Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni, ha sehova...

Mit lehet tenni, ha sehova sem akarnak felvenni dolgozni? Már kb 100 helyről visszautasítottak.

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron diplomáztam, azóta keresek munkát, sikertelenül. Munkanélküli vagyok, már lassan több, mint fél éve. Félek, hogy ha így haladok, akkor a végén hajléktalan leszek.

2023. febr. 25. 22:52
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
90%
Akkor nem vagyok egyedül. Én is ezer helyre jelentkeztem már, de még csak vissza se írnak. 1 éve vagyok munkanélküli. Már erősen hajlok rá hogy kimegy takarítani Németbe vagy valami.
2023. febr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
75%

Amikor nagyon nem volt sikerem napi 25 közintézménnyel, akkor kapcsoltam nagyobb sebességre és kerestem meg 50 helyet.


Nyilván az is közrejátszik, hogy most sokkal több a diplomás és nagyon telített velük a munkaerőpiac.


Alacsonyabb igényekkel könnyű találni bármit, úgy értem. Na meg az, hogy nagyon keményen rástartoltam, az is számít!


Hang alapján is érződik pl. az elszántság, stb.


13-as válaszoló voltam.

2023. febr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Indeed, profession, közigállás, cégek saját weboldalán keresztül, Facebookon is hirdetnek, ott is jelentkeztem.

A Profession totál reménytelen, egyedül az indeed-en keresztül hívtak be interjúra.


Nincsenek sajnos kapcsolataim. Rokon szólt már ismerősnek, hogy szóljon valamit az érdekemben, de abból sem lett semmi.

2023. febr. 26. 13:22
 24/32 A kérdező kommentje:

Meg gondolom minél tovább vagyok munkanélküli, annál nehezebb lesz. A cégek is látják, hogy nem dolgozom semmit tavaly nyár óta, ebből meg azt gondolhatják, hogy nem is akarok.


Meg az interjún is mindig megkérdezték, hogy diplomával miért jelentkeztem ide, miért nem azzal helyezkedek el. Persze, mint ha el lehetne vele helyezkedni.


Egyszer egy hajszálon múlott, volt egy 2 órás állásinterjúm, egy többkörös interjú, ahol a végső fordulóba is bejutottam, csak végül nem engem választottak. De ez is még tavaly nyár elején.

2023. febr. 26. 13:25
 25/32 anonim ***** válasza:
80%
Jó, de még mindig nem írtad le, milyen diplomád van, és az ország melyik részén próbálkozol, mekkora ingázás lenne vállalható, költöznél-e, stb. Úgy segíteni nem lehet, csak sirankozni veled együtt.
2023. febr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
79%

Menj el állásbörzére.

Jövőhéten pont lesz egy.

2023. febr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
58%
Hol 26?
2023. febr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Közigazgatás-szervező és Zalában élek
2023. febr. 26. 16:59
 29/32 A kérdező kommentje:

De nem is nagyon akarok vele elhelyezkedni, inkább elmennék valami Aldiba árufeltöltőnek, ahol jobban fizetnek, mint a közszférában.


Megpróbáltam persze a közigazgatásban is, jelentkeztem több hivatalba, önkormányzathoz. De ilyen helyekre is csak akkor lehet bejutni, ha van ismerős

2023. febr. 27. 11:36
 30/32 anonim ***** válasza:
94%

Ismeretségi hálót leginkább az egyházban lehet stabilabban építeni.


Nekem konkrétan - csupa önzetlen szívjóságból(!) - segíteni akart egy közalkalmazott, hogy újra vissza tudjak menni hosszan tartó betegápolásból a munkaerőpiacra.


Felmérte a képességeimet, megállapította, hogy mindössze csak önbizalomhiány a problémám - és elkezdett agyba-főbe dicsérni, hogy biztosan képes vagyok csoportot vezetni...


Hatalmasat lendített a személyiségemen, rengeteget változtam az elmúlt időszakban. Összehasonlíthatatlan lett a régi és az új hozzáállásom az egész élethez!


Ezenkívül más támogatóim is vannak azóta. Még találtam néhány további embert találtam, akik segítenek ebben a rögös útszakaszban.

2023. febr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!