Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyira igaz hogy Magyarorszá...

Mennyira igaz hogy Magyarországon nagyobb városokban drágább élni mint kisvárosokban/falvakban?

Figyelt kérdés

2020. jún. 10. 20:24
A kérdező szavazást indított:
Teljes mértékben igaz
Részben igaz, mert az ingatlanok jóval drágábbak
Részben igaz, szolgáltatások drágábbak, de bizonyos áruk jóval olcsóbbak
Nem igaz, szinte majdnem minden olcsóbb Budapesten/Debrecenben/Győrben stb
Abszolút téves, anyagi szempontból csak előnye van a nagyvárosoknak
Egyéb
31 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Azért ha ezt a kérdést átgondolod akkor nem meglepő a válasz.
2020. jún. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kiváncsi vagyok saját tapasztalatokra.

Nekem az ismerősi köröm fele fele arányban oszlik meg és nem tudom eldönteni kinek van igaza.

2020. jún. 10. 20:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

TL;DR drágább, több lehetőséggel és ignoráns emberekkel



Ingatlan / kaja / közlekedés / parkolás / szolgáltatások / szórakozás drágább.

A fizetés magasabb / időben kevesebb egy ügyintézés, mivel több és közelebb van, ami kell / több a kultúra / több az ember / több a buli / több az oktatási lehetőség és magasabb a színvonal / bringával könnyen járható.

Kevesebb a zöld / nagyobb a közöny (embertelenebbek, bukóbbak az utcán) / kisebb a közbiztonság / bringa tolvajokat a rendőrség egyes kerületekben még támogatja is :( / megállóban is dohányoznak / dugó van és büdös, egyre gyakoribb a szmogriadó, magas a pollen szint, sokkal melegebb a levegő.


Gyorsan össze lehet jönni haverokkal / ha genya a főnök 2 héten belül lehet találni új munkát (sok birka mégsem mond fel időben - én sem).


És ami fontos : sok állás csak itt elérhető és vidéken nem. :( :( :(

2020. jún. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
(ez BP volt, nem általános nagyváros, sry ez lamaradt #3)
2020. jún. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan kis apro kulonbsegekre kell gondolni:


-bemesz egy videki kisboltba, nezegeted a hutot ... van benne 2-3 fajta ez-az ... nem is biztos, hogy kedvet kapsz hozza


-nagyvarosban bemesz a boltba, 100 fajta ez-az-amaz ... meg akkor is veszel valamit, ha valoban nem is kivansz semmit


Kistelepulesen nem igen tudod elkolteni a penzed, a nagyvarosban pedig nincs az a penz amit el ne tudnal kolteni. Ezert draga a varos, mert minden vasarlasra osztonoz.

2020. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól függ. Mi anno egy kisvárosban éltünk, nemrég költöztünk egy nagyobb városba, és az ingatlanárok kb. ugyanazok. De ezt nem úgy kell érteni, hogy a nagyvárosban olcsók az ingatlanok, hanem pont fordítva. Abban a kisvárosban, ahol éltünk, ott voltak viszonylag magasak az ingatlanárak. És ahogy megfigyelem, a kaja, meg az ilyenek sem sokkal drágábbak. Én azt tapasztalom, hogy nincs akkora különbség árban abban a kisvárosban ahol éltünk, és amelyikben most élünk. De szerintem ez attól függ, hogy melyik nagyvárost melyik másik településsel hasonlítod, valahol valószínűleg nagyobb lesz az eltérés, valahol meg nem.
2020. jún. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy falun nincs távfűtés és közös költség, de van helyette 27 ezer forintos(!) bérleted a három óránkét előkerülő öt kilométerre megálló szaros vonatra és a legközelebbi város helyi járataira. (Legalábbis ha nem tyúktartásból és tűzifanövesztésből robinzonkodol.) Ha ehhez még hozzáadod a napi 3-4 óra ingázást, várakozást sárban, fagyban, akkor összeteszed a kezed, hogy végre egy városban többet fizethetsz. Pláne, ha az illető nem most áll neki egy szál gatyában lakóhelyet keresni, mert azt már negyven éve felépítette... Ez esetben azért annyival nem drágább Pesten élni. Albérletben minden bizonnyal igen.
2020. jún. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki kisvárosból származok. Éltem már több nagyvárosban/megyeszékhelyen (köztük pl. Debrecen), és külföldön is (London).


A saját tapasztalatom: mindenhol ugyanúgy el tudod cseszni a pénzt, viszont egy nagyvárosban sokkal könyebb spórolni és visszafogni magadat, és pont, hogy a széles választék miatt, tehát ez egyáltalán nem negatívum. Vidéken ebben a csövi kisvárosban is 50-100k között mozognak az albérletárak, ahogy pl. Veszprémben is, ahol többször annyi munkalehetőség van. Ha lejebb adsz az igényeiden, és nem a kifelé villogás a cél, Londonban is simán megtudsz élni úgy, hogy szórakozni is tudsz, és egészségesen(!!!) táplálkozni is...


De maradok belföldön. Nagyvárosban válogathatsz a szolgáltatók közül, jobbnál jobb tarifák mellett míg vidéken van 2 opció, ami vagy működik, vagy nem és jóval drágább is. Ilyen az internet pl. Ebben a kisvárosban (ahol élek) mondjuk minden nagyobb multi megtalálható, de még így sem kielégítő a kínálat. Az ügyintézés körülményes, a legtöbb esetbe a megyeszékhelyre kell beutazni. Szórakozási/kikapcsolódási lehetőség nincs, a másik megyébe kell hozzá átvándorolni. Ha nem tetszik a helyi iskola/munka, akkor az idődet pazarolhatod a bejárásra és igazából 40km-es sugárban nincs egy éppkézláb város, amiben tényleg minden megtalálható lenne. A tömegközlekedés katasztrófa. A rendőrség: szolgálunk és félünk (kisebbség többségben lassan).

Az eü is katasztrófa, ha valami „speciálisabb” problémád van, egy szenvedés beautalót szerezz az adott szakintézménybe, ha egyáltalán van a területen (ahová alapértelmezetten illetékes vagy). De ha van is, akkor is általába siralmas állapotok uralkodnak.

Tele van proli alakokkal, legalábbis errefelé. A mentalitása az embereknek is elég érdekes...


Összegezve: Én sokkal jobban kijöttem anyagilag eddig bármelyik nagyvárosban, Budapesten meg nem is kell azért pénz, hogy szórakozni tudj, mert annyi lehetőség van. Veszprém, Debrecen, és Győr is elég terebéjes ahhoz, hogy legalább egyhúzamban 10kilót le tudj sétálni anélkül, hogy magánterületbe ütközz...(kisvárosok erdős külterülete többbnyire magánkézen vannak, elkerítve, némely túraútvonalakt is érint) Ja és nem beszéltünk még a megannyi rendezvényekről, a kedvezményekről stb...

2020. jún. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrég egy dolgon lepődtem meg: Néha, amikor végképp nincs időm főzni a munkám miatt, hozunk menüt. Itt (Bp. agglomeráció) kb. egy árban vannak a kifőzdék, egy napi menü 1300 Ft. Ugyanez, ugyanekkora mennyiség anyukám dunántúli kisvárosában egy klassz étteremből hozatva a menüt: 850 Ft.
2020. jún. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben hamis.Falun van egy házam, amit hétvégén használunk,

laktunk ebben is évekig és jelenleg Győrben a 4. emeleten egy társasház egyedi fűtésű lakásában. A rezsi jóval több a családi házban kb. 80000Ft/hó a lakásé kb. 50000Ft/hó. Nálam az apróbb javítások, fűnyírás , közös ktg. stb. is a rezsibe számít. Falun élve havonta legalább 1000 km-el többet autóztunk, ez csak a benzint számítva havonta 25000Ft. Falun 2 autót kellett tartani, mert nincs értelmezhető tömegközlekedés + 60000 Ft/hó. A bolti árak falun magasabbak, mint városon, lehet ezen is spórolni, de falun szinte mindenki a környező kisváros diszkontjaiban vásárolt, de legyen havi 10000 Ft a különbség.

Városban bérelni kell garázst, ez havi 20000 Ft. Mégis a falusi élet nekünk havonta 100000 Ft-al többe került. Ezt kell mérlegelni, hogy kinek mi a fontos vagy mit tud megfizetni. Mindkét esetben saját ingatlanról van szó törlesztések nélkül.

2020. jún. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!