Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azok a cégek akik trükköznek,...

Azok a cégek akik trükköznek, és akár még munkaszerződésbe is leírják a munkavállalónak, hogy 8 órát dolgozol, de 6 órára vagy bejelentve, vagy csak 4-re azok, hogy nem buknak le???

Figyelt kérdés
Elég gáz, hogy valaki 8 órát dolgozik, és rengeteg alkalmazott 4-re van bejelentve. Hogy nem tűnik fel a NAV-nak? Azert mert készpénzben fizetik ki a munkavállalókat?

ma 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a munkavállaló hagyja. Ennyi a történet.
ma 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én pl jeleztem h nekem ez nem jon be. De ha jeleznem mas szerveknek a vegen rajtam csattanna az ostor. Egyébként amikor jeleztem, h nekem ez nem tetszik, az vlt a valasz, h a tobbieket nem erdekli, szoval ez igaz sajnos első. Es szerintem nem elfogadhato, h igy mukodhet egy nagyobb ceg
ma 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem, de sajnos addig, amíg azt gondolod, hogy rajtad csattanna az ostor és a hibás gondolat olyan mint egy pillanatragasztó, ami nem wngedi, hogy tegyél valamit, adrig ez így lesz.

Mit gondolsz, mi fog történni, ha jelented?

ma 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nemtudom, h vmiert perelnének e engem vgy nem?
ma 15:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy te azt gondolod, hogy ha valaki simliskedik a bejelentéssel, majd még van mersze perelni. És ez tényleg baj. Ő húzná a rövidebbet egyértelműen. Csak mivel a nagy száj meg a fenyegetőzés az átlag embert (ez most jelentsen bármit is) még mindig megijeszti és nem áll bele.
ma 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kéz, kezet mos!
ma 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ez például nagyon is használt (vagy inkább kihasznált) tény a vendéglátásban és / vagy kereskedelmi ágazatokban.


Például az éttermekben, gyorséttermekben, pizzázókban, szállodákban, turisztikában (stb, lehetne sorolni egész nap) nehogy azt hidd, hogy (mindenhol) be vannak jelentve az emberek rendes 8 órába. Én anno főállásban pizzáztam (futárkodtam) Heves megyében egy igen jólmenő gyorsétteremben. Hétfőtől-Csütörtökig kiszállítás 11:00 órától 20:45-ig volt, Pénteken és Szombaton 22:45-ig, Vasárnap pedig 21:00 óráig. DE! Ez csak a rendelésfelvétel kezdete és vége. Többször volt olyan, hogy például Vasárnap 23:00 óra és 24:00 órak között végeztünk. 13 órás munkaidő. Mondjuk, ez jóformán mindennap alap volt. Heti 6 nap, bő két éven keresztül, közbe pedig tönkreteszed a saját egészségedet és idegrendszeredet. Kikészülsz mindenhogy.


És a lényeg, válaszolva a kérdésedre: A csakácsok, konyhai kisegítők, diszpécserek és talán a pultosok voltak havi beosztással és 4 órás bejelentéssel, mi futárok pedig heti beosztással és 2 órás bejelentéssel. Ez a munkaszerződésemben valami havi BRUTTÓ 33.xxx Ft volt. Ha elmentem volna táppénzre, akkor kaptam volna 1 hónapra 1500Ft-ot. Ez a vicc. Hál istennek, nem hiányoztam egy napot sem, és nem is voltam soha táppénzes típus, de akkor is. Ha véletlenül kellett volna, kiröhögtek volna.


De vannak kis maszek cégek is különböző szakmákban, ahol viszont megfizetnek, de csak azért mert nem vagy rendesen bejelentve. Ennyi a lényege.

ma 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!