Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A születésnapotokon, ha az...

A születésnapotokon, ha az hétközben esik, ti szoktatok menni dolgozni vagy kihúzzátok valahogy?

Figyelt kérdés

Mindig is úgy csináltam, ha a szülinapom nem hétvégére esik, mindenképp szabit veszek ki rá. Ugyan egyáltalán nem vagyok nagy ünneplős, de nekem van annyira szent a saját születésnapom, hogy nincs kedvem aznap hallgatni a munkahelyi fa$zságokat. Kész vagy-e már, gyorsabban, ha ezzel megvagyok ezt meg azt kéne még csinálni, hol voltál már, miért tartott 1 perccel tovább a szüneted, stb-stb. Na meg a többiek egymás közti vérszívásaira, amiből én is szoktam kapni, ahhoz sincs semmi kedvem. Születésnapon engem hagyjanak ezzel a sok hülyeséggel. Meg úgy egyáltalán: nem vagyok hajlandó robotolni a saját szülinapomon és másnak engedelmeskedni! Még egy követ sem vagyok hajlandó arrébb tenni. Az én napom... Ha nem is ünneplek, de békességben, nyugalomban, stresszmentes én akarom tölteni, minden értelmetlen fa$zságtól távol.


Ma ugyanis telefonáltam a műszakvezetőnek, mert sajnos a rossz derekam miatt táppénzen vagyok már kedd óta, hogy ha jövő hét szerdán sem mennék, akkor írják vissza nyugodtan a szabimat, hiszen úgysem tudok még menni. Erre meglepődött, és én közöltem vele, hogy a másiknak (2 műszakvezető van, váltják egymást) már hetekkel ezelőtt, még augusztusban felírtam egy papírra, hogy szeptember 6, illetve 25-26. Többször szóltam is neki. Tudomásul vette. Azt hinné az ember, hogy a 2 műszakvezető kommunikál egymással. Szeptember 6-án, pénteken el is mentem az első napokra, erre fel reggel hív a másik műszakvezető, hogy hol vagyok. Nyilván nem vettem fel neki. Aztán ír, hogy leesett neki, hogy szabin vagyok. De mint kiderült, nem esett le neki, hanem bent valaki felvilágosította erről...


Ma mikor hívtam, hogy meglátom, hogy a jövő héten hogy tudok menni, akkor szóbahoztam a 25-26-ai szabit, ő értetlenkedett, mondtam, hogy már hetekkel ezelőtt szóltam emiatt a 2 nap miatt is, amikor a 6-a miatt is, és erre mondta, hogy hónap végén nem nagyon kéne elmenni. De majd megbeszéljük, ha hétfőn megint telefonálok, hogy mi van a derekammal. Maximum annyi, hogy a 26-át akkor visszamondom, ha akkor már nem leszek táppénzen (azért vettem ki a 26-át is, hogy ne úgy teljen a szülinapom, hogy jaj, másnap már menni kell). Többet remélem, nem akarnak. Majd pont a negyvenediken fogok bemenni, pláne, hogy évek óta soha nem dolgoztam ezen a napon.🫤👎😀


Más hogy csinálja? Ha nem engednek el aznapra, akkor táppénz? Ha nálam is így lesz, akkor szerdán szerintem még mindenképp beteg maradok.



ma 12:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem olvastam végig,de mindig szabit veszek ki,én nem dolgozok a születésnapomon.👍
ma 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Kései Sirató ***** válasza:
58%
Tavaly és idén szabadságot vettem ki a születésnapomon a korábbi években mindig dolgoztam. Jobb szabadságon lenni, ezután is így teszek.
ma 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%

A címbeli kérdésre reagálva nálam ez munkahelyfüggő. Volt, ahol 12 órát is vállaltam, mert jó hely volt, jó csapat, sok volt a munka, és nem akartam kitolni a többiekkel.

Általában azért nem vagyok ilyen "lelkes":D. Ha az egész napot nem is veszem ki, a délutánt igen. Tavaly bementem pár órára, de úgy, hogy a közös családi ebédre hazaérjek. Idén szombatra esik, még nem tudom, hogy szabad leszek-e aznap vagy délelőtt be kellene-e mennem, ha igen, akkor is hazaérnék ebédre, szóval lehet, hogy nem variálok. De ha olyannal tennének egy műszakba, akit ki nem állhatok, lehet, hogy mégis veszek ki szabit.

Ami meg a leírást illeti, sz*r a cégen belül a kommunikáció, és nincs alkalmazotti megbecsülés, de ez nem újdonság, sajnos:(

Táppénzre sosem mentem, ha nem akarták kiadni a szabit. Az nem az én stílusom.

ma 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Olyankor az összes napot kivettem (4 nap munka, 4 nap itthon)
ma 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

Szabadságot veszek ki mindig, ha a születésnapom van.

Nem szeretem, ha "körbe ugrálnak".

ma 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Katona Dius ***** válasza:
60%

Én nem szoktam kivenni, bemegyek dolgozni. Mondjuk nekem elég tűrhető a közösség a munkahelyen, szóval talán ezért nem üt meg ennyire a dolog.

Bár nekem a szülinap is olyan, mint bármely másik nap, engem nem érdekel.

ma 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha hívod, mondd neki, hogy tárgytalan a szabi, mert nem lettél jobban, majd szerdán visszaszólsz, mit mondott az orvos.
ma 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Én mindig kivettem, amikor csak tudtam. Suliba sem mentem, anyum jófej volt és maradhattam otthon :) Bulizás nem volt sosem, de jobban telt, mint munkával vagy iskolával.
ma 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem veszek ki szabit, nem érdekel annyira :D
ma 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%
Régen mindig dolgoztam olyankor, mostanában kiveszem én is és a kedvenc hobbimnak hódolok olyankor.🤗 A szülinap jó "alibi" rá, de a mókuskereket is jól esik kicsit megszakítani bevallom.
ma 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!