Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az idegi összeomlás határán...

Az idegi összeomlás határán mit lehet tenni? Aki volt már hasonló helyzetben, hogyan oldotta meg a dolgokat?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni.


Egyetemen nem buliztam sosem, állandóan tanultam, versenyekre jártam, stb. A végzettségemmel dolgozhatnék a szakmán belül sokféle cégnél, engem mégis csak 1 kis szeglete érdekelt. Hülye voltam, nem néztem meg rendesen a lehetőségeket jelentkezéskor. A kapcsolataimat elhanyagoltam az egyetem alatt, úgy voltam vele, h először majd megtanulok mindent az egyetemen és majd utána ismerkedek.


Vége az egyetemnek, próbálok ismerkedni, nem megy. Próbálkoztam kb 10 éven át, nem ment jobban, feladtam. Opcionális része az életnek, nem hal bele az ember, ha egyedül marad. Elfogadtam. Úgyis egyetem alatt is a tanulásra koncentráltam.


Első munkahely, nem vágott az érdeklődési körömbe. Kirúgtak. Semmi baj, úgyse érdekelt. Válasszunk olyat a szakmán belül, ami tényleg érdekel.


Másik két kirúgás. Zavar, mert akkor miért voltam én a minta tanuló, és miért megy azoknak, akik meg átbulizták a húszas éveiket. Na akkor elő a különféle online tananyagokat, gyakorlás, gyakorlás. Igen ám, de fel se vesznek ezzel a kis területtel sehova, nincs is annyi munkahely. Spórolt pénzem van bőven, de azért 1 évnél tovább akkor sem kéne így lenni, mert hogy magyarázom ki a dolgokat a HR-nek. Eddig mindig találtam munkát 1 éven belül ezen a kis érdeklődési területen. Most is fogok?


Ha felvesznek, akkor jól megnéznék a tapasztalataimat? Ha kirúgnak megint, hova fogok menni? Kevés a munkahely ezen a kis érdeklődési területen belül. Mi lesz, ha elfogy? Alig jön új létre.


----


Feszült vagyok, mert alig van már önbizalmam. Az ismerkedés nem ment, elfogadtam. A szakmának mennie kéne, valamiből meg kell élni. Ezen a kis érdeklődési területen maradni nehéz. Ha ezt otthagyom, még unni is fogom a munkám. Hazaérkezéskor nem fogad senki. Minek akkor az egész? Ha tovább gyakorlok, majd menni fog? Rosszul/rosszat gyakorlok? Állítólag ebben az iparban tömegével küldik el az embereket. De mégis vannak, akik benne vannak. Akkor hogy van ez? Ezek a kérdések forognak bennem. Mi van, ha csak kicsit kéne hozzá tanulni és jó lenne minden?


Ha otthagyom az egészet, akkor az egy feladás. Akkor nem volt értelme a sok tanulásnak, ismerkedhettem volna inkább. Hogy néznék ezután a szemébe azoknak, akik szerint jó tanuló voltam? Gyakran futok össze velük. Meg mi lenne a szakmai álmaimmal? Elfogadnám, hogy ennek annyi, dehát a magánélet se jött össze. Akkor mi van, ha se a munka, se a magánélet? Dohányozni kezdjek? Inni?


Vannak, akik azt mondják, a szabadidőben kell olyannal foglalkozni, ami hobbi is. De hogy, ha állandó tanulás kell hozzá? Munkahely + sok időt igénylő hobbi. De akkor végleg mondjak le az ismerkedésről? Nem maradna arra is idő.


Ti hogy nem zavarodtok meg teljesen?



tegnap 22:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi van? Tanultál valamit, de csak egy kis része érdekel? Keresel munkát, nem találsz, de csak egy nagyon szűk rétegben keresel? Ha nincs munkád, de diplomád van, mit kell még tanulnod?

Nem igazan értem, mit akarsz összegezni. Szerintem túl korlátolt vagy. Nem muszáj ám csak a szakmádon és érdeklődési körödön belül munkát keresni, egyelőre bármi jó lehet, legalább közben embereket is megismersz.

tegnap 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1-es:

Persze, lehet a szakmán és érdeklődési körön kívül is munkát keresni. De abban már nem vagyok biztos, hogy "vissza is engednének".


Nincs belőle tapasztalatom, de hallottam már olyat, hogy azt mondják esetleg, hogy "nem elég friss a tapasztalat" az adott területen. És akkor már nem tudsz visszajutni. Persze más cég mondhat mást, de ha az érdeklődési területen belül van összesen 3-4 cég az országban, úgy azért nehéz.


Persze erre megint mondhatod azt, hogy "más sem érdeklődési területen dolgozik", ami igaz is. De másnak van legalább egy szerető párja vagy más, ami miatt boldog lehet. Nekem nincs semmi. Tojnék én a munkahelyek minőségére vagy bármire a munkában, ha boldog lehetnék a 8 órán kívül.

tegnap 23:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!