Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem hitted el magadról hogy...

Nem hitted el magadról hogy képes vagy helyt állni egy pozícióban, de végül sikerült. Volt már ilyen veletek?

Figyelt kérdés

Vonakodva vállaltál el egy munkát és nem hittél magadban. Azt gondoltad, innen hamar el fognak küldeni mert nem rendelkezel a megfelelő szintű tudással, meg amúgy sem neked való. De felvettek, és szép lassan megváltozott a véleményed, és láttad hogy van keresnivalód.


Volt már hasonló veletek, vagy ismertek olyat aki volt ilyen szituációban?


febr. 28. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Volt, a vasútra mentem járművezetőnek, ráadásul nőként. Sokszor éreztették is ezt velem. Egyéb okok miatt sajnos el kellett jöjjek, de imádtam.
febr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem. Kb a legjobb jelentkező lettem volna, cégen belül, egyedul releváns tapasztalattal, de nem vágtam bele. Utolag kiderűlt hogy tamogattak volna a vezetosegből, es csak arra várták hogy jelentkezzek.
febr. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer volt egy gyárban. Egy év után engem kértek meg az adott terület műszakvezető helyettesének. Előtte én teljesen elvoltam a saját buta világomban, mint gyári melós, és eszembe nem jutott volna, hogy valaha én lehetek valahol vezető. Amikor felkértek, akkor nagyon meglepődtem, és bele se gondoltam igazából, hogy ez mivel jár, de elvállaltam. Az akkori műszakvezetőm próbált is volna engem megszívatni betanítás során, kicsit úgy éreztem, mintha feltené tőlem a pozícióját, mert egyébként ügyes voltam benne. Aztán jöttek mindenféle kavarodások, és úgy alakult, hogy valóban a helyére kerültem (3 hónap után), és helyettes nélkül hónapokig én vezettem a területet. Sokáig nagyon stresszes és ideges voltam, féltem, hogy nem vagyok elég jó, vagy valamit elszúrok. De a főnökeim egyébként nagyon rendesek és segítőkészek voltak, és a kollégákra is tudtam számítani (annak ellenére, hogy világi nagy patkány társaság volt ott évekig). Aztán pár hónap után azt vettem észre, hogy igazából semmi extra nincs az egészben. A társosztályok vezetői is ugyanolyan csicskák, mint bárki más, a legtöbbjük nem is értett ahhoz, amit csinálnak, nem egyszer kerültünk kellemetlen szituációba, mert én jobban tudtam az ő munkájukat, mint ők maguk... Szóval elkezdtem kicsit kevésbé túlmisztifikálni a magasabb pozícióban lévő embereket, és rájöttem, hogy mindenki ugyanolyan hétköznapi ember, mint én. Ezáltal magabiztosabb is lettem, és így a munkám is sokkal könnyebben ment.
febr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálam az ellenkezője volt. Azt hittem, meg tudom csinálni, de nem sikerült. Nem szívesen emlékszem vissza.
febr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez kicsit összetettebb. Egy rövid történet róla:


Volt egy vallásos kollégám, akivel egy munkafolyamatot közösen vittünk 1,5 évig, ugyanakkor sokat tanutam tőle. Egy számára kedvező helyzet adódott a munkahelyén, így (nézőpont kérése szerint) feljebb lépett, nekem meg maradt egy nem egy "munka hőse" kaliberű munkatárs.

A vallásos a váltás előtt sztárolta magát 1000-rel, hogy ő mennyi mindent alkotott a most lezárt helyén, mert ott a kezdetén minden mennyire *r volt., stb., stb.

Akkor azt éreztem, hogy azt (is) gondolja/szeretné, hogy hamar adjam fel ezután.

Ez nem történt meg.

Nehéz azóta is az "új" szereplővel való együtt dolgozás, sokat gürcölök/idegeskedek, de megy:).

febr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#4, leírnád mi volt a szitu? Szívesen elolvasom.
febr. 28. 19:40
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 Nem szívesen idézem fel, régen történt. Későbbi férjem biztatására (meg a magasabb fizetésért) elvállaltam egy művezetői beosztást. Menetközben aztán rájöttem, hogy nem nekem való, egyre rosszabbul bírtam. Nagy volt a felelősség, az állandó idegeskedést az egészségem is megsínylette. Végül beláttam, hogy nem megy, és kértem, hogy helyezenek vissza a korábbi munkakörömbe. Nagy csalódás volt, mert ellhittem, hogy képes vagyok rá. (Építőipari cég volt.)
febr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#helyezzenek
febr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#elhittem (nyavalyás tablet)
febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, volt, bár nem felvétel, hanem előléptetés (tehát az addig cégnél csak magasabb pozíció).
febr. 29. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!