Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mièrt nem mondja azt, hogy...

Mièrt nem mondja azt, hogy nem tudom?

Figyelt kérdés

Feszültebb napon vagyok túl, sok melóvolt, idegesebbek is voltam, meg más volt a "szerepköröm" is stb. Kapunk más cègektől külsősöket, most 3 embert kaptunk. A 3 ember járt már itt, tudtam a kèpessègüket, mit lehet râjukbízni... Ès nem idióták. Ès kiadtam kèt feladatot nekik. Csinálták már, tudják mi hol van, nem kellett volna, hogy problèma legyen. Ès az első feladatban nem találták meg a helyet, ahol dolgozni kellett, a másiknál meg jól kezdtèk el a munkát, csak annyira elrontották (ezt is csinálták már) hogy több munkám volt vele a vègèn. Kèrdeztem tőlük, tudod hol van? Tudod mit kell csinálni? Ès igent mondtak... De ha azt mondják, hogy nem tudom hogy hol van, vagy nem tiszta, hogy akkor mit kell csinálni, akkor megvariálom úgy hogy jó legyen, pl egyiket odaküldöm egy munkatársamhoz, hogy segítsen neki, a másikkal meg megcsinálom amit kiadtak nekik. (a harmadik emberke vègezte a munkát). Ès nem fogok kiabálni velük, lehordani, megalázni, hogy nem tudják, hanem egy megoldást találni, hogy hogy haladjunk.


A kèrdès:szerintetetek elèg annyit mondanom nekik, hogy ha nem tudnak valamit, akkor mondják meg, nem problèma, vagy ne bízzak rájuk "egyèni feladatot", vagy mit lehetne tenni az ilyen esetek elkerülèsèhez?


2022. okt. 21. 06:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
"Ès nem fogok kiabálni velük, lehordani, megalázni, hogy nem tudják, hanem egy megoldást találni, hogy hogy haladjunk." Ezért... tehát kiabáltál velük... egy felnőtt emberrel... Én kiütnélek spontán. Két hétig csak szívószállal enneél. De lehet , hogy tovább is. A fejedre van írva , hogy ilyen vagy. Azért nem mondják, hogy nem tudom.
2022. okt. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hol írtam hogy kiabáltam? Az egyiknek adtam egy másik munkát, a másikkal meg megcsináltuk amit elrontottak....
2022. okt. 21. 07:29
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ott idézem: " És nem fogok kiabálni velük.""Ès nem fogok kiabálni velük, lehordani, megalázni," .. Ez mind rá van írva a beképzelt buksidra.Ezek a te mondataid. Ezek szerint így gondolkodsz más felnőtt, esetleg családos emberkékről.

-1:"Ès az első feladatban nem találták meg a helyet, ahol dolgozni kellett," . Miért nem vitted , kisérted oda őket. Nekik idegen hely. Még ha voltak is valamikor egyszer ott ahol te dolgozol.

-2. Elrontották.... Miért nem mutattad meg nekik? Egyből senkit sem dobunk a mélyvízbe. Meg kell mutatni a munkát. Nem írtad milyen munka. Ha olyan akkor elmondani, megmutatni , hogy miként állhat jobban a kezére, az adott feladat.

- Külsősök. Szegények, lehet, hogy egy héten több helyen is vannak. Tuti, hogy nem emlékeznek arra , amit nálatok x idővel ezelőtt mutattatok nekik.

Nem vagy türelmes. Legközelebb kisérd oda ahol dolgoznia kell. Mutassátok meg a munkát. Ami egy "öreg" munkásnak megy bekötött szemmel, az nekik még új.

2022. okt. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen, fèlreèrthető....

Tehát attól, hogy valamire azt mondják, hogy nem tudja hogy kell mrgcsinálni, vagy nem èrthető amit mondok, akkor ha ezt elmondják, hogy figyi ezt meg ezt nem èrtem, akkor elmondom nekik máshogy, máskèpp, vagy kapnak más feladatott, amit tudnak, èrtenek, ès haladósabb a munka... Ès ez moatt nem fogok kiakadni, hogy 2-3* mondok el valamit.... Bocs, ingen fèlre èrthető volt, tehât nem az volt hogy kiabáltam velük ès ezt elkerülni, hanem hogy ha ilyen van akkor ne gondolják azt hogy kiabálok velük stb

2022. okt. 21. 07:45
 5/16 anonim ***** válasza:
Ok. Semmi gond. Köszönöm. Így már nem tünsz olyan emberevőnek. Sok helyen dolgoztam . Volt türelmes betanítóm, s olyan is akitől begörcsöltem. Ami neked, s más régi dolgozónak egyértelmű, az nekik " kínai". Elsőre egy nyelvet kell velük beszélni. Ami neked, kektek ott az adott szót jelenti, mert cégen belül úgy alakult, az egy idegennek nem biztos, hogy egyértelműen érthető.
2022. okt. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom.
2022. okt. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Folytatom. El kell érni, hogy bátran kérdezzenek, ha valamit nem tudnak. Sajnos van köztük csibész is. A feleségem munkahelyére járnak külsősök. Van aki félvállról veszi az egészet. Van köztük érzékeny is. Pl: elsőnap, hasonlók miatt leszidták, kinevették, mert türelmetlen oktatót kapott, azonnal kiment s kiült a kisbuszba, ott várta meg a munkaidő végét, oda többé nem ment. Nem egy ilyenről mesél a feleségem. Olyanról is persze, aki mint külsős, kakil mindenre.
2022. okt. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ahogy szoktam mondani:

Pl kell egy toll a c17 es terembe (kitalált feladat)

Aki kb rendszeresen jön kb fèl ève vigyèl egy tollat a c17 be.

Ès elmegy egy tollèrt, felmegy, beviszi, visszajön.

1-2 hónap után: adok egy tollat a kezèbe: fidd fel ezt a c17 be. Tudod hol van? Ès megcsinálja.

1-2 hèt után adok neki egy tollat, ès "menj el a lifthez, fel a 3. Balra elmèsz ès jobb kèz fele a 8. Ajtó a c17es. Vidd be, tedd le, gyere vissza.

1-2 nap: gyere viszünk rgy tollat a c17 be....

Kb így megy nállam, nem biztos hogy jó, de az első napokba mellettem van, akkor látom hogy akar e dolgozni, vagy nem....

2022. okt. 21. 08:37
 9/16 A kérdező kommentje:
Nekem múlthónapba volt ilyen 20 percenkènt tàplàlkozott, cigizett meg hasonló.... Azt elküldetem, vagy megdolgoztatom hogy elmenjen. 5 èv alatt 3 ilyen eset volt, de azok kirivóan kakiltak rá...
2022. okt. 21. 08:40
 10/16 anonim ***** válasza:
A 8-as tanítási folyamat nem rossz. Mint írtam sok helyen dolgoztam. Pontosan 14. Sok "mesterem " volt. Minden munka más. Minden munka kívülről nézve , baromi könnyű. Minden munkához más izmot mozgatsz meg. Ha olyan , akkor más szellemi képességet igényel. Másként fárasztó. Ami nekem pihe könnyűnek s egyszerűnek tűnik, az lehet, hogy számodra túl bonyolult s kibírhatatlan. Fordítva is igaz. Ami neked egyszerű, egyértelmű, az nekem adja fel a leckét. Természetesen az látszik valakin , van e benne akarat, szorgalom. Attól még , hogy valami nem megy, nincs tehetségünk, egyikünk sem különb a másiknál. Így kerek a világ.
2022. okt. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!