Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyetem mellett vendéglátás,...

Egyetem mellett vendéglátás, ti hogy bírtátok/megéri-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az egyetemet egy ideig vendéglátó munka mellett csináltam (heti 20-30 órát általában, végül csak 12 órát) és annyira kiégtem, hogy úgy érzem képtelen vagyok bemenni a vendéglátásba, bármilyen szinten is, nem éri meg az a rövid távú gyors pénz, a hosszú távú időbefektetésért cserébe. Viszonylag nehéz szakra járok és konkrétan egy élő zombi voltam az első szemeszter alatt. Azt is érzem, hogy kilógok a vendéglátó munkahelyen, mivel (bocsánat, de) "értelmiségibb" vagyok mint a munkatársaim és bár ez nincs kimondva és én sem éreztetem, mégis érződik, hogy nem ott a helyem. Meg hát ezt én is érzem. Amúgy sokat tanultam az életről, üzletekről, kapitalizmusról, de valahogy mindegyik vendéglátó helyet picit ugyanolyannak látom már ("szakképzettség nélkül beállítunk fiatalokat, akik majd megoldják") és itt a nyár, van időm dolgozni, mégis úgy érzem, hogy képtelen vagyok még egyszer neki futni ennek az egész vendéglátósdinak, mivel hosszútávon úgyis valamilyen depresszív élményem lenne vagy az, hogy ez igazából nem vezet sehová, mivel teljesen mást tanulok és egy tökéletes mellékvágány, amit épp csinálok. Más is volt hasonló cipőben?

Győzködöm magamat, hogy az egészet csak hagyni egy jó döntés lenne nem támaszkodni a vendéglátós skilljeimre hosszútávon. Persze, megcsinálhatnék néhány napot, de már bemegyek egy üzletbe, meglátom a tulajt, a három típusból egyikbe illeszkedő üzletvezetőt és tudom, hogy mi lesz a vége a napnak és ettől valahogy nagyon besokalltam (vagy ez ideiglenes besokallás, nem tudom). Szerintetek is okosabb, ha hagyom ezt a pályamodellt?

Lehet hasznosabb volna, valami olyan munka után nézni, ami leginkább valamelyest kapcsolódik a szakhoz, amit tanulok vagy koliba menni, nem tudom, de már csak rosszul vagyok az egésztől.

Lehet csak picit kiégtem és ez változni fog, mindesetre érdekelne egy logikus, reflexiv vélemény, ezzel kapcsolatban.

Köszi a válaszokat.



2023. aug. 5. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Nem éri meg a vendéglátás, még önmagában sem.
2023. aug. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Jobb ha felnősz minél hamarabb és belátod, hogy ha nem ez a végső pokol ahol lehetsz, akkor még mindig jó helyen vagy valamihez képest. A pénz fontos ezt ne feledd el, és emellett gondold végig azt hogy meddig kell kibírni ezt az egészet még és bírd ki, mert csak egyszer kell.
2023. aug. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, érdemes lenne inkább a szakodhoz (jobban) passzoló munkák felé tendálni. Tapasztalatból mondom, hogy a vendéglátás tényleg nem mindenkinek való, nagyon megterhelő tud lenni az egész, és igencsak problémás egyénekkel is körbe vagy/lehetsz véve, de nem feltétlenül a vendégekre értem ezt. (vannak kivételek, nem általánosítás volt!) Nehéz szak mellett pedig érdemesebb lenne egy könnyedebb munkát vállalni, ahol nem kell ennyit talpalni, ahol nyugisabb a légkör.


Amennyiben ki vagy égve, és ilyen érzésekkel vágnál neki egy újabb vendéglátós munkának, szerintem, csak tovább rontanál a kiégésen, és csak tovább fáradnál, mentálisan is.

2023. aug. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előző hozzászólóknak, szerintem is valami könnyebb munka után kellene nézned. A vendéglátás már önmagában is nehéz, nemhogy egyetem mellett. Én is jártam dolgozni fősuli alatt pl voltam építkezésen segédmunkás. XD Na az kb olyan lehetett, ha nem rosszabb....voltak elég komoly figurák. XD Mikor megtudták, hogy főiskolára járok, néhányan egyből elkezdtek csúfolni: "mi van professzor úr, hol van már a tégla?" "Látott már talicskát?" meg hasonlók. XD
2023. aug. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Huh, most elképzeltem magamat egy talicskával, mindent értek 4-es :D


Köszi 3-as a hozzászólást és igen, értem amit mondasz a problémás figurákkal.


Ment a like!

2023. aug. 7. 23:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!