Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik németben vagy egyéb más...

Akik németben vagy egyéb más országban vannak egyedül, hogy élik meg ezt az egészet? Nem rossz távol otthonról?

Figyelt kérdés

Németországban lakom és dolgozom lassan két éve. Egyedül vagyok és minden napom monoton. A munkámat utálom. Lassan el fogok innen menni és valószínű hazaköltözöm, mert nem érzem azt hogy ez élet lenne. Nincs normális életkörülményem, csak vegetálok. Nincs családom, barátnőm, teljesen egyedül vagoyk.

A szakma amit csinálok nem egy álommeló, nem is fizetnek túl, heti 40 órát. Szabadságot nem lehet megbeszélni mert letépik a fejemet ha megkérdem.

Kicsit sok ez nekem. Úgy érzem nem élet ez így még ha a magyarországi fizetésnél kedvezőbb is. Más is van ilyen helyzetben? Ti hogy vagytok ezzel? Természetesnek érzitek ezt a hosszan tartó átmeneti időszakot?


szept. 15. 17:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Határozott vagy határozatlan idejű szerződésed van? Ha előbbi, akkor a végéig maradnod kell, de előtte közlöd, hogy nem szeretnél hosszabbítást. Ha utóbbi, akkor az, amit a 10-es ír.
szept. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

A szerződésben nem látok konkrét felmondási időt. Fél év próbaidőm volt, majd automatikusan végleges lett a szerződés, mindenféle egyéb aláírás nélkül.

Szerintem határozatlan, nem ír semmi dátumot.

írásban hogy? írok egy emailt a munkahelynek, vagy valami formanyomtatványt le kell töltenem? Vagy esetleg szabad kézzel kell megírnom? Az írásos felmondásban pontosan mit kell feltüntetnem? Első munkahely, igen.

szept. 15. 21:56
 13/14 A kérdező kommentje:
Tehát először közlöm a főnökkel hogy fel szeretnék mondani, majd írok egy felmondást?
szept. 15. 21:59
 14/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk elotte nem art ha van masik munkahely kilatasban, vagy eleg tartalek amig uj melot keresel.
szept. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!