Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni, ha sehova...

Mit lehet tenni, ha sehova sem akarnak felvenni dolgozni? Már kb 100 helyről visszautasítottak.

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron diplomáztam, azóta keresek munkát, sikertelenül. Munkanélküli vagyok, már lassan több, mint fél éve. Félek, hogy ha így haladok, akkor a végén hajléktalan leszek.

2023. febr. 25. 22:52
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
39%
Tanulj olyat amire van igény.
2023. febr. 26. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
De ha letagadom a diplomát, akkor mit mondok, hogy mit csináltam 3 évig?
2023. febr. 26. 02:51
 13/32 anonim ***** válasza:
30%

Képtelenségnek tartom, hogy kb. akár csak 50 megérdeklődőtt álláshelyből egy se legyen! Ez pedig 100-nak pontosan a fele...


Én szinte alig emelem fel a telefont, már majdnem azon nyomban sorolják, hogy mennyire hiányzanak a szakképzett emberek (pl. bölcsődébe, óvodába nincsen elég dajka vagy gyógypedagógus, stb.)


Nyilván nem ilyen állásokat keresek, de igencsak hiány van kisgyermek nevelőből, pl.


Csak én találok nagyon könnyen úgy ajánlatokat, hogy szinte válogathatok? Lehet, hogy túl sokan vannak most a diplomások és az okozza az elhelyezkedési nehézséget...

2023. febr. 26. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Nincs hozzá végzettségem, hogy gyógypedagógusnak menjek.. én csak betanított munkákra tudok jelentkezni. Nem értek semmihez. Munkatapasztalatom sincs. Van egy büfészakos papírom és ennyi. Elcsesztem az életem. Örülhetnék ha a gyártósorra felvennének


Persze elkezdhetek tanulni valami szakmát, de addig is kéne valamit dolgozni

2023. febr. 26. 05:59
 15/32 anonim ***** válasza:
79%

Nincs valami kapcsolatod? Én találtam már úgy melót, hogy ismerős hívott, lehet 1-2 telefont megér megkérdezni, ha pl. van üzletvezető ismerősöd boltban vagy hasonló.

Na meg ha elhinted sok helyen, hogy melót keresel, nagyobb az esélye, hogy valaki szól, ha tud valamit.

2023. febr. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
25%

Engem pl. egyházi körökben is szoktak kérdezgetni, hogy van-e állásom? Ha úgy alakult, hogy megemlítettem ezt a dolgot.


Olyan is volt, hogy a portaszolgálatosnak a váltótársa látott el tanácsokkal önéletrajz ügyben. (Nem vicc!)


Sokat beszélgettünk az egyik portással, néhány évvel ezelőtt. Majdnem párkapcsolat - de inkább házasság(!) - lett belőle.


Ui: ezt úgy tudtam meg utólag, hogy felemlegettem ezt a témát. Nem tartotta teljesen elképzelhetetlennek velem kapcsolatban.


13-as válaszoló voltam.

2023. febr. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Munkaügyiben szoktak indítani tanfolyamokat. Pl vagyonőrit.

Még mindig jobb lehetőség, mint gyárban sz0pni.

2023. febr. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
89%

Ez így elég tág fogalom, hogy "büfészak", inkább írd le, hogy milyen diplomád van pontosan. Meg azt is, hogy pontosan HOL keresel állást, mekkora távolságra lenne még vállalható az ingázás, hajlandó lennél-e költözni egy munkáért, milyen egyéb keszsegeid vannak, stb.

Van pl sok olyan állás, pozíció, ahol mindegy, milyen diplomád van, egyszerűen csak kell egy felsőfokú végzettség.


Azt meg azért ne mondd, hogy elcseszted az életed... Fél éve végeztél, szóval még nagyon fiatal vagy valószínűleg. Rengetegen 10-15 év után váltanak pályát és kezdenek valami teljesen másba, sikerrel. Te is megteheted, ha úgy látod, hogy a mostani végzettségeddel nem tudsz elhelyezkedni.

2023. febr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
41%
#12 Mond azt, hogy a szórakoztatóiparban saját youtuber/streamer vállalkozásba próbáltál kezdeni de nem jött össze, mert 3 év alatt nem jött elegendő bevétel belőle. Viszont mivel hivatalosan nem voltál bejelentve hisz kvázi ingyen csináltad így nem írhatod be a cv-be. Ez szerintem megérthető.
2023. febr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

#13 Igen csak te neked van ilyen szerencséd. A másik 99% munkakereső meg olyanok mint a kérdező és én. Ő több száz én pedig több EZER jelentkezés után sem találok. Ismerős is beajánlott de el lettem utasítva azon nyomban. Az egyetlen munka amit megkaptam az júliusban volt ügyfélszolgálat, de olyan rossz volt hogy 3 hónapig bírtam, új munka ide vagy oda, felmondtam. Október óta se kép se hang. Sőt, már augusztus óta keresek, de semmi.

Linkedin és Profession a két fő hely ahol keresek.

2023. febr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!