Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha határozott idejű szerződéss...

Ha határozott idejű szerződéssel rúg ki a munkaadó, lehet készülni a fennmaradó fizetés megtérítésére?

Figyelt kérdés
Mármint, hogy a munkavállalótól hajtják be. Talán megúszom, de nem lenne kellemes hirtelen fél év fizetését összeszednem.

szept. 15. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez esetben a munkaado kellene hogy kifizesse a hátralevő időre járó béredet. Kivéve, ha rendkívüli felmondásrol es/vagy fegyelmi eljárásról van szo
szept. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Határozott idejű szerződés mellett is szoktak lenni feltételei a felmondásnak. Szóval, hogy pl felmondási idő egy hónap vagy valami. Itt nincs ilyen?
szept. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ja, csak irányul a kérdésem, hogy ha a főnök nincs velem megelégedve, elbszk valamit és elküld, akkor nekem kell-e fizetnem.


Egyébként, ha én hibázom, és amiatt kerülne szóba a lapát, de nem fegyelmivel, eszembe nem jutna követelni semmit. Csak szimplán lelépnék. Azért felelősségtudat is van a világon.

szept. 15. 15:51
 4/8 anonim ***** válasza:

"Egyébként, ha én hibázom, és amiatt kerülne szóba a lapát, de nem fegyelmivel, eszembe nem jutna követelni semmit."


Te nem is kovetelhetnel. Ha te hibázol, akkor ha rendes a munkáltató, felajanlja a közös megegyezést, ha nem, akkor fegyelmi és követeli q szerződés lejáratig járó béredet tőled. Te akkor követelhetnel, ha a világon semmi hibát nem ejtettel, ő meg mégiscsak megvalana tőled.

szept. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mi miatt rúgnak ki.

Kollégám gyújtogatott.

Fizetnie kell a kárt, bánatpénzt a szerződés után és még felfüggesztettet is kapott.

szept. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem szándékos károkozásról lenne szó, csak rengeteg a meló és nagyon kevesen vagyunk rá. Ha esetleg emiatt hibáznék, elmaradnék, és emiatt válna meg tőlem a cég, akkor ki kell-e nekem fizetnem a fennmaradó fizetést.
szept. 15. 19:42
 7/8 Justinianus ***** válasza:

Nem kell készülni.

A munkavállalónak ilyen esetben (tehát hogy a munkáltató a határozott idejű szerződés alatt a munkavállaló képessége miatt felmond neki) nincs semmilyen kártérítési kötelezettsége.

(Ha lenne, akkor nagyjából minden dolgozót határozott időre szerződtetnének, aztán mondvacsinált indokkal elküldenének, és várnák a zsozsót.)

szept. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
szept. 16. 06:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!