Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tippek erre a helyzetre?...

Tippek erre a helyzetre? (Diákmunka, vendéglátás)

Figyelt kérdés

Kicsit hosszabb lesz, elnézést érte.



Tavaly nyáron vendéglátásban dolgoztam (gimis vagyok) és nekem teljesen rányomta a bélyeget a még akkori lelkesedésemre, hogy végre dolgozhatok, pénzt kereshetek, tapasztalatot gyűjthetek, stb.

Kisebb városban lakok viszont elég nagy számban jönnek turisták egy közkedvelt hely miatt, így diákként is elsősorban a vendéglátás felé kell kacsingatnom ha szeretnék magamnak egy kis plusz pénzt.

Tavaly voltam is konyhán bent ilyen büfében, de katasztrofális volt. Alapjáraton a vendégek is néha elég idegesítőek tudnak lenni (aki vendéglátásban dolgozik biztosan tudja milyen esetekre gondolok) de ez eléggé eltörpült ahhoz képest amit a főnökség levágott ott nem csak velem hanem a többi diákmunkással is.

A 10 órás munkaidőben percenként le lett ordítva a fejem a főnökség hibája miatt, a ,,tapasztaltabb” kollégák hibája miatt és a vendégek hibája miatt is, így pár hét alatt egy remek stresszlabdává váltam, akin a pörgés miatt felgyülemlett feszültséget is le lehet vezetni, aki megcsinál minden olyan szart is ami bele se tartozik alapjáraton a munkakörébe és persze nem is ugat vissza semmiért, főleg hogy csak 16 éves.

A tanulást, sulit, vizsgákat tekintve viszonylag jól kezelem a stresszes helyzeteket, azonban itt olyan másfajta, nagymértékű és állandó volt a folyamatos feszkó, hogy most miért leszek lebaszva, hogy augusztusra sajnos egészségügyi gondom is lett belőle. (Ott személyes okok miatt kellett a pénz, csakis ezért csináltam, nem vagyok mazochista.)

Idén is szerettem volna egy kis pénzt keresni, persze máshol azonban sajnos a lehetőségeket tekintve szintúgy vendéglátásnál, viszont próbáltam friss lapot adni a mostani munkahelyemnek. Hát, nem jött be.

A munkaköröm megnevezésétől eltekintve elég széles, takarítok, kaját csinálok, kiszolgálok, cipelek, pakolok, stb. Ezzel nekem nem lenne semmi bajom, tudom mit vállaltam, azonban az órabérem már a nevetséges kategóriában van. Nemrég egy hétvégén konkrétan csak ott voltam, nappal és éjszaka is, és az eredetileg napi béremet akkor a hétvége után adták oda úgy összefolyt, hát őszintén itthon elsírtam magamat. A főnökség itt is elég bunkó, a meló baromi nehéz a fizuhoz képest, szóval kidolgozom a belemet a semmiért.

Még nyár közepe sincs de már vissza is tért a tavalyi szorongásom, valószínűleg ott fogom hagyni, aminek a gondolatát csak azért nem kedvelem mert szeretem befejezni azt amit elkezdek, nem szeretem egyből feladni a dolgokat, azonban ez most nem fog szerintem ehhez a melóhoz kötni.


Akik esetleg voltak egy kicsit is hasonló helyzetben, ti hogy vészeltétek át? Hatással volt később a további munká(i)dra? Hogy kezeltétek a munkahelyi stresszt? Vagy a lekezelő főnököket?


Előre köszönöm, ha tud valaki válaszolni.


És ha bárki olyan olvassa aki dolgozott vagy most is dolgozik vendéglátásban, tudd, hogy minden tiszteletem a tiéd, én soha nem tudnám huzamosan vagy jól csinálni és nagyon felnézek azokra akiknek ez az állandó munkájuk és az ideiglenes diákmunkásokat is tisztelem a kitartásukért!



2023. júl. 9. 23:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Diákszövetkezeten keresztül találtad? Mert ha napi 8 óránál többet dolgoztatnak, meg éjszaka dolgoztatnak, felnyomhatod őket, kiskorúval tilos ezt megtenni. Én tennék bejelentést a helyedben, hadd szorongjanak, meg stresszeljenek ők is.
2023. júl. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja az #1, a diákszövetkezetnek nyugodtan jelezd,ha visszaélnek a jogaiddal,ez tényleg nem normális,amit lenyomnak.

Nekem a telesales diákmunka volt a legrosszabb diákmunka élményem, azt a terrorizálást senkinek sem kívánom. Az órabér is röhej volt. Ennél bármelyik szalagmunkás melóm jobb volt. Úgy vészeltem át, hogy a többi diákkal nagyon összetartottunk, együtt ebédeltünk meg minden. Ez sokat enyhített a stresszen, plusz a munkán kívül jártam edzeni,ami szintén segített a feszkó levezetésben.

Felnőttként volt részem olyan szintű stresszben, hogy csak a pszichológus tudott segíteni, és most már tényleg olyan helyen vagyok,ahol minden rendben van :) sem gimisként,sem felnőttként nem kell kicsinálnod magad.

Szerintem nézelődj más területek felé, biztos nemcsak a vendéglátásban vannak meghirdetve lehetőségek. Ezenkívül egy negatív élmény ne befolyásolja a munkáról való tapasztalataidat. Lesznek sokkal jobb helyek,ahol dolgozhatsz még, sok normális hely van,ahol nem tapossák ki az ember belét. A diákokat is ugyanúgy meg kell becsülni, és ahol nem érzed jól magad,nem kell ott maradni.

2023. júl. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!