Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki mit várhat el jogosan egy...

Ki mit várhat el jogosan egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Adott egy kisvállalkozás. Az egyik alkalmazott beajánlja az enyhe ért.fogy. rokonát. A vezető felveszi a rokont, azzal a feltétellel, hogy a fogyatékosság nem akadályozhatja a munkát és ezért az a dolgozó felel, aki beajánlotta. Az illető onnantól mindennap egyfajta kommunikációs csatornát játszik a főnöke és az ért.fogy rokon között. Hamar kiderül, hogy a főnök egyedül nem is volna képes kezelni, ezért a következőt kéri az alkalmazottól: Csakis egyszerre menjenek szabadságra ő és az ért.fogy. rokon. Az alkalmazott jelzi ezt a kérést a rokonának szűk családja felé. Szól arról is, hogy neki már lefoglalt nyaralása van a férjével. A család azonban nem rugalmas, mert ők is egy adott időpontban nyaralnának. Visszautasítják, hogy ők alkalmazkodjanak, mert szerintük az ő gyerekük is ugyanolyan értékes munkaerő és ez a kérés megalázó. A két tűz közé szoruló alkalmazott úgy érzi, sokat várnak el tőle. Úgy véli, a férjével közös nyaralást a nagy családnak tiszteletben kéne tartania és úgy érzi, nem értékelik eléggé, amit az ért.fogy. rokonért tesz. A főnök szintén úgy érzi, hogy egy hatalmas szívességet tesz. (Azzal hogy felvette az ért.fogy. rokont.) A szívesség pedig az alkalmazottjának szól, nem annak családjának, ezért a hálás magatartást is tőle várja el. Jelen esetben azt, hogy oldja meg az azonos időpontban kivett szabadságokat, mindegy hogyan.

2024. jún. 17. 18:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Kár volt az alkalmazottnak azt a feltételt vállalnia.

Én a helyében elmondtam volna a főnöknek, hogy pontosan mi baja a rokonomnak. Nyilván kötnek ki próbaidőt, az idő alatt döntse el, tud-e vele dolgozni. Ha igen, akkor nem én fogok felelni azért, hogy ő hogyan dolgozik. Ha nem, akkor meg nem fog tovább ott dolgozni.

A lényeg: akárkit ajánlunk be, onnantól, hogy felvették, ő a felelős saját magáért, ill. a főnök felelős a saját döntéséért, hogy próbaidő után megtartja-e. Jelen esetben a főnök saját döntésképtelenségét hárítja a dolgozóra.

2024. jún. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

"dolgozó felel, aki beajánlotta."

ez már itt törvénytelen.

2024. jún. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

2

Nyilván jogilag ilyen nincs, de ha a kérdező nem segít a rokonnak, akkor ki fogják rúgni, mert nem tudja elvégezni a munkáját. A főnök szívességet tett, a kérdező is szívességet tett. A családnak kéne alkalmazkodni.

2024. jún. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A részletesebb képhez:


Az ért.fogy. munkaerőnek szakképesítése van arról, amit csinál, és nagyrészt hiba nélkül. - ezért sérelmezi a családja a kérést.

Segítségre szorul viszont a kommunikációban és a feladatok észben tartásában. - csak azt csinálja meg, amire aktuálisan meg van kérve. Rutin feladatok felismerése is hiányzik. Ezeket a hiányosságot csillapítja az őt beajánló alkalmazott napi szintű folyamatos odafigyeléssel.

A főnök maga is ellát egy fizikai munkakört a vállalkozás irányítása mellett. Nem fér bele, hogy ott álljon bárki felett, ezért szabta a feltételt, aminek valóban nem adott hivatalos keretet.

2024. jún. 19. 18:21
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Visszakérdezek, kap valami támogatást a cég amiatt, hogy ért.fogy. dolgozót alkalmaz?

Ha igen, akkor igenis oldják meg nélküled. Azért kapnak érte támogatást, mert melléje kell valamilyen segítség. Egy ép ember mellé nem kéne, érte nem is kapnának támogatást.

2024. jún. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nincs tudomásom róla, ettől függetlenül lehet hogy jár valami utána. (Én egy másik kolléga vagyok, nem a kérdésben szereplők. Annyiban fog érinteni ez később hogy valószínűleg én leszek a pesztra ha az egyidejű szabadság kivétel nem sikerül nekik.)
2024. jún. 19. 20:02
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
1-2 hetet valahogy csak kibírsz.
2024. jún. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Természetesen. Itt nem rólam van szó. Három érdek ütközik, az enyém nincs a képben.
2024. jún. 20. 01:53
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

A gyerek családjának kéne alkalmazkodni. A másik két résztvevő szívességet tett nekik.

Hosszútávon úgysem fog működni, hogy teljesen össze vannak kötve a szabadság a miatt.

2024. jún. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Jelen esetben megoldás lehet, hogy két kolléga is megtanul kommunkálni vele, és ha ez a fickó dolgozik, akkor egyszerre ketten ne menjenek szabira.

De egyébként bunkók a szülei, mert ha valakinek alkalmazkodnia kell a szabadság kivevésével, akkor nekik kéne. Ha a segítője mégis elmegy szabira, az ért.fogy. kolléga nem tudja végezni a munkáját, a főnök őt kirúgja ...... akkor tessék mondani, ki járt rosszul????

Nem a segítő!


Magyarán: örüljenek, hogy az ért.fogy. gyereküknek lett állása és ennyit viseljenek el cserébe.

2024. jún. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!