Kedves Hölgyek!Milyen férfi hivatásra néztek fel a legjobban?
Orvos.
Tűzoltó, katona, rendőr. Karitatív szervezetek dolgozói.
Tudományos tevékenységek.
Zenészek (komolyzenei).
Tanáris vagyok, és ahhoz képest sok fiú van ezen a szakon. Mondjon bárki bármit, irtó vonzó, ahogy segítenek abban, amit nem értünk, türelmesek, kedvesek. Meg az én anyai ösztöneim számára imponáló, hogy olyan munkát választottak, amihez gyerekekkel kell foglalkozni. (Az anyagi részét ne úgy nézzük, hogy keveset fognak keresni, hanem akár tudunk korrepetálni, meg van ott előrejutási lehetőség is)
Az orvos nekem annyira nem, mert valóban remek munka, csodálatra méltó, de nekik aztán nem az a 8-tól 16-ig tartó munkájuk van, hanem ha nekik karácsonykor kell valakit műteni, akkor karácsonykor nincsenek otthon. Ezt én magam nem tudnám elviselni, lehet, hogy elhidegülnék tőle.
Ami még vonzó számomra: könyvtáros, építész, meteorológus (tetszenek a ,,kockák", na), pszichológus, stb.
De fontos leszögezni, hogy nem a munkája teszi az embert, nem ennek alapján választanék párt magamnak. Vannak köcsög, pedofil tanárok, meg vannak csupa szív olyan munkások, akiket nem soroltam fel. Nekem is csak annyi a lényeg, hogy társadalmilag hasznos legyen, lehetőleg ne műsorvezető, aki felkonferálja a következő agysejtgyilkos vackot.
#5 Jó dolgokat írtál, de szerintem egy kicsit belekavarodtál a munkaidő beosztása és a szakma kapcsolatába. Pedig ahogy írod, tanár sem csak iskolában dolgozhat, ugyanígy orvos sem csak kórházban dolgozhat.
Pl. Az iskolaorvos, magán fogász, stb. pont ugyanúgy nem fog karácsonykor műteni, mint ahogyan a tanárok sem.
Ezzel szemben egy bentlakásos iskolában, gyermekotthonban dolgozó tanárnak meg lehet, hogy ugyanúgy dolgoznia kell karácsonykor is, mint egy kórházban dolgozó orvosnak.
Egyébként a legtöbb ügyeleti jellegű munkahelynél ugyanúgy beosztás van, mint bárhol máshol. Többnyire nem meglepetés szerűen jön, hogy dolgoznod kell-e vagy nem, hanem be van osztva, hogy mikor ki dolgozik, ki nem.
Megállapodástól függően valószínűleg a csapat felosztja, hogy ki ügyel egyik, másik, harmadik nap, cserébe ki mikor kap máskor szabadnapot, akár egynél többet is, mert ünnepnapon dolgozott.
Ráadásul, ha normális viszonyban vagy a kollégákkal, akkor ugyanúgy lehet tárgyalni is róla, hogy amikor neked nem annyira ideális, akkor más mennyire hajlandó bevállalni a munkát.
A legtöbb helyen eleve úgy szokás, hogy karácsonykor (különösen szenteste) dolgoznak, akiknek még nincsenek gyerekei, családja, mert nekik kevésbé fontos akkor otthon lenniük. Cserébe a családosok vállalják a szilveszteri munkát, amikor meg inkább szabadok szeretnének lenni a még szinglik, család nélküli, fiatalabb kollégák. Aki meg nem illik a sztereotípiákba, az saját szempontjai szerint beszáll a neki megfelelő érdek érvényesítési tárgyalásba.
Ahogyan a születésnapod, névnapod, akármi más elfoglaltságod sem szabadnap, de ettől még minden munkahelyen lehet alku képes, hogy ha szükséges, akkor szabaddá tehetővé váljon, az ügyeleti rendszerű munkahelyeken is ugyanilyenek az ünnepnapok is - meg minden más nap is, mert náluk minden nap egyforma ilyen szempontból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!