Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A születésnapotokon, ha az...

A születésnapotokon, ha az hétközben esik, ti szoktatok menni dolgozni vagy kihúzzátok valahogy?

Figyelt kérdés

Mindig is úgy csináltam, ha a szülinapom nem hétvégére esik, mindenképp szabit veszek ki rá. Ugyan egyáltalán nem vagyok nagy ünneplős, de nekem van annyira szent a saját születésnapom, hogy nincs kedvem aznap hallgatni a munkahelyi fa$zságokat. Kész vagy-e már, gyorsabban, ha ezzel megvagyok ezt meg azt kéne még csinálni, hol voltál már, miért tartott 1 perccel tovább a szüneted, stb-stb. Na meg a többiek egymás közti vérszívásaira, amiből én is szoktam kapni, ahhoz sincs semmi kedvem. Születésnapon engem hagyjanak ezzel a sok hülyeséggel. Meg úgy egyáltalán: nem vagyok hajlandó robotolni a saját szülinapomon és másnak engedelmeskedni! Még egy követ sem vagyok hajlandó arrébb tenni. Az én napom... Ha nem is ünneplek, de békességben, nyugalomban, stresszmentes én akarom tölteni, minden értelmetlen fa$zságtól távol.


Ma ugyanis telefonáltam a műszakvezetőnek, mert sajnos a rossz derekam miatt táppénzen vagyok már kedd óta, hogy ha jövő hét szerdán sem mennék, akkor írják vissza nyugodtan a szabimat, hiszen úgysem tudok még menni. Erre meglepődött, és én közöltem vele, hogy a másiknak (2 műszakvezető van, váltják egymást) már hetekkel ezelőtt, még augusztusban felírtam egy papírra, hogy szeptember 6, illetve 25-26. Többször szóltam is neki. Tudomásul vette. Azt hinné az ember, hogy a 2 műszakvezető kommunikál egymással. Szeptember 6-án, pénteken el is mentem az első napokra, erre fel reggel hív a másik műszakvezető, hogy hol vagyok. Nyilván nem vettem fel neki. Aztán ír, hogy leesett neki, hogy szabin vagyok. De mint kiderült, nem esett le neki, hanem bent valaki felvilágosította erről...


Ma mikor hívtam, hogy meglátom, hogy a jövő héten hogy tudok menni, akkor szóbahoztam a 25-26-ai szabit, ő értetlenkedett, mondtam, hogy már hetekkel ezelőtt szóltam emiatt a 2 nap miatt is, amikor a 6-a miatt is, és erre mondta, hogy hónap végén nem nagyon kéne elmenni. De majd megbeszéljük, ha hétfőn megint telefonálok, hogy mi van a derekammal. Maximum annyi, hogy a 26-át akkor visszamondom, ha akkor már nem leszek táppénzen (azért vettem ki a 26-át is, hogy ne úgy teljen a szülinapom, hogy jaj, másnap már menni kell). Többet remélem, nem akarnak. Majd pont a negyvenediken fogok bemenni, pláne, hogy évek óta soha nem dolgoztam ezen a napon.🫤👎😀


Más hogy csinálja? Ha nem engednek el aznapra, akkor táppénz? Ha nálam is így lesz, akkor szerdán szerintem még mindenképp beteg maradok.



ma 12:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%
Nekem idén elég sok szabi elment az utazásokra, így nincs feles szabim hülyeségekre.
ma 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
59%

Sosem vettem ki szabit még a szülinapom miatt. Igaz a munkahelyen sem reklámozom ha aznap szülinapom van. Utálom ha bárki is engem ünnepel. Csendesen eltelik az a nap is aztán annyi.

N

ma 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
47%
annyira azért nem vagyok lelkileg nyomorult, hogy azt gondolnám ,mindenki másnak körülöttem kell forogni évente egyszer. Simán dolgozom mint máskor, sőt kijfezetten igénylem, hogy nulla, azaz nulla megkülönböztetése legyen ennek a napnak minden részéről.
ma 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%

Én is mindig 1 hét szabit vettem ki.

Nálunk a december, január marha nagy hajtás (karikor sincs leállás, szabira menni akkor szinte tilos, nem szivatjuk egymást), februári vagyok.

Én akkor pihentem ki mindent, plusz bulizhattam szülinapomon.

Van aki a március első felét veszi ki, mert akkor utazgat.

Nekem jó, főnökömnek jó.

ma 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Metionin ***** válasza:
Nekem semmi bajom a munkámmal, amúgy is otthonról dolgozom de a születésnapomat és ha van rá lehetőség, azt a hetet vagy legalább mellé még egy napot ki szoktam venni szabinak. Én sem ünneplek a szó szoros értelmében, hanem ez az ajándék magamnak, hogy nem kell melózni, helyette megyek olyan helyekre, ahová máskor nincs időm vagy amik akkor vannak nyitva, amikor a munkaidőm van, így sosem jutok el.
ma 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!