Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni, ha sehova...

Mit lehet tenni, ha sehova sem akarnak felvenni dolgozni? Már kb 100 helyről visszautasítottak.

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron diplomáztam, azóta keresek munkát, sikertelenül. Munkanélküli vagyok, már lassan több, mint fél éve. Félek, hogy ha így haladok, akkor a végén hajléktalan leszek.

2023. febr. 25. 22:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%
Milyen diploma?
2023. febr. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
87%
Milyen képzettségeid vannak, milyen igényeid munkahely és kereset szempontjábol? Meglátásod szerint miért nem kaptál eddig elfogadhato ajánlatot?
2023. febr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
11%
Engem olyan 2 ezer helyről utasítottak vissza fél év alatt. Nem sokat, csak lejjebb adni az igényekből. jelentkezni kell gyárba és letagadni a diplomát. Vaaagy youtuber is lehetsz, saját főnököd leszel.
2023. febr. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
11%
Pl. szerezni egy piacképes szakmát, amivel aztán vállalkozó lehetsz.
2023. febr. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
89%
Az önéletrajznál bukik el a dolog, vagy behívnak és utána?
2023. febr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
#5: 3-as vagyok. Aki most diplomázott az önéletrajzban nem fog tudni semmit sem felmutatni, tehát az esetek 90%-ban már ott el fog bukni. Ha be is hívják akkor is már egyből nyomják a kezébe a 8 oldalas tesztet meg szóbeli feleltetés, stb (leginkább itt most infós munkák). És ha csak egy ponttal is kevesebbet érsz el mint bárki más akkor már nem vagy megfelelő. 1 helyre pedig bizony jelentkeznek több százan, nagyrészük pedig nem kezdő és/vagy okosabb nálad.
2023. febr. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
26%

#6

Már hogy ne tudna beírni valamit az életrajzba? Pláne ha infós. Aki lediplomázik, az előtte 3+ évig tanulja azt az adott dolgot. Azért ennyi idő alatt illik valami kutatásba bekapcsolódni vagy gyakornokoskodni stb. Két év kapcsolódó tapasztalatot össze lehet szedni, ha más képesítésed nincs.


- 100 hely nem sok fél év alatt, jelentkezz több helyre.

- Nézetsd meg valakivel az életrajzod, gondold át hol a hiba, miért nem vesznek fel, aztán változtass ezen

- Ha ezek nem mennek, akkor keress más területen munkát és fejleszd magad az eredeti területen. Fogalmam sincs milyen diplomát szereztél, de sokhoz kell mester is.

- Szerezz tapasztalatot, tanulj, emelkedj a konkurencia felé (szerintem pl erre jó egy releváns szakmai gyakorlat, ami nem csak a kötelező kipipálása)

2023. febr. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Nem vagyok infós, büfészak. Nem jó semmire.

Már mindenféle állásra jelentkeztem, ami hirdetés szembe jött és max középfokú végzettséget várnak el, gyárba is. De az a tapasztalatom, hogy az ilyen 8 általánost igénylő helyekre be sem hívnak. Eddig kb 10 interjún voltam.

2023. febr. 26. 00:48
 9/32 anonim ***** válasza:
58%
#7 És aki nem tanulta az anyagot, csak csalt és magolt? Mert pl ahol én diplomáztam, vidéki diplomagyárban, ott mi csak a papírért mentünk de nem tanultunk. Sőt, sokunk utáljuk a szakmát amit csináltunk, csak nyűgből végeztük el. Nagyon sokan áőm infósok közül is kidobtuk az 5 évet az ablakon. Szabadidőmben pedig hányingert kapnék, ha infóval kéne foglalkozzak. Na akkor ilyenkor mi van?
2023. febr. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
#8 Le kell tagadni a diplomát, persze hogy nem hívnak be mert gyorsan dobbantanál ha találnál mást.
2023. febr. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!