Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akkor is lehetséges felmondási...

Akkor is lehetséges felmondási idő, ha a munkáltató rúg ki?

Figyelt kérdés
Ha igen, az milyen megalázó már...? Kivágnak és még te dolgozz ott meghurcoltként, hogy az új kollégát tanítsd be!

tegnapelőtt 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem akkor nem vagy köteles maradni, maximum közös megegyezéssel.

Legalábbis nekem nagyon nem tűnik logikusnak sem.

tegnapelőtt 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Persze. Nem tudom mi lenne a megalázó abban hogy, felmondanak neked, de egy hónapig még kapsz fizetést. Mert a felmondási idő ennyiről szól, és valamivel kevésbé vagy kiszolgáltatva. Ez alatt a felmondási idő legfeljebb felében dolgoznod kell, de sok esetben ettől eltekintenek.
tegnapelőtt 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

A felmondási idő a munkáltatói és munkavallalói felmondás esetére is ugyanúgy vonatkozik. Viszont munkáltatói felmondás esetén a felmondási idő fele alól felmentik a munkavállalót. Gyakori, hogy a teljes felmondási idő alól felmentik ilyen esetben, sokszor pont azért, mert már nehéz ilyenkor együttműködni a feleknek. A fizetést megkapja persze.


A felmondásban amúgy nincs semmi megalázó.

tegnapelőtt 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

Sőt, a felmondás különösen lélekemelo, csodás dolog.


Látszik, hogy nektek meg sose mondtak fel.


Kérdező, menj el betegallomanyba. A felmondási időt időd végéig.

tegnapelőtt 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Mondtak már fel, értettem, hogy miért, és nem éreztem megalázva magam. Pihentem pár hetet, aztán kerestem másik munkahelyet, ennyi.
tegnapelőtt 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha megszunik a munkakör, amiben dolgoztál és nem tudnak másikat felajanljani, akkor ok a felmondás. Vagy ha költözik a cég egy másik városba, és neked az nem jó, akkor is ok.


Na de úgy, hogy te nem vagy jó, és tanítsd be az utododat, hát tudod ki!


Minden másra ott van a próbaidő. Az alatt derüljön ki ha nem vagyok jó.

tegnapelőtt 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mert az jobb lenne, ha úgy rúgnának ki, hogy másnaptól már ne menj? Egy hónapig még jár a fizu, és addig keresgélhetsz másik helyet. De amúgy ilyenkor a munkáltató az 1 hónap felét el kell, hogy engedje. Tehát a második feléért már úgy kapod a fizut, hogy be sem kell járnod. Ha határozott idejű szerződéssel dolgozol, és úgy döntenek, nem hosszabbítanak, akkor meg ki kell adniuk a végén az arányosan összegyűlt szabijaidat.

Olyanról én még nem hallottam, hogy vakakit kirúgtak, de azt várták, hogy ő tanítsa be az utódját. Ilyen létezik?🤔 Ha igen, elég logikátlan és paradoxonos dolog.

tegnapelőtt 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Engem egyetlen egyszer rúgtak ki 3,5 év után, nagyon csúnyán, másnap már nem kellett mennem. Közös megegyezést írtunk alá, amiben kifizettek egy hónapot pluszban, de másnap már az "utódom" volt ott. Nem nekem kellett betanítani.


Később kiderult, hogy az osztályvezeto helyettese golyozott ki mimdenki, és az én megdöbbenesemre is. Azzal indokolták, hogy a cég gazdasági helyzete nem teszi lehetővé az én munkám bérezését.


Aztán másnap érkezett az utódom, az osztályvezeto helyettes barátnője. És ez egy komoly pénzügyes pozíció volt. Amit lehetett, mindent romba döntött, és rossz viszonyban volt a többi kollégaval is, így őt 3 hónap múlva már az igazgató rúgta ki.


A karma azért tudja a dolgát. Vejem viszont jót tettek, mert életem legjobb munkahelyen vagyok azóta is.

tegnapelőtt 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es:

"Tehát a második feléért már úgy kapod a fizut, hogy be sem kell járnod."


Többnyire tényleg így szokták, de igazából a munkavállaló kívánsága szerint kellene kiadni, akár összevissza is. Ugyanis az a funkciója, hogy a munkavállaló azonnal tudjon keresni új munkahelyet, tudjon állásinterjúkra járni, ügyeket intézni.

tegnapelőtt 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Akkor is lehetséges felmondási idő, ha a munkáltató rúg ki?"


Nem lehetséges, hanem kötelezően van felmondási idő.


Munkáltatói felmondás esetén az alap felmondási idő a munkáltatónál eltöltött munkaviszony hosszával arányosan növekszik ->


a) három év után öt nappal,

b) öt év után tizenöt nappal,

c) nyolc év után húsz nappal,

d) tíz év után huszonöt nappal,

e) tizenöt év után harminc nappal,

f) tizennyolc év után negyven nappal,

g) húsz év után hatvan nappal.


Munkáltatói felmondás esetén a munkáltató a felmondási idő felének megfelelő időtartamra köteles a dolgozót a munkavégzés alól felmenteni abban az időpontban, amikor a dolgozó azt kéri. A dolgozó a felmondási időn belüli felmentési időt maximum 2 részletben kérheti.


A felmentési időre munkavégzés nélkül is jár bérezés. Távolléti díjat kell fizetni rá (mintha szabadságon lennél).


A munkáltató viszont dönthet úgy, hogy a felmondási időnek nem csak a felére mentesít a munkavégzés alól, hanem hosszabb időre, vagy akár a teljesre is. Ez már az ő magánügye, hogy miként dönt. Fizetnie így is kell rá.


Ha úgy érzed, nem bírod a gyűrődést, ment el keresőképtelen állományba. Ha tudsz...

Az alatt is telik a felmondási időd.

ma 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!