozni, hogy neked ezek járnak.

Máskülönben buktad az egészet.

tegnap 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!