Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen szintű pletykásság...

Milyen szintű pletykásság meghallgatni valaki pletykáját a másik háta mögött?

Figyelt kérdés

Adott egy munkahely, sok kolléga, alapvetően mindenki mindenkivel jóban van, de sokszor beszélnek egymás háta mögött. Ahogy az lenni szokott.

Hozzám is jönnek, ha kettesben vagyok valakivel, tuti, hogy hallok egy harmadik vagy többedik személyről pletykát, megjegyzést, stb. És azt vettem észre, hogy meghallgatom, együtt röhögök a pletykással azon, akit kibeszél, még egyet is értek vele, de aztán sosem mondom tovább. A főnök is nekem szídja valamelyik kollégát. Együtt röhögök vele, de ennyi.


Míg mások simán összevissza dumálnak mindenkiről mindenkinek, meg néha még bassakodnak is egymással, sértődnek, konfrontálnak, én szépen meghallgatom, mindenkivel négyszemközt egyetértek, röhögök is, de ott utána lezárom.


júl. 27. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a pletykásság, ha TERJESZTED, amit másokról mondanak.
júl. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Viszont semmi esetre sem szép viselkedés, hogy mások háta mögött kidumáljátok és kinevetitek azt.... meg ha nem is terjeszted tovább. Neked jól esne?
júl. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A meghallgatást nem érzem pletykának, de helyeselni, véleményt formálni, röhögcsélni valaki máson, az azért más.
júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen igaz, hogy abban sajnos nem vagyok úriember, hogy úgymond részt veszek, azaz meghallgatom a pletyit és együtt röhögök a pletykátorral.

Amúgy hogy nekem hogy esne? Biztos vagyok, sőt, néha hallok vissza olyat (mert velem ellentétben nem mindenki tud lakatot tenni a szájára), hogy rólam is pletyiznek. Sőt, mivel egy eléggé különc, a sorból erősen kilógó figura vagyok, így abszolút rólam is mehet ilyesmi. De érdekes, hogy mind a lelkibékém, mind az empátiám miatt én annyira emberinek és természetesnek tartom, mert szerint 8 milliárd ember közül 8 milliárd pletykál vagy így-úgy, de érintett, hogy nem zavar, nem haragszom érte. Amíg olyan nem történik, hogy anyagilag, egzisztenciálisan veszteségem legyen, ami pletyka alapú indítékra épül, addig tényleg nem érdekel, vagy talán még egy kicsit igen, mert így megtudom, hogy mások milyennek látnak engemet. De amúgy sosem csatározom ilyesmi miatt. Ha konkrétan visszahallok valamit, akkor sem.

Hogy én meg miért nem állítom le és miért megyek bele mások pletykájába?

Egyfelelől roppant kényelmes, sokkal kényelmesebb, mint beleállni egy vitába, másfelől meg így jobban elnyerem a közvetlenséget és bizalmat, mintha én lennék az erényesség mintaképe. És teszem mindezt úgy, hogy tisztában vagyok azzal, hogy ez nem a legkorrektebb, de mivel a dolog tétje is elenyésző, így ennek a felelősségét vállalom. Fajsúlyos dolgokban nem vennék részt ezen a szinten. Úgyhogy a kettes válasz is zöld.

júl. 27. 17:13
 5/10 A kérdező kommentje:

Közben megszületett, a 3-mas válasz, neki is igaza van.

Annyi kieg, hogy kezdeményezni soha nem szoktam pletyit, de ha valaki nekem bizalmasan mond valamit, nem állítom le. És igen, sajnos náha vele is röhögök.

júl. 27. 17:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában meghallgatni egy pletykát, amire amúgy nem vagy kíváncsi, de a pletykáló nem veszi a lapot és csak nyomja, az nem pletykásság. Viszont együtt nevetgélni és egyetértést sugallni a pletykálkodóval, anélkül, hogy a valós véleményedet elmondanád, szerintem kétszínűség. Kényszerből néha én is meghallgatok pletykát a fodrásznál, vagy manikürösnél, de nem nevetgélek velük, nem adom alájuk a lovat, hogy folytassák. Untat a téma, fapofát vágok és igyekszem más irányba terelni a beszélgetést.
júl. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Level 68
júl. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6-os, ez jó!
júl. 27. 20:55
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, hogy igazat kell adjak azoknak, akik nem helyeslik, hogy megjátszom az egyetértést, mint egy "ideális pletyipartner" és inkább áttérek arra, hogy oké, meghallgatom, de nem tanúsítok egyetértést. Ez így korrketebb lesz. És köszönöm a hozzászólásokat.
júl. 28. 09:35
 10/10 anonim ***** válasza:

(nem kötekedésből)

Azáltal, hogy egyetértést sejtetsz, vagy velük együtt röhögsz, hiába nem mondod ki a (kendőzetlen) véleményed, ami legyen bármi is, adod alájuk a lovat, és támogatod, valamelyest bátorítod ezt a fajta viselkedést. Tehát fixen mennek majd hozzád legközelebb is, hogy veled együtt röhögjenek, mert tudják, hogy ebben partnerük leszel.

Ha csak meghallgatnád, zéró reakcióval, az nem lenne pletykásság, de így már, szerintem is az, bár minimálisabb szinten.

júl. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!