Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem bűncselekmény a...

Miért nem bűncselekmény a mobbing és a bullying?

Figyelt kérdés
Azért mert az nem fizikai bántalmazásból áll?
2023. szept. 26. 14:38
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
71%
A zaklatás bűncselekmény, függetlenül attól hogy milyen fantázianevet aggatsz rá. Kezd már unalmas lenni, hogy minden napra jut egy ilyen mobbing kérdés.
2023. szept. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Nem én találtam ki sem a mobbing, sem a bullying kifejezést. Ha én találtam volna ki, akkor aligha lenne megtalálható ugyanezen tartalommal, külföldi oldalakon. De megtisztelsz, hogy ekkora tekintélyt nézel ki belőlem, hogy a jelenségre aggatott fantázianeveket, amiket kitalálok, világszerte használják. :D


Ha meg eleged van, hát két dolgot tudok javasolni:


1. Ne olvasd el. Létező problémáról természetes hogy beszélnek az emberek, ha ez nem lenne, nem lehetne róla beszélni, nem nyílnának kérdések róla.


2. Ha azért idegesít mert netán te is csinálnád, hát hagyd abba! :D

2023. szept. 26. 15:47
 13/32 A kérdező kommentje:

Az eddigi értékes válaszok:

3, 6, 8.

2023. szept. 26. 15:48
 14/32 anonim ***** válasza:
8! Csak az ilyet nem lehet jól bebizonyítani.
2023. szept. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

6#


Mi az hogy a mobbing nem létezik? Hogy mondhatsz ilyet? Provokálsz?

2023. szept. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
15. Szerintem ő is mobbingol, azért.
2023. szept. 26. 16:13
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Btk 222. "A zaklatás ... 1 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."
2023. szept. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
De bűncselekmény, csak nyilván nem ezeket a szavakat használják a vonatkozó törvényben.
2023. szept. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező fogd már fel hogy ezeknek a magyar megfelelője a zaklatás, vagy verbális bántalmazás, és mindkettő BÜNTETENDŐ! Attól még, hogy a btk-ban nem a mobbing és bullying szavak szerepelnek, még büntetik. Megsúgom, az sincs benne hogy a groping illegális, pedig nagyon is megbüntetnek ha a metrón felnyúlsz egy nőnek, és be tudja bizonyítani. Édes istenem, nem gondoltam, hogy ezt valakinek magyarázni kell...
2023. szept. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Lényeget leszűrted, jól van. Belekapaszkodtál a nyelvészetbe, és most itt azon lovagolsz és osztod az észt sikertelenül. Kérlek holnap olvasd el józanul is, amiket írtál, hátha leesik, hogy égettedd magad és csak erőlködsz itt.


Csak egy módon tudod menteni a helyzetedet, ha bemásolod, hol írtam, hogy hol szerepel a BTK-ban a mobbing és a bullying kifejezés.


És az ilyen szavazhat...

2023. szept. 26. 19:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!