Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minek kell állandoan vigyorogn...

Minek kell állandoan vigyorogni a munkehelyen ha nem is vendéglátás meg nem is szórakoztatóipar? Miert nem lehet normális fejjel köszönni, hogy "jóreggelt"?

Figyelt kérdés

Anno dolgoztam konzumként kint.

Táncolni kell szórakozni, előadásokat tartani, vendégekkel beszélni vigyorogni poénkodni egész nap, és azon is tul mert a főnök melo után azon kivul állandoan vitt minket vacsizni meg wellneszelni.

De ott tetszett is az egész mert azért kerestem is vele megesett hogy napi 500 eurokat is.


De alapvetoen ha nem bulizom, nem vigyorgok mosolygok mint a vadalma, normalis fejem van. Kb mint amikor könyvet olvasunk, vagy híreket, vagy amikor megyünk tömegközlekedésen, most itthon vagyok könyvelésen, illetve számvitel egy hatalmas cégnél, rengeteget egyeztetek telephelyekkel, a mellettem levő irodákkal, vezetőkkel, jegyzőkönyvezek, ellenőrzéseket látok el, kb az egész belső rendszerünk számvitelét is en viszem plusz a teleohelyeket, ezen kivül a felsőbb szervekkel is együttműködök szóval elég sok kollegával napi szinten folyamat van kontaktom is(nekik is mivel csapatmunka szinte minden mindenkinek van reszortja de minden összefügg mindennel),es szoval reggelente mindenkinek köszönök hogy jo reggelt, a folyosókon is gyakorta összefutunk, sokszor jövök megyek és mások is az irodák közt, és a portástól kezdve szinte mindenkitől megkapom miert vagyok olyan komoly bajom van e.

Mindig azt mondom ilyen az arcberendezésem csak :D


De amugy nem értem minek kell vigyorognom/mosolyognom pl egy joreggelthez, miert nem lehet simán köszönve bemenni és kész mint egy boltba pl? Már kezdik a komplexusukat behozni hogy biztos bajom van vele.


Van aki még azt is megszólja hogy miért vagyok állig beöltözve nincs e melegem. Bakker nem mindegy miben vagyok vetkőznöm kéne meg az idomaimat mutogatni? Nem ezért fizetnek, ez nem az a munkahely.


Minek szórakoztassam én a kollegákat?



#vigyorgás #munkaly
2023. júl. 1. 07:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda problémáid vannak😆😆😆😆
2023. júl. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy odabiggyesztem hogy ez most a legnagyobb problémám a munkahelyen, de inkább nem tettem. Erre beírnak ilyet :D szinte éreztem.

Engem fárasztanak ezek a meloban hogy állandoan magyarázkodasra kényszeritenek, ugy egyszer kétszer elmegy, de legutóbb már eléggé arrogáns kezdtem lenni a kb 20. ilyen észrevételük után.

Már kezdem nem poenosan hanem kicsit másképp lereagálni, mert már idegesítenek ezzel.

2023. júl. 1. 07:33
 3/14 anonim ***** válasza:
Melyik országban történt ez?
2023. júl. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Ha kihasználva érzed magad, keress valamilyen jogi segítséget annak a lakhelynek a vonzáskörzetében, ahol hosszabb távon tervezel életvitel szerűen tartózkodni!
2023. júl. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ez itthoni magyarországi munkahely. számvitelen vagyok.

Olyan mintha az egész ház vmi kisebbségi komolexusos lenne hogy ha nem mosolyogva köszönök vagy beszélek akkor már be vannak tőlem rosálva.

2023. júl. 1. 07:49
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván feltűnően kiülnek az arcvonásaidra az érzelmeid.


Lehet, hogy változtatnod kellene munkakört. ("Kiégés" szindrómának nevezik.)


Olyan életszakaszba érhettél, amikor már nem ebben a munkakörben nyújtod a legeslegjobb teljesítményt.

2023. júl. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyámnál is volt hasonló helyzet.


65 évesen elhalálozott, sajnos. (Nem tudtam meggyőzni, hogy érdemes még ÉLETBEN maradni, mert érkezőfélben lenne az unoka...)


Végül nem született meg a kicsi. :(

2023. júl. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem ül ki semmi. Neked milyen a fejed mikor pl.olvasol vagy bemész a postára, boltba?

Simán köszönsz és ennyi.

Nem kell bájgúnárkodni. Akkor egy munkahelyen minek kéne?


Nem inni megyek meg bukizni es belevetni magam az éjszakába bakker, hanem leülni a géphez bekapcsolni, "osztani szorozni", ha kérdezek vmit pl mikor történik a kiszállítás ezt minek adjam elő affektálva vigyorogva meg körítéssel small talkkal meg mint aki bevett valamit?

Miert nem lehet egyszeruen köszönni beszélni mert akkor biztos vmi bajom van mi lelt?

"Az lelt" bakker, hogy érdekel mikor van a szállitás es ennyi!

2023. júl. 1. 07:59
 9/14 A kérdező kommentje:
*nem bulizni
2023. júl. 1. 08:00
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudom a kérdésedre a választ, de épp egy hasonló eset történt egy haverommal pár hete. Szoftvertesztelőként dolgozik egy német cégnél (itt, Magyarországon), és egy nap behívatta magához a főnök, hogy elbeszélgessen vele arról, hogy bár elégedettek a munkájával, de nehezen viselik, hogy komor, nem mosolyog. Attól tart ez az ismerősöm, hogy esetleg kirúgják emiatt. Most ott tart, hogy igyekszik kényszeredett mosollyal dolgozni. Abszurd.
2023. júl. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!