Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az ilyen kicsi falvakban,...

Az ilyen kicsi falvakban, amik egy nagyobb városhoz sincsenek túl közel, miből élnek az emberek?

Figyelt kérdés
Somogy vagy Zala megyei kis falvakban például.
2023. aug. 6. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a fentebbi megyékben lakom de egy kis faluban élek 40 km-re a várostól.

Hát nincs sok lehetőségem.. abban a városban vállalok munkát és beutazok minden nap. Helyben csak közmunka vagy valami kis vállalkozás (autószerelő stb..) Szerintem a hasonlóan van mindenki ezzel.

2023. aug. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Hát beutaznak, ahogy tudnak. Nem tudom, ez miért ekkora dolog. Budapesten egymástól messzebbi kerületekbe is simán el lehet utazgatni sok időt. Akkor nem tudom, hogy miért annyira hihetetlen, hogy mondjuk nem az x-edik kerületből az y-adikba utazok reggel egy órát, hanem faluból a megyeszékhelyre.
2023. aug. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én távmunkában dolgozok, szerencsémre olyan munkam van hog, sosem kell bemennem az irodába.
2023. aug. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Aki nem tud otthonról dolgozni, az vagy beutazik a közeli városba, vagy közmunkás, vagy mezőgazdaságban melózik, vagy helyben csinál vmi vállalkozást.
2023. aug. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én pl gazdálkodok.
2023. aug. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Oda utazik, ahol munka van...én is ingázok naponta 20 km-t, most akkor mi van? Ha pénzt akarok keresni akkor tenni kell érte.
2023. aug. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Aki pénzes/okos úgyis hamar elkerül onnan. Amúgy marad a reggel 4 órás kelés, 5 órás busz, h vállalható időben beérjen a melójába.
2023. aug. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Bebuszoznak a közeli városba, 20-30 km-re, vagy akár messzebre is. Vannak nagyobb cégek, akik buszos körjáratokat is üzemeltetnek a munkába járáshoz, pl. Letenye Müller, Zalaegerszeg Flex. Aki helyben dolgozik, az pl. az önkormanyzatnál, a helyi orvosi/védőnői rendelőben, helyi bölcsődében/óvodában, helyi boltban, helyi kocsmában, egyéb helyi intézményben dolgozik, illetve vállalkozást üzemeltet. A vállalkozás is sokféle lehet, pl. valami termelői, mezőgazdasági, kisbolt, varrónő, könyvelő stb.

És vannak a közmunkások.

Meg sok a nyugdíjas is.

2023. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Oké, hogy menőznek itt sokan, hogy becsámpázik a városba így-, vagy úgy, de pl.: egy betegséggel küzdőnek nagy kihívásnak tud lenni már az utazás is, úgyhogy szerintem nem kellene ezt így menőzően hangoztatni.
2023. aug. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
#9 Szerintem senki sem menőzik...vidéken ez a természetes, hogy több 10 km-t kell utazni a munkahelyre. Egy betegséggel küzdő teljesen mindegy hol van, mindig nehéz lesz neki megoldani, teljesen mindegy hogy vidék vagy Budapest, falu vagy város. Budapesten is nagyon rossz lenni a közlekedés, pl ha délutános műszakból jössz hazafelé, már ritkábban járnak a buszok stb...A külföldi multi cégek nem fognak egy Borsodi zsákfaluban gyárat építeni csak azért mert ott van pár beteg, akinek nehézséget okoz a bejárás...ez van sajnos.
2023. aug. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!